Öğr. Gör. Chidi Wilson NWEKWO

Also available in: English, العربية

Chidi Wilson Nwekwo, 7 Haziran 1989’da Kuzeybatı Nijerya’da Kaduna Eyaleti’nde doğdu. Nijerya’nın güneydoğusundaki Enugu Eyaleti’nin Oji Nehri Yerel Yönetim Bölgesi’ndeki Ugwuoba’dan geldi.
Betty Queen International School, Kaduna State’de çalıştı; Uluslararası ortaokul ATBU Bauchi Eyaleti; Federal Hükümet Koleji Billiri, Gombe Devleti; ve Micheal Omonogun Anıtı Ortaokulu Lokoja, Kogi Eyaleti üniversite diplomasını aldı. Daha sonra Biyokimya’da lisans derecesini aldığı Madonna Üniversitesi, Nijerya’ya gitti.

Ulusal Gıda ve İlaç Amenajman ve Kontrol Kurumu (NAFDAC) Alan Laboratuarı, Port Harcourt, Rivers Eyaleti, Nijerya’da 24 haftalık bir stajyer olarak çalışmanın büyük bir ayrıcalığına sahipti. Ayrıca Ulusal Gençlik Hizmet programı kapsamında bir yıllığına Newton College, Iwo, Osun Eyaleti, Nijerya’da ders verdi.

Daha sonra Biyomedikal Mühendisliği Bölümünde Kuzey Kıbrıs’ın prestijli Yakın Doğu Üniversitesi’nde yüksek lisans derecesi almak için ilerledi. Chidi şu anda Doktora derecesini aynı bölümde yapıyor ve aynı zamanda Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde yarı zamanlı olarak ders veriyor.