Neden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Also available in: English, العربية

Çünkü, seçkin akademik kadrosu ve devamlı olarak güncellenen eğitim programları, öğrencilerimizin çağdaş bir eğitim almalarını olanaklı kılıyor.

Çünkü, Fakülte bünyesinde yer alan çok sayıda bölüm ve yatay geçiş yapabilme olanağı öğrencilerimizin gerçek ilgi alanlarını belirlemesine olanak sağlıyor ve onlara çok çeşitli iş olanakları sunuyor.

Çünkü, eğitim dilinin İngilizce olması mezunlarımızın uluslararası kurum ve kuruluşlarda iş bulma olanaklarını artırıyor.

Çünkü, Fakültemizde 13 farklı ülkeden gelen 300 yabancı uyruklu öğrenci olması, öğrencilerimizin farklı kültürler ile tanışmasına ve kaynaşmasına olanak sağlıyor.

Çünkü, öğrencilerimiz ile öğretim elemanları ve yöneticiler arasında etkili iletişim için kurduğumuz mekanizmalar, öğrencilerimizin her türlü akademik ve sosyal sorunlarını öğretim elemanlarının, danışmanların ve Fakülte yöneticilerinin dikkatlerine sunmalarına olanak sağlıyor.

Çünkü, öğretim elemanları ve öğrencilerimizi bir araya getirmek için düzenlediğimiz sosyal etkinlikler, öğretim elemanları ile öğrenciler arasındaki sosyal ilişkileri geliştirmeye olanak sağlayıp bir aile ortamı yaratıyor.

Çünkü, Fakülte yönetiminin öğrenci kulüplerinin sosyal ve akademik etkinliklerini desteklemesi, öğrencilerimizin girişim yeteneklerini geliştirmelerine olanak sağlıyor.

Çünkü, Kıbrıs’ın renkli kültürü ve dingin ortamında Yakın Doğu Üniversitesi Yerleşkesinin sunduğu olanaklar, öğrencilerimizin kendilerini özgür bireyler olarak geliştirmelerine olanak sağlıyor.