Yrd. Doç. Dr. Behiye ÇAVUŞOĞLU

Also available in: English

5 Ağustos 1977’de Mağusa’da doğdu. Orta öğretimini sırasıyla Vadili İlkokulu ve 20 Temmuz Lisesi’nde tamamladı. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Radyoloji Bölümünden mezun olup bir süre Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde çalıştı. 2002 yılında Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünü ardından 2004 yılında Ekonomi yüksek lisans eğitimini tamamladı. Aynı yıl Yakın Doğu Üniversitesi Ekonomi Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Middlesex Üniversitesi Ekonomi Programında başladığı doktora eğitimini Yakın Doğu Üniversitesi İnnovasyon ve Bilgi Yönetimi Bölümünde tamamladı. Eylül 2017 de Yardımcı Doçenlik unvanı kazanan Çavuşoğlu’nun birçok ulusal ve uluslararası dergide makaleleri, uluslararası konferanslarda yayınlanmış bildirileri vardır. Akademik çalışmalarını daha çok işgücü piyasası, kayıt dışı ekonomi, kalkınma ekonomisi, ekonometri ve bilgi ekonomisi konularında yürtmektedir.

2012 yılından beri Ekonomi bölüm başkan yardımcılığını yürütmektedir. Ayrıca Bilgi Yönetimi Araştırmaları Merkezinde yönetim kurulu üyesi ve Yakın Doğu Üniversitesi Uzaktan Eğitim programında bölüm koordinatörü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.