Mezunlarımız

Mezunlarımız

Adı-Soyadı: Tuğçe Tosun

Mezun olduğu bölüm: Üstün Zekalılar Öğretmenliği

Öğrenim gördüğü yıllar: 2014-2018

Mezuniyet sonrası durumu: Bahçeşehir Koleji’nde öğretmen olarak çalışıyor.

2014 yılında başlamış olduğum Üstün Zekalılar Öğretmenliği bölümünü 2018 yılında başarı ile bitirdim ve iş hayatına başladım. Eğitim hayatım boyunca dekanımız ve tüm hocalarımız, her konuda bizimle ilgilenmiş, bizlere her zaman güleryüzlülük ve içtenlikle destek vermiştir. Aldığım eğitim ile meslek hayatımda beni sözsahibi yapacak bilgilerle donanımlı olarak yetiştiğimi ve değerli hocalarımdan aldığım bilgilerin meslek hayatımda bana oldukça katkısı olacağına inanıyorum.

Mezunlarımız

Adı-Soyadı: Tülay Işıkgün

Mezun olduğu bölüm: Müzik Öğretmenliği

Öğrenim gördüğü yıllar: 2014-2018

Mezuniyet sonrası durumu:

Atatürk eğitim fakültesi müzik öğretmenliği bölümünden mezun olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Eğitim kadrosu çok iyi. Müzik atalyölerimizle kendimizi iyi geliştirdiğimizi düşünüyorum. Öğretmenliğe tam olarak hazırlıyorlar. Öğrencileriyle fazlasıyla ilgileniyorlar. Şu an özel bir kurumda müzik öğretmeni olarak çalışmaktayım.

Mezunlarımız

Adı-Soyadı: Hülya Budak

Mezun olduğu bölüm: Sınıf Öğretmenliği

Öğrenim gördüğü yıllar: 2014-2018

Mezuniyet sonrası durumu:

Atatürk eğitim fakültesi dekanı ve öğretmenleri her öğrenciyle ayrı ayrı ilgilenen gerek abi gerek abla olabilen öğretmenlerden oluşmaktadır. Ayrıca eğitim almış olduğum sınıf öğretmenliği bölüm başkanımız ve dersimize giren öğretmenlerimizin hepsi kendi alanlarında çok iyi birer eğitimcilerdi. Bölüm öğretmenlerimiz öğrenci seviyesine inen anlayışlı ve çözüm odaklıdırlar. Fakültemiz etkinlik olarak aktif ve yenilikçidir. Mezuniyetimden sonra devlet okulunda işe başladım ve çalışma hayatımda aldığım eğitimle başarılı olacağımı düşünüyorum.

Mezunlarımız

Adı-Soyadı: Selma Özmındık

Mezun olduğu bölüm: Okul Öncesi Öğretmenliği

Öğrenim gördüğü yıllar: 2013-2017

Mezuniyet sonrası durumu:

Fakülte benim için çok temiz ve kullanışlı bir ortamdı. Sınıflarımızda ihtiyaç duyduğumuz her şey mevcuttu. Bilgisayar odaları ,resim atölyeleri drama odası öğrencilerin kullanımına uygundur. Fakültemizin kafeteryası ve orda hazırlanan yemeklerden memnunduk, öğrencilerin her ihtiyacına göre her şey mevcuttu.Bütün Hocalarımız her sıkıntımız olduğunda yardımcı olmaları memnuniyet vericidir. Almış olduğum eğitim sayesinde şuan çalışma hayatımda karşılaştığım problemleri rahatlıkla çözebilmekteyim.

Mezunlarımız

Adı-Soyadı: Burak Demir

Mezun olduğu bölüm: Sosyal Bilgiler Öğretmenliği

Öğrenim gördüğü yıllar: 2012-21016

Mezuniyet sonrası durumu: Yakın Doğu üniversitesinde yüksek lisanssa devam ediyor.

Burada beni mesleki yaşama hazırlayan oldukça etkili bir eğitim aldım. Hem mesleki alan hem de Pedagojik formasyon derslerinin staj yaparken çok faydasını gördüm. Bölümümde aldığım dersler sayesinde staj sırasında sınıfta ders anlatma, sınıf yönetimi ve öğrenciler ile etkili iletişim kurmamda olumlu faydalarını gördüm. Şuan yüksek lisans yapmamda okuduğum bölümün çok etkisi oldu ve burada olmaktan mutlu olduğum için yüksek lisans eğimimi yine burada devam ettiriyorum. Şuan almış olduğum eğitimden çok memnunum ve doktora eğitimime de Yakın Doğu Üniversitesinde devam ederek gelecekte iyi bir akademisyen olmak istiyorum. okulumu çok seviyorum.

