Asistan Savaş GÜNGÖR

Also available in: English

1992 yılında Lefkoşa-Kıbrıs’ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Lefkoşa’da tamamladı. 2014 yılında Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) İletişim Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü’nü birincilikle bitirdi. Bu süre içerisinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim Bakanlığı’nca verilen onur ve yüksek onur burslarınını almaya hak kazandı. Lisans bitirme tezinin bir parçası olan video çalışması Yakın Doğu Tv’de yayınlandı.

Çeşitli kuruluşlarda grafik tasarımcı olarak çalıştıktan sonra 2014 yılında YDÜ Uzaktan Eğitim Merkezi’nde tasarım koordinatörlüğü görevini üstlendi. 2015 yılında YDÜ İletişim Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü’nün akademik kadrosunda asistan oldu.

2017 yılında YDÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Sanat ve Tasarım Programı’nda “Şehir Marka Kimliği ve KKTC İçin Uygulama Çalışması” konulu tezi ile yüksek lisansını tamamladı.

Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği üyesi olan ve ulusal pek çok çalıştay ve sergiye katılan Güngör, “Dr. Dilara” sinema filminde sanat yönetmeni asistanlığı yaptı. Halen YDÜ İletişim Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü’nün asistan kadrosunda ulusal ve uluslararası akademik ve idari çalışmalarını sürdürmekte olan Güngör, 2015 yılından itibaren Bölüm Projesi, Grafik Atölye, Tipografi ve Yaratıcı Atölye derslerinde öğretim elemanı asistanı olarak görev almaktadır. 2017 yılından itibaren YDÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Medya ve İletişim Çalışmaları Anabilim Dalı’nda doktora öğrenimine devam etmekte olan Güngör’ün, akademik araştırma alanları arasında marka kimliği, görsel iletişim ve grafik tasarım, kent estetiği ve tipografi yer almaktadır.