Araş. Gör. Özge MACİLA

Also available in: English

Özge Macila, 1991 yılında Lefkoşa’da doğdu. Lisans eğitimini 2015 yılında Yakındoğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümünde tamamladı. Lisans öğrenimine devam ederken Koop-Süt ve Şenpiliç Gıda San. A.Ş kurumlarında 1 aylık staj yaptı.

2015 yılında Toplu Tüketim Hizmeti veren K.K.T.C.’nin köklü şirketlerinin Hotel ve Restaurant Mutfaklarında Gıda Mühendisi olarak Kalite Kontrol ve Denetimlerinde Kurum içi eğitimler vererek 2 yıl görev aldı. Görevlerine devam ederken Gıda Mühendisliği çerçevesinde ilgili kongre, konferans ve eğitimlere katılarak alanında kendisi aktif tutmuş, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Bilinçlendirme Eğitimi belgelerini almıştır.

Yüksek Lisans eğitimine 2017 yılında Yakındoğu Üniversitesinde Gıda Mühendisliği Bölümü başlamıştır.Ek olarak Yakındoğu Üniversitesinde Genel Kimya Laboratuvarı ile Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisiliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görevine devam ediyor.2018 yılında KTMMOB Gıda Mühendisleri Odası’nın Yazmanı olarak Yönetim Kuruluna seçilmiş, üyelerinin yasal haklarını korumak ülkedeki gıda ile ilgili yasaların, benzeri düzenlemelerin oluşturulması ve geliştirilmesinde etkin rol alıp, Gıda Mühendisliği mesleğini topluma en iyi şekilde tanıtmak ve temsil etmek için çalışmalar yapmaktadır.