Öğr. Gör. Cemal KAVALCIOĞLU

Also available in: English, العربية

Cemal Kavalcıoğlu 8 Eylül 1977 Tarihinde Lefkoşa’da doğdu. İlkokulu Küçük Kaymaklı İlkokulunda, Ortaokulu Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulunda ve Liseyi de Lefkoşa Türk Lisesinde tamamladı.
Lisans Derecesini 1999 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Master derecesini de yine aynı üniversite ve fakültede 2002 yılında almıştır. Cemal Kavalcıoğlu şu anda yine aynı üniversite ve bölümde Doktora eğitimine devam etmektedir ve tez aşamasındadır.

Cemal Kavalcıoğlu 2004 yılından beri Yakın Doğu Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde Öğretim Görevlisi 2014 yılından itibaren Elektronik Teknolojisi (2.yıllık) Meslek Yüksekokulu ve Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu Elektrik ve Elektronik Yüksek Teknikerlik Bölümü bölüm başkanlığı 2016 yılından itibaren Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu Müdürlüğü ve 2017 yılından itibaren ise Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı yardımcısı görevlerini sürdürmektedir.

Cemal Kavalcıoğlu’nun bugüne kadar yayınlanmış 5 Uluslararası hakemli dergide, 12 uluslararası konferansta ve 9 tane yerel hakemli dergilerde makaleleri bulunmaktadır. Cemal Kavalcıoğlu Elektrik Mühendisleri Odasına üyedir ve Elektrik Mühendisleri Odası Bilimsel dergi yayın komitesinde Nisan 2010-2012 döneminde görev yapmıştır.

Cemal Kavalcıoğlu Genel Araştırma İlgi Alanları

  • Kablosuz iletişim
  • Kablosuz Teletıp Sistemleri
  • Teletıpta Görüntü İşleme
  • Dijital Sinyal İşleme
  • Biyomedikal Sinyal İşleme