Berk TUNCALI

Also available in: English, العربية

30 Ekim 1985 tarihinde Lefkoşa’da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini Londra’da tamamladı. Dekan’ın şeref listesinde İşletme Bölümünden mezun oldu. Mezuniyet sonrası Berlin’deki Goethe Enstitüsünde eğitime başlayıp mevcut Almanca bilgisini geliştirmiştir.

2007 akademik yılı başlangıcında lisans üstü eğitimi için burslu olarak Edinburgh Üniversitesine başlamıştır. Mezuniyet tezinin konusu Global Stratejiler ve Franchise İşletmeler üzerineydi. Edinburgh Üniversitesinde geçirdiği zaman boyunca Üniversitenin Girişimcilik Kulübünde aktif üyeydi ve fakülte çapında ”Doğacı Girişimcilik” ve ”Sürdürülebilir Pazarlama” konulu sunumları oldu.

Mezuniyeti sonrasında Türkiye’ye yerleşti ve esnek ambalaj sektöründe Naksan Holding’in İhracat Satış ve Pazarlama Departmanında çalıştı. 2011 yılı sonunda Kıbrıs’a döndü ve bir Finansal Danışmanlık şirketinde çalışmaya başladı.

Yabancı dilleri İngilizce ve Almanca olan Berk Tuncalı giriş seviyesinde İspanyolca bilmektedir.

Başarı ve sertifikalarından bazıları Satış ve Satış Stratejileri Eğitimi, İletişim ve Ofis İlişkileri Eğitimi, Devlet Teşvikleri Eğitimi, İhracat Eğitimi, Sivil Dernekler için Kaynak Yaratma Eğitimi, USAID İşletme Planı yarışmasında takdirname ve Türk Kültür Okulları arası bilgi yarışması birinciliğini içermektedir. Berk Tuncalı ayrıca ülkesini Avrupa Parlamentosu, Avrupa Üniversite Birliğive Euro Camp’ta temsil etmiştir.

İlgilendiği araştırma alanları seri girişimcilik ve sürdürülebilir pazarlama konularıdır.