Yrd. Doç. Dr. Erinç ERÇAĞ

Also available in: English

21 Temmuz 1981’de Lefkoşa’da doğdu. 1998 yılında Yakın Doğu Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde yükseköğrenim hayatına başladı. Lisans eğitimini 2003 yılında tamamladı. 2003 yılında Yakın Doğu Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı’nı kazanarak yüksek lisans eğitimine başlayarak, 2005 yılında mezun oldu. Yine 2005 yılında aynı bölümde doktora programını kazandı. Şu an tez aşamasında bulunmaktadır.

2003 yılında Yakın Doğu Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünde önce araştırma görevlisi olarak sonra ise öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlayarak bilgisayar ve eğitim teknolojileriyle ilgili dersler vermeye başladı. Halen bu bölümde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Erinç Erçağ’ın bir (1) ulusal saygın yayınevleri tarafından yayınlanmış akedemik içerikli kitabı bulunmaktadır. Bir (1) adet Sosyal Bilimler İndeksinde taranan (SSCI) üst düzey makalesi, 1 adet eğitim alan indekslerinde (British Education Index, ERIC, ScienceDirect, Scopus, vb. gibi) taranan makalesi, 5 adet uluslararası konferanslarda sunularak yayınlanmış bildirisi bulunmaktadır.