Bölüm Başkan Mesajı

İş olanakları
Radyo ve Televizyon Teknolojisi Bölümü mezunları, resmi ve özel televizyonlarla yine resmi ve özel radyolarda çeşitli ünvanlarla görev alabilirler.

Radyo ve Televizyon Teknolojisi alanından mezun olanların, tüm televizyon, Radyo İstasyonları, Reklam Ajansları, Prodüksiyon Şirketleri ile bu mecradaki tüm alanlarda yer edinme imkanları vardır. Bölüm mezunları, sayılan bu alanların tümünde kendi yeterlilik özellik ve ilgi alanlarına göre sektördeki çok geniş bir yelpazede kendilerine yer edinebilirler.

Bölümden mezun olanlar, sektörün ihtiyaçları bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda ihtiyaç duyulan kişisel ve genel donatıların kazandırılması ve bu kazanımların uygulanmasına imkan sağlayacak yeterliliğe sahip olurlar.

Bölüm Başkan Mesajı

Bölüm öğrencileri, son derece geniş olan uygulama alanlarında, Üniversitenin Radyo ve Televizyon stüdyoları sayesinde görerek, dokunarak ve bizzat uygulayarak eğitim alıyorlar. Bu bölüm mezunları dünyanın her yerinde işlerini yabancılık çekmeden yapabilmektedirler. (Yakın Doğu Televizyonu stüdyosundan bir görüntü.)

Bölüm Başkan Mesajı

88 Mhz üzerinden yayın yapan YAKIN DOĞU FM öğrencilerine staj ve çalışma imkanı sunuyor.

Bölüm Başkan Mesajı
Bölüm Başkan Mesajı

Uygulamalı derslerden görüntüler.

Bölüm Başkan Mesajı