Öğr. Gör. Pwadubashiyi COSTON

Also available in: English, العربية

Pwadubashiyi Coston Pwavodi 25 Ocak 1989’da Nijerya’nın Kuzey-doğusunda Numan’da doğdu. Bright Future International’ın ilkokulu, Numan, Adamawa Eyaleti’nde okudu ve daha sonra Walter Gowans Memorial College’a yerleşti. Kaltungo, Gombe eyaleti. Kendisini Üniversite Etütleri için hazırlamak için 1 sene Ahmadu Bello Üniversitesi İyileştirme Okulu funtua’sına Katsina Devletinde devam etti. Prestijli Ahmadu Bello Üniversitesi Zaria, Kaduna Devleti’nden mezun olduktan sonra BSc okudu. İnsan Anatomisi ve setinin en iyi öğrencileri arasında mezun oldu.

Diğer üniversite mezunlarıyla çalışmak ve onları kebbi devlet yetkililerinden biri olarak seçtirmek konusunda büyük bir imtiyaz var. Ulusal Gençlik Servisi programı çerçevesinde bir yıl boyunca Kebbi eyaleti Devlet Ortaokulu, Birnin-Kebbi, Kebbi Eyaleti, Nijerya’da öğretmenlik yaptı.

Biyomedikal Mühendisliği bölümünde Kuzey Kıbrıs’ın Yakın Doğu Üniversitesi’nin prestijli üniversitesinde yüksek lisansını tamamlamıştı. Halen aynı bölümde doktorasını yapıyor ve Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde yarı zamanlı olarak ders vermektedir.

Makalelerinden bazıları dergilerde yayınlandı ve diğerleri uluslararası alanda diğer konferanslarda sergilendi.