Laboratuvarlar

Also available in: English, العربية

Kurucu Rektörümüz Sayın Dr. Suat İ. Günsel’in ileri vizyonu ile kurulan fakültemiz ve laboratuvarları Sayın Dr. Günsel’in tüm öğretim kadromuza verdiği ivme ile sürekli gelişerek çağın bir adım önünde eğitim vermektedir.

5 yıllık Eczacılık lisans eğitiminin ilk 4 yılı yoğun teorik ve uygulama dersleri şeklinde yapılır. Fakültemiz laboratuvarlarında ilaç sentezlenir veya bitkisel kaynaktan elde edilir, analiz edilir. Sonra insanın alabileceği, kullanabileceği forma sokulur (tablet, şurup, krem, merhem, kozmetikler, ruj, sampuan, sabun, vd.)

Laboratuvarlar

Uygulamalı eğitim 1. Sınıftan itibaren temel eczacılık bilgisini gerektirecek becerilerin kazandıracak şekilde planlanmıştır. 2. yıldan itibaren eczacılık mesleğinin gerektirdiği bilgi donanımını sağlayacak meslek derslerine ait uygulamaları kapsar. Eczacılık eğitimi, ilaç hammaddesinin farklı kaynaklardan elde edilmesi ve ilacın insana uygulanması sebebiyle farklı bilimsel disiplinleri aynı çatı altında barındıran bir eğitim sürecini gerektirir. Üretip kalite kontrolünden geçirdiğiniz ilaçların etkileri hasta odaklı eğitim programımızla 1. yıldan itibaren 5 yıl boyunca öğrencilerimize verilir.

Laboratuvarlar