Bölüm Başkan Mesajı

Bölüm Başkan Mesajı

Değerli öğrenciler;
Özellikle son yıllarda bankaların da dahil olduğu finans sektöründe ortaya çıkan krizlerin ardından, pek çok ülkenin ekonomisi zora girmiştir. Küreselleşme sonucu olarak bir finansal piyasada yaşanan kriz diğer piyasaları da olumsuz etkilemektedir. Dolayısıyla, etkin bir finansal yönetim sadece işletmeler için değil, ülkeler ve dünya ekonomileri için de büyük önemli taşımaktadır.

Bölümümüzün amacı, sürekli gelişen ve değişen piyasa şartlarına göre kendini yenilemeyi bilen, girişimci, analitik düşünebilen, sorgulayan ve araştırıcı nitelikleri olan mezunlar yetiştirerek, reel sektöre ve finans sektörüne nitelikli eleman kazandırmaktır.

Bölümümüz iktisadi ve idari bilimler fakültesi altında yer almaktadır ve eğitim dili ingilizcedir. Bölümümüzde ilk iki yılda okutulmakta olan belli başlı dersler arasında işletme, iktisat, muhasebe, hukuk, ingilizce, matematik ve istatistik gelmektedir. Üçüncü ve dördüncü yılda banka, finans ve para konularına ağırlık veriyoruz.

Bölümümüzden mezun olan öğrenciler öncelikle bankacılık kesimi olmak üzere bütün finans sektöründe, ve kamu veya özel şirketlerde para kaynakları ile ilgili bölümlerde çalışma fırsatı bulabilirler.

Tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.

Yrd. Doç. Dr. Nil Günsel REŞATOĞLU
Bölüm Başkan
ı

İş Olanakları
Mezunlar, finansal kaynaklarda, her türlü ticari üretim sektöründe, KKTC, Türkiye ve uluslararası bankalarda çalışma olanağı bulabilmektedirler.

Bölüm Olanakları
Bankacılık ve Finans Bölümü’nde, deneyimli eğitim kadrosu tarafından öğrencilere ders verilmektedir. Bölümde, İnternet, Bilgisayar Laboratuarlarını kullanma ve İnteraktif Bankacılığa yönelik çalışmalar yapılır.