Hüseyin BAYKAN

Also available in: English, العربية

23 Aralık 1972’de Lefkoşa’da doğdu. Babası o henüz iki yaşında iken 1974’de şehit oldu, annesi ise eşinden kalan marketi işletiyordu, onu ve kardeşlerini amcaları büyüttü. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Lefkoşa’da tamamladı, lise yıllarında ticaret ile uğraşmaya başladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünden 1997 yılında mezun oldu.

Askerlik görevini 2000 yılı mart ayında tamamladı ve uzun yıllar ticaret ile uğraştı çeşitli sivil toplum örgütlerinde kurucu üye veya başkan olarak görev yaptı 2010 Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümünde yüksek lisans programına başladı şubat 2013 yılında yüksek lisansını tamamladı ve 2013- 2014 bahar döneminde Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümünde yarı- zamanlı öğretim görevlisi olarak akademik hayatına başladı, buna paralel olarak Deulkom İnternational isimli özel bir eğitim kurumunda finansal muhasebe derslerini uygulamalı olarak verdi. 2014-2015 bahar döneminden itibaren Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi bölümünde tam zamanlı öğretim görevlisi olarak görevine devam etmekte ve. Aynı zamanda İşletme Türkçe Program koordinatölüğü görevini yapmaktadır.

2015 yılından itibaren Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi Denetimi Ekonomisi ve Planlaması Bölümünde Doktora programına devam etmektedir. Eğitim Yönetimi, Eğitim Ekonomisi, İşçi Sağlığı ve İş güvenliği, Muhasebe alanlarında bilimsel makale ve akademik çalşmaları bulunmakta ve İşletme Yönetimi ve Muhasebe alanlarında akademik çalışmaları devam etmektedir. Bunun yanında Yakın Doğu bünyesinde finansal muhasebe alanında hizmet içi eğitim programlarını yürütmekte ve akademik hayatına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.