Dr. Karen HOWELLS

Also available in: English

Dr. Howells 1963’te Sleaford, İngiltere’de doğdu ve Galler’de büyüdü.

1986’da Manchester’da Bilgisayar bölümünde BSc (Hons) bitirdi. Profesyonel kariyerine yazılım geliştirmede devam etti ve İngiliz Bilgisayar Toplumuna üye oldu. Engineering Council’de Chartered Engineer ünvanını alıp aynı zamanda FEANI’den European Engineer ünvanını aldı. Bunların yanında BCS’te Chartered Practitioner of Information Technology ünvanını kazandı. 12 yıl boyunca yazılım mühendisi olarak çalıştı ve kendi danışmanlık şirketinde (Fast Record Ltd.) müdür görevi yaptı. Bu 12 yıl içerisinde prestijli şirketler ile birlikte çalıştı.

İstanbul’da Marmara Üniversitesi’nde kısa bir süre eğitim görevlisi olarak iş yaptıktan sonra, Dr. Howells bir akademisyen olma yolunda ilk adımını attı. Deakin Üniversite’sinde Teknoloji İşletmeciliği bölümünde MBA tamamladı. Daha sonra Bathurst, Avustralya’da Charles Sturt Üniversitesinde pazarlama ve yönetim bölümününde doktorasını tamamladı. 1994 ve 2014 yılları arasında Lefke Avrupa Üniversitesinde kıdemli öğretmen olarak çalıştı. Burada CIS ve daha sonra MIS bölümlerinin açılmasında rol oynadı. Eylül 2016da Yakın Doğu Üniversitesinin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin Pazarlama bölümünde tam zamanlı başladı. İşletme Yönetiminde Doktora Programı Uzaktan Eğitim Koordinatörü

Dr. Howells The Journal of Gender Studies (SCCI), The International Journal of Gender and Entrepreneurship ve KADIN/WOMAN Jurnallerinde eleştirmen olarak görev yapıyor. Birçok uluslararası konferans ve sempozyumlarda komite üyesi olmak yanında çoğu zaman konuşmacılık da yapmıştır. Dr. Howells şu anda European Conference on Innovation and Entrepreneurship’te komite üyesi olarak yer almaktadır.

Dr. Howells Liverpool Üniversitesinde eğitim görevlisi olarak yer alıp. Manchester Metropolitan Üniversitesinde uluslararasi mezunlar elçiliği yapmaktadir.

Dr. Howells İngilizce, Türkçe ve biraz da Gallerce dillerini biliyor