Prof. Dr. Hikmet SOLAK

Also available in: English, العربية

16 Ocak 1961 ‘de Denizli’nin Acıpayam ilçesinde doğdu. İlkokul ve orta eğitiminin ardından Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne başladı. 1985 yılında lisans eğitimini tamamlayarak Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi oldu.

1991 yılında aynı Anabilim Dalı’nda uzmanlığını alan Prof.Dr. Hikmet SOLAK, 1994 yılında Yardımcı Doçent, 1996 yılında Doçent ve 2002 yılında Profesörlük unvanlarını alarak Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı’nda 2007 yılına kadar öğretim üyesi olarak görevine devam etmiştir.

Prof. Dr. Hikmet SOLAK, 2007 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin kurucu kadrosunda görevlendirilerek Kıbrıs’a gelmiştir. 2010 yılına kadar Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Solak, 2010 yılında Başhekim olarak göreve getirilmiştir.

Halen Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Başhekimi olarak görev yapan Prof.Dr. Hikmet SOLAK, evli ve 2 çocuk babasıdır.