Prof. Dr. Atilla BERBEROĞLU

Also available in: English, العربية

İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden 1977 yılında mezun oldu. Muayenehanesinde dişhekimi olarak çalıştıktan ve askerlik görevini bitirdikten sonra 1982 yılında Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalında mezuniyet sonrası eğitimine başlayıp 1985 yılında periodontoloji doktoru unvanını aldı. 1988 yılında doçent olarak aynı anabilim dalında öğretim üyeliğine atandı. 2008 yılından bu yana Yakın Doğu Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Ayrıca; Kuwait Sağlık Bakanlığının Diş Tedavi Merkezlerinde 1992- 1994 tarihleri arasında Al Amiri ve Farwania’da yeni oluşturulmakta olan Diş Tedavi Merkezinde periodontoloji bölümünü kurucu başkanlıkları, Türk Dişhekimleri Birliği Eğitim Komisyonu sekreterliği (1997-1998), Türk Periodontoloji Derneği Ankara Şubesi başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği (1988 – 2009), Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Dergisinde yayım kurulu üyeliği (2003 – 2009), Türk Periodontoloji Derneği Genel Merkezi yönetim kurulu üyeliği (2008 – 2010), çeşitli periodontoloji kongrelerinde organizasyon kurulu üyelikleri ile başkanlıklarında bulunmuştur.

Altmış bir ulusal ve uluslar arası bilimsel araştırıma makalesi ve bunlara yapılan yüze yakın atıfı vardır. Hacettepe Üniversitesi tarafından 2010 yılında yayımlanan Periodontoloji kitabının “Periodontal tedavide kemik kaybı ve tedavisi” bölümünün yazarıdır. Seksen dört uluslar arası ve ulusal kongre bildirisi sunumu yapmıştır. 2007-2008 Hacettepe Üniversitesi Araştırma Grubu Ödülünün sahibidir.

International Academy of Periodontology, European Federation of Periodontology, Türk Periodontoloji Derneği, Türk Periodontoloji Derneği Ankara Şubesi ve Anadolu Denizcilik Kulübü üyesi amatör kaptan, telsizci ve fotoğrafçıdır. Evli ve iki çocuk babasıdır.