Yrd. Doç. Dr. Rana SERDAROĞLU

Also available in: English

26 Aralık 1987 yılında Lefkoşa’da doğdu. İlkokul öğrenimini Şehit Ertuğrul İlkokulu ve Yakın Doğu İlkokulu’nda tamamladıktan sonra, Yakın Doğu Koleji’nde eğitim alıp 2004 yılında mezun oldu. 2004-2008 yılları arasında Yakın Doğu Üniversitesi, Bankacılık ve Finans Bölümünde eğitim görüp mezun oldu. 2009-2010 yılları arasında yüksek lisans eğitimini Birmingham Üniversitesi’nde, Uluslararası Pazarlama bölümünde tamamladıktan sonra Yakın Doğu Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak akademik hayatına başladı. Bunun yanında, 2012 yılından itibaren YDÜ Uluslararası Öğrenci Ofisi’nde, Uluslararası Pazarlama İletişimi Müdürü olarak görev almaya başladı ve 2017 yılında Yakın Doğu Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi üzerine Doktora eğitimini tamamladı.

Rana Serdaroğlu Tezel, Bankacılık ve Finans bölümündeki eğitim süresince akademik not ortalaması dolayısı ile şeref ve yüksek şeref belgelerini almaya hak kazanmıştır. Ayrıca Bankacılık ve Finans Bölümündeki eğitimini bölüm birincisi olarak tamamlamıştır.

Rana Serdaroğlu Tezel lisans eğitimi sırasında Yakın Doğu Bankası’nda Cari İşlemler ve Kambiyo bölümlerinde çalışmış ve İngiltere’deki yüksek lisans eğitimi sırasında tanınmış markaların pazar araştırması projelerinde yer almıştır. 2012 yılında Rana Serdaroğlu Tezel, KKTC Dışişleri Bakanlığı tarafından dış temsilciliklerde sürdürülecek staj programı için seçilerek KKTC Brüksel Temsilciliği’nde görev almıştır.

Rana Serdaroğlu Tezel akademik yaşamında uluslararası pazarlama ve ilgili alanlar üzerine olan lisans projelerine danışmanlık yapmıştır. İlgilendiği araştırma alanları; uluslararası pazarlama, stratejik marka yönetimi, Z-numbers, Karar verme süreci ve problemleri, Z-information, Z-linear programming, tüketici davranışları ve bankacılıktır.

Çok Kültürlü çalışmalar, çevre çalışmaları ve piyano diğer ilgi alanları arasında yer almaktadır.