Bölüm Başkan Mesajı

Laboratuvar ve Ekipmanlar
Bölümde öğrencilerin en gelişmiş olanaklarla eğitim görebilecekleri derslikler yanında, derste öğrendiklerini uygulama imkanı bulacakları laboratuvarlar ve stüdyolar yer almaktadır. Bölüm öğrencileri “Yakın Haber Gazetesi”, “Yakın Doğu Haber Ajansı”, “Yakın Doğu FM” ve “Yakın Doğu Tv”de görev alarak mesleki alanda uygulama yapma şansına sahiptirler.

Bölümün içinde yer aldığı İletişim Kompleksi’nde, birbiriyle data bağlantılı 4 adet 80 ve bunlara ilaveten 4 adet 50 kişilik derslik, 1 adet 40 kişilik bilgisayar laboratuvarı, 30 bilgisayarlı grafik animasyon ve photoshop laboratuvarı, 20 kişi kapasiteli bilgisayar tabanlı haber ajansı, 1 fotoğraf laboratuvarı, bir karanlık oda, 200 kişi kapasiteli seyircili ve çok amaçlı planlanmış merkezi rejiye bağlı televizyon stüdyosu ve anfinin yanı sıra, televizyon yayını için yapım ve yönetim imkanlarına sahip 2 adet reji ve profesyonel aydınlatma sistemine sahip yayın stüdyosu ve haber merkezi bulunmaktadır.

İş Olanakları
Gazetecilik Bölümü mezunları, yazılı basının her alanında, resmi ve özel sektöre bağlı haber ajanslarında, radyo ve televizyonların haber merkezlerinde iş bulma olanağına sahiptirler. Bölüm öğrencileri ayrıca eğitimleri boyunca KKTC ve Türkiye’deki medya kuruluşlarında staj yapma şansını bulabilmektedirler.