Yrd. Doç. Dr. Gizem Öneri UZUN

Also available in: English, العربية

13 Ocak 1985 yılında Lefkoşa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Lefkoşa’da Yakın Doğu Kolejinde tamamladı. Magosa’da Doğu Akdeniz Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde öğrenim gördü. 2006 yılında Magosa bulunan Namık Kemal Lisesinde beş ay süresince Rehber öğretmen olarak staj yaptı. Daha sonra İngiltere’de Wolverhampton Üniversitesi Psikoloji Bölümünde 2007 yılında yüksek lisans öğrenimini tamamladı. 2008 yılında Lefkoşa’da Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümünü tamamladı. 2009 yılında İstanbul Bakırköy Sinir ve Ruh Hastalıkları Hastanesinde iki ay süreyle stajerlik yaptı.

2009 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Uygulamalı Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimi aldı, 2012 yılında öğrenimini tamamladı. 2011 yılında sekiz ay süreyle Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Hastanesine bağlı Barış Ruh ve Sinir Hastalıklarında stajer psikolog olarak görev yaptı. 2014 yılında başladığı Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde doktora öğrenimine halen devam etmektedir.

2009 yılından itibaren YDÜ Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Çalışmış olduğu bu dönemler boyunca, “Eğitim Psikolojisi”, “Gelişim ve Öğrenme Psikolijisi”, “Çocuk Psikolojisi”, “Gelişim Psikolojisi”, “Psikopatoloji” ‘’Anne Baba Eğitimi’’, ‘’Stres ve Stresle başaçıkma yolları’’, ‘’Psikolojiye Giriş’’, ‘’Grupla Psikolojik Danışmanlık İlke ve Teknikleri’’, ‘’Duygusal ve Davranışsal Bozuklukları’’, ‘’Suçlu Çocukların Eğitimi’’ ve ‘’Gelişim Psikolojisi Yaşlılık’’ dersleri vermiştir. Psikolojik danışman ve psikologtur.