Bölüm Başkan Mesajı

Labaratuvar ve Ekipmanlar
Bölüm öğrencileri, son yarıyıla kadar, aldıkları teorik ve uygulamalı derslerin yararlanarak uygulama imkanı bulabilmektedirler. Öğrenciler ayrıca planlama, uygulama içeren dersler ve mezuniyet projeleri kapsamında halkla ilişkiler uygulamalarını gerçek anlamda hayata geçirmektedirler. İş hayatına hazırlık anlamına gelen bu çalışmalar, bölüm öğrencilerinin, takım halinde çalışmayı öğrenmesini, teori ile pratiği birleştirmeyi ve uygulamayı, kendine olan güvenin artmasını sağlamaktadır.

Bölümün içinde yer aldığı İletişim Kompleksi’nde, birbiriyle data bağlantılı 4 adet 80 ve bunlara ilaveten 4 adet 50 kişilik derslik, 1 adet 40 kişilik bilgisayar laboratuvarı, 30 bilgisayarlı grafik animasyon ve photoshop laboratuvarı, 20 kişi kapasiteli bilgisayar tabanlı haber ajansı, 1 fotoğraf laboratuvarı, bir karanlık oda, 200 kişi kapasiteli seyircili ve çok amaçlı planlanmış merkezi rejiye bağlı televizyon stüdyosu ve anfinin yanı sıra, televizyon yayını için yapım ve yönetim imkanlarına sahip 2 adet reji ve profesyonel aydınlatma sistemine sahip yayın stüdyosu ve haber merkezi bulunmaktadır.

İş Olanakları
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezunları, çok geniş bir iş yelpazesinde çalışma olanağı bulabilirler. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunlarının, halkla ilişkiler ve/veya reklâm ajanslarında, kamu kurum ve kuruluşlarının tanıtım enformasyon veya halkla ilişkiler birimlerinde, özel sektörde yer alan işletmelerin halkla ilişkiler, tanıtım, pazarlama veya reklamcılık ile ilgili bölümlerinde, medya kuruluşlarının tanıtım birimlerinde, turizm, bankacılık ve bunlara eklenebilecek birçok alanlarda da iş olanaklarına sahiptirler.