Araş. Gör. Ayten ERÇOBAN

Also available in: English, العربية

11.08.1989 tarihinde Lefkoşa’da doğdum. Lise Öğrenimimi 20 Temmuz Fen Lisesi’nde tamamladım. 2006 yılında Leeds Metropolitan Universitesi, Lesly Silver International Faculty’de, “International Foundation Studies” hazırlık programını “merit” derecesiyle tamamlamama müteakip, Leeds Metropolitan University, School of Law’a kabul edildim ve 2010 yılında başarı ile mezun oldum.

Aynı yılın eylül ayında İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden Universiy of Hertfordshire’da, International and Maritime Law master programına başladım ve commendation-taktir derecesi ile mezun oldum.

Adaya döner dönmez, Tevfik Mut Hukuk Bürosunda stajımı tamamlamamın hemen ardından, ülkenin önde gelen Hukuk Bürolarından Gülsün Yücel Hukuk Bürosunda 2 yıl süre ile çalıştım. Bu süreçte, gerek hukuki danışmanlık gerekse mahkemede dosya takibi bağlamında,tecrübe edinme fırsatı buldum ve aktif rol aldım. Bunu yanı sıra Kıbrıslı Türk İnsan
Hakları Vakfında, çeşitli dönemlerde, avrupa birliği ile bağlantılı çalısmalarda yer aldım.

Eylül 2014 itibarı ile de kendi ofisim olan Ayten Erçoban Hukuk Bürosunu açmış bulunmaktayım ve halen serbest avukatlık ve hukuk danışmanlığı hizmeti vermekteyim ve Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Dernegi’nin Avukatlığını ve Hukuk danışmalığını yapmaktayım.

Çok iyi derecede İngilizce bilmekteyim.