Öğr. Gör. Ceren TUNCAY

1989 yılında Lefkoşa’da doğdu. Lise eğitimini Atatürk Meslek Lisesi – Kuaförlük bölümünden okul ikinciliği alarak yüksek başarı ile 2005 yılında mezun oldu.

Ardından Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulu Cilt Bakımı ve Güzellik bölümünü kazandıktan sonra bölümünü 2008’de birincilikle tamamlayıp üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesinde devam ettirdi. Burada İşletme bölümünü okuyarak 2015 yılında lisans eğitimini tamamlamış oldu.

2011 yılında KKTC Milli Eğitim Bakanlığı Güzellik Uzmanlığı Ustalık Belgesini aldı. Ardından ise 2014 yılında Uzman Öğreticilik Belgesini de almıştır. Alanı ile çeşitli kurslar ve seminerlere de katıldı ve halen katılmaya da devam etmektedir.

Kendi alanına ek olarak da Kalıcı Makyaj uzmanlığı bulunmaktadır. Bu eğitimleri Long Time Liner ve PhiBrows eğitim merkezlerinden alarak tamamlamıştır. Ayrıca ATT Medikal firması tarafından Lazer Epilasyon uygulayabilir uzmanlık belgesi bulunmaktadır.

2008 yılından beri ve hala aktif olarak Dafne Güzellik Merkezinde çalışmaktadır. Bununla beraber 2010 yılında Atatürk Meslek Lisesi’nde bir dönem görev yapmış ve 2016 yılından itibaren Yakın Doğu Üniversitesi Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümünde yarı zamanlı öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır.