Ahmet HIZLI

Also available in: English, العربية

Halen Yakın Doğu Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Bilgisayar Enformatik Sistemleri Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim elemanı olarak yapmakta olan Uzman. Ahmet HIZLI, 1975 yılında KKTC’de doğmuştur. 1997 yılında Lefke Avrupa Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra yine ayni üniversite yüksek lisans eğitimini yüksek lisans üçüncüsü olarak tamamladıktan sonra üniversitenin Bilgi İşlem Merkezinde Sistem Analist olarak bir yıl görev yaptı. Daha sonra askerlik görevi için bulunduğu görevden ayrıldı. 2000 – 2005 yılları arasında Uluslararası Kıbrıs Üniverstesi’nde sistem analist olarak çalıştıktan sonra, 2006 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Bilgi İşlem Merkezinde sistem yöneticisi olarak görevine devam etmektedir. Halen Girne Amerikan Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor.

2012 – 2013 yılları arasında Bilgisayar mühendisleri odası, Bilişim Derneği, K.K.T.C. Telsim sponsorluğu ile K.K.T.C. genelinde köyler ve ilçelerde “bilinçli internet kullanım” ve “Dikkat İnternette Çocuk var” adı altında eğitim seminerleri veren Ahmet Hızlı, halen bilgisayar mühendisleri odasının üyesi olarak yerel bir televizyon kanalında bilgisayar, internet ve benzeri konularda program yapmaktadır.

Ahmet Hızlı’nın ilgi alanları programlama dilleri, grafik tasarım, sistem güvenliği, yazılım güvenliği, sistem ve yazılım analizi, proje yönetimi, veritabanı, veri yapıları, enformatik sistemleri, mobil teknolojileri, yönetim bilişim sistemleri, enformatik teknolojileri, programlama mantığı, online ticaret, web tabanlı yazılım geliştirme.

Hobilerinden bazıları spor, deniz, kitap okuma, çevre ve doğa, müzik, seyahat, pratik el işleri, elektronik, elektro-teknik yer almaktadır.