Hakkında

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Saç ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı Program Profili

Saç bakımı ve güzellik hizmetleri bölümü 2015-2016 akademik yılında İletişim Fakültesi bünyesinde YÖK ve YÖDAK onaylı olarak kurulmuştur. Bu programın eğitim süresi 2 yıldır ve eğitim dili Türkçe’dir.

Programın amacıı; sektörün ihtiyaçlarına göre, çağdaş teknolojiyi kullanarak nitelikli meslek elemanları yetiştirmektir.

Programda; cilt bakımı, saç eğitimi, makyaj, vücut bakımı, masaj, epilasyon, depilasyon gibi teori ve uygulama ağırlıklı alan derslerinin yanında anatomi ve fizyoloji, işletme yönetimi, insan ilişkileri ve iletişim, diksiyon ve hitabet gibi dersler okutulmaktadır. Bunun dışında öğrencilerimizin bu alanda beceri eğitimlerini sağlamaları amacıyla staj uygulaması yapılmaktadır.  Ayrıca öğrencilerimize, sektördeki farklı firmaların düzenlediği yurt içi ve yurt dışı seminerlere katılarak kendilerini geliştirme imkanı sunulmuştur.

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Saç ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı Yeterlilik Koşulları ve Kuralları

Öğrencinin programdaki tüm derslerini başarmış olması, FF, DZ ya da YZ notunun olmaması gerekir. Bu programda öğrencinin asgari 120 ECTS kredisini sağlaması ve genel not ortalamasının 4,00 üzerinden en az 2,00 olması gerekmektedir. Bu programda 60 gün staj zorunluluğu bulunmaktadır.