Mezunlarımız

Adı-Soyadı: Gülge Karsu

Mezun olduğu bölüm: Resim-İş Öğretmenliği

Öğrenim gördüğü yıllar: 2012-2016

Mezuniyet sonrası durumu: YDÜ Resim Eğitimi Yüksek Lisans Programı

Fakültemizden, hocalarımdan ve aldığım eğitimden memnunum. Alan ve mesleki derslerin yeterli olduğunu ve beni iş hayatına hazırladığını düşünüyorum. Mezuniyet sonrası özel dersler vererek mesleğimi icra ediyorum.

Mezunlarımız

Adı-Soyadı: Metin Kubat

Mezun olduğu bölüm: Zihinsel engelliler öğretmenliği

Öğrenim gördüğü yıllar: 2013-2016

Mezuniyet sonrası durumu:

Fakültenin fiziki koşulları güzel ve nezih bir ortamdı. Hocalarımızla da severek derslerimize girerdik. Burada almış olduğum eğitim sayesinde özel bir rehabilitasyon merkezinde, özel eğitime itiyaç duyan çocuklarımıza eğitim vermekteyim. Bilgilerim sayesinde öğrencilerimim problemlerime çözüm üretebilmekteyim. Hasılı bölümüme ve hocalarıma özlem duyuyorum.

Mezunlarımız

Adı-Soyadı: Buse Göktürk

Mezun olduğu bölüm: Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Öğrenim gördüğü yıllar: 2012-2016

Mezuniyet sonrası durumu: Yakın Doğu üniversitesinde yüksek lisanssa devam ediyor.

Lisans eğitimimi Yakın Doğu Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamladım. Şu anda aynı bölümde yüksek lisans öğrenimi görmekteyim.

Üniversiteye ilk başladığım zaman hocalarımızın güler yüzlülüğü, anlayışlı davranmaları ve ılımlı olmaları daha çabuk adapte olmamı sağladı. Dört yıllık eğitimim boyunca alanlarında uzman, bilgili ve işlerini profesyonel olarak yapan eğitimcilerden dersler aldım. Bu da benim bölümümü sevmeme alanım ile ilgili araştırmalar yapmama büyük katkı sağladı. Almış olduğumuz formasyon dersleri ve alan derslerinin yanı sıra uygulamalı derslerimiz ve staj deneyimimiz ise mesleğimizi icra ederken kullanacağımız daha yararlı deneyimler kazanmamı sağladı. Ders veren hocalarımın desteğini mezun olduktan sonra da yanımda hissettim ve yüksek lisans eğitimime başladım.

Mezunlarımız

Adı-Soyadı: Doğuş Beyoğlu

Mezun olduğu bölüm: Coğrafya Öğretmenliği

Öğrenim gördüğü yıllar: 2010-2015

Mezuniyet sonrası durumu: Yakın Doğu üniversitesinde yüksek lisanssa devam ediyor.

Üniversitemde almış olduğum lisans eğitimi bana güzel bir öğrenim hayatı sunması yanında profesyonel kariyer gelişimimde önemli katkıları oldu. Coğrafya Öğretmenliği bölümünde alanın önde gelen akademisyenlerinden dersler aldım. Lisans eğitimimde almış olduğum altyapının faydasını Yüksek Lisans, Doktora eğitimim sırasında da görmekteyim. Özellikle Coğrafya Öğretmenliği bölümünde dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Sınıfta öğrendiklerimizi yurtiçi ve yurt dışında yapılan arazi çalışmaları ile birlikte doğal ortamında sürekli olarak incelemekteyiz. Böylece Coğrafya bilimini yaşayarak ve yaparak arazi çalışmaları ile birlikte öğrenmekteyiz. Kıbrıs’ın sahip olduğu eşsiz ve çok sayıda coğrafi özelliği inceleyerek doğal ortam ile iç içe öğrenmek Yakın Doğu Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği bölümünün sağlamış olduğu müthiş bir fırsattır.