Öğr. Gör. Tamer GARİP

Tamer Garip, YDÜ İletişim Başkanı ve İnovasyon Araştırma Merkezi Başkanı, ayni zamanda 2012 de Cannes Film Festivalinde premieri yapılan “Kod Adı: Venus/Code Name Venus” filminin Yönetmenidir.

2006’dan 2011’e kadar Levent Şirketler Grubu’nun CEO’su olarak çalıştı.Ayni dönemde (UKÜ) Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği yaptı. KKTC’de üç ayrı televizyon programı hazırladı ve sunuculuğunu yaptı. (Programlar KKTC’nin en popüler TV programı oldu.( İlk 100 Gün, Bir ülke düşünün ki ve Ortak Akıl).

‘’Bir Ülke Düşünün ki’’ adlı programı kitap haline getirdi.

2002-2004 yıllarında Londra’da BBC ve Sky TV’nin katkılarıyla Film Okulu kurdu (School of Creative Technologies) ve 100’den fazla öğrenciye film yapma teknikleri öğretti.

2001’de İngiltere’nin İnternet Magazini tarafından en önemli 12 İnternet Designer’lerindan ve İnternet sektöründe İngiltere’nin en önemli 50 İş adamından biri olarak seçildi.

1999 yılında Yell Award “Winner of Most Innovative Use of Technology” ödülünü hem de “Best Web Design Agency” ödülünü alarak önemli bir başarı kazandı.

1996 yılında Best CD-Rom Application Producer” ödülünü aldı.

1991 yılında Londra’da Creative Technologies magazini “Pioneer of Interactive Advertising” olarak ilan etii.

1988-1992 yılları arasında ödül kazanana TV reklamlarında çalıştı(Saatchi and Saatchi,TBWA,CDP) Levi’s 501, Nissan, British Airways, Barclays Bank gibi dünya markalarının TV reklamlarındaki Helicopter prodüksiyon şirketinin Genel Müdürlüğünü yaptı.

1984de Brighton Üniversitesi Business Studies bölümünü bitirdikten sonra Londra’da Panico Film Studios/ London Film Academy ‘de ‘Film Director’ kursunu tamamladı.

London & Westminster Üniversitesi’nde Cinema Master programına katıldı.

10 mayıs 1962 de Lefkoşa Kıbrıs’ta doğdu.