Öğr. Gör. Ahmet İLHAN

Also available in: English, العربية

1992 yılında Lefkoşa’da doğdum. İlkokul eğitimimi, 2003 yılında Yakın Doğu İlkokulu’nda tamamladım. Ortaokul ve lise eğitimimi, 2010 yılında Yakın Doğu Koleji’nde tamamladım. Lisans eğitimimi, 2014 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamladım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra, Yakın Doğu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladım. Ayni zamanda, yüksek lisans eğitimime de başladım. 2016 yılında yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Yüksek lisans eğitimim süresince, Görüntü İşleme alanına ilgi gösterdim ve tezimde de bu yönde ilerledim. Yüksek lisans tezimde, beyin tümörlerinin bölütlenmesi üzerine çalıştım.

Yüksek lisansımı aldıktan sonra, Yakın Doğu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tam zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladım. 2017 yılında doktora eğitimime başladım. Doktora çalışmalarımdaki hedefim, Sinir-Bulanık Sınıflandırma ve Bulanık Kümeleme tekniklerini kullanarak Örüntü Tanıma alanında daha verimli bir yöntem geliştirmektir.

Yüksek lisans tez konum ve doktora eğitimimde ilgilenmekte olduğum tekniklerle ilgili Web of Science’da taranan dört bilimsel makale yayınladım.

  • Araştırma Alanları