Bölüm Başkan Mesajı

Bölüm Başkan Mesajı

Sevgili öğrenciler,
Yeni bir akademik döneme daha başlamış bulunmaktayız. Aramıza yani katılan öğrencilerimiz ile ailemiz daha da genişlemişdir. Bu, bizim için sevindirici bir haberdir. Bu mutlulukla, yeni dönemde hep birlikte çalışıp yeni başarılara imza atmak için derslerinize dört elle sarılıp elinizden gelenin en iyisini yapacağınızdan eminim.
Gerek nitelikli öğretim elemanlarımızın gerekse teknolojik açıdan tam donanımlı laboratuvar ve dersliklerimizin derslerinizi büyük bir şevk içerisinde işlemenize etki edeceği inancındayım.

Şirin adamızdaki nadide Üniversitemizde hep birlikte, huzurlu ve başarılı bir dönem geçirmenizi temenni ederim. Yeni akademik yılı hepinize hayırlı uğurlu olsun…

Prof. Dr. Nadire ÇAVUŞ
Bölüm Başkanı
Bilgisayar Enformatik Sistemleri Bölümü

İş Olanakları
Bölüm mezunları; dengeli teorik ve pratik eğitim-öğretim ile kazandıkları birikimlerini; donanım, yazılım, bilgi-işlem ve sistem-analiz-tasarım kavram ve ilişkilerini özümsemiş olarak, özel ve kamu sektöründe, önemli ölçüde mevcut insan gücü açığını giderme yolunda bilgisayar programcısı ve ileri aşamada sistem analisti olarak geniş iş olanaklarına sahiptirler.

Bölüm Olanakları
Bilgisayar Enformatik Bölümü’nde bilgisayar enformatik sistemleri üzerine ağırlıklı olmak üzere işletme ve Ekonomi konuları için bir program uygulanır. Teori ve uygulamanın birlikte yürütüldüğü bölümde, bilgisayar Laboratuarı öğrenciler için hizmet vermektedir.