Araş. Gör. Kübra TUNCAL

Also available in: English, العربية

20 Temmuz 1987 tarihinde Malatya’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Mustafa Necati İlköğretim Okulu, Lise öğrenimimi de Hacı Hüseyin Kölük Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümünde 2006 yılında tamamladım. Aynı yıl İnönü Üniversitesi Akçadağ Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümüne başladım. 2009’da Ön Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra, 2015 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümünde burslu olarak lisans eğitimime başladım. 2017 yılında eğitimimi Onur derecesiyle tamamladım. Şu anda Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisans eğitimi almaktayım. Aynı zamanda bölümümde araştırma görevlisi olarak kendimi geliştirmekte ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği Öğrenci İlişkileri Sorumlusu olarak görev yapmaktayım.

Lisans eğitimi sırasında hastane ve hasta bilgi sistemleri üzerine araştırma ve geliştirme projelerinde aktif görev yaptım. Hastaların nabız ve tansiyonlarının ucuz ve doğru şekilde ölçülüp online olarak ilgili hekimlere iletimi ve verilerin risk analizini içeren projemi tamamladım. Yakın Doğu Üniversitesi Robotik Ekibinde 1 ay süre ile stajımı tamamladım.

Şu anda, meta verilerin analizi, kafatası resimlerinden 3 Boyutlu yüzlerin yapılandırılması ve Derin öğrenme konularında araştırmalar yürütmekteyim. Ayrıca çeşitli yazılım geliştirme projelerinde görev almaktayım.