İzzet VOLKAN

Also available in: English, العربية

9 Eylül 1963 tarihinde Limasol’da doğdu. Lefkoşa Türk Lisesi’nden mezuniyetinin ardından 1987 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1987- 1989 tarihleri arasında Poly – Peck Şirketi’nde mühendislik yaptı. Askerlik görevini yerine getirmesinin ardından meslek değiştirdi ve Ocak 1991 tarihinde Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Haber Merkezi’nde Redaktör Muhabir olarak göreve başladı. Halen Haber Merkezi’nde Haber Koordinatör Yardımcısı olarak görev ifa etmektedir.

2007 tarihinde Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2008 tarihinde ise Yakın Doğu Üniversitesi’nde Avrupa Birliği İlişkiler konusunda master yaptı. ‘AB ve KKTC Sayıştayı’, ‘Economic Crises, TRNC and Media’ ve ‘Globalization, Media and Cyprus’ gibi konularda yazıları bulunmaktadır.

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nde ve Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda Yönetim Kurulu Üyeliği, 3 dönem Makine Mühendisleri Odası Başkanlığı ve Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nde Genel Sekreterlik yaptı. Sürekli Basın Kartı sahibidir ve halen Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Başkanı görevini yürütmektedir.