Asistan Merve AKGÜL

Also available in: English, العربية

26 Kasım 1991’de İstanbul’da doğdu. Anne ve babasının ilk göz ağrısıdır. 2005 yılında babasının işlerinden dolayı Kıbrıs’ın Girne kentine yerleşti. Lise öğrenimini Anafartalar Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimine ise 2009 yılında Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü’nde başlamış ve fakülte birinciliği ile tamamlamıştır. 2014 yılında yüksek lisansına yine aynı üniversitede Medya ve İletişim Çalışmaları bölümünde başlamış ve 2016 yılında bitirmiştir. Yüksek lisansa başladığından itibaren Gökçe Keçeci Şekeroğlu (YDÜ İletişim Fakültesi Dekan Vekili)’nun öngörüsü ile Yakın Doğu Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmıştır. Araştırma Görevliliği süresince “Ulusal ve Uluslararası” akademik ve idari görevler üstlenmiştir.

Yakın Doğu Üniversitesi ve Girne Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen “Levant Denizcilik Tarihi Sergisi” için Katalog Tasarımı yaptı (2015). YÖK ve YÖDAK işbirliğinde “IQA Workshop Quality in Higher Education” isimli projede Kurumsal Kimlik tasarımları ile yer aldı (2015). İletişim Fakültesi 4. Öğretim Elemanları “Kitap Gibi Sessiz Ol” isimli ilk karma sergisini gerçekleştirdi (2015). 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ve Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi işbirliğinde “Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Temiz Su, Temiz Çevre” konulu sergide eserleri (3 afiş) ile birlikte yer aldı (2016). Bir Siyasal İletişim Yöntemi Olan Siyasal Reklamların Gösterge bilimsel Olarak Analizi “Ak Parti/Chp/Mhp Örneği” isimli bir de makalesi vardır (2016).

Yüksek lisansını “Sayısal Oyunların Gösterge bilimsel Açıdan İncelenmesi 7-13 Yaş Minecraft Örneği” tez konusu ile tamamlamıştır.

Yüksek Lisansın ardından kendini geliştirmek ve akademik kariyerine devam etmek adına doktora eğitimi de alarak disiplinli ve ahlaklı bir akademik kariyer hedeflemektedir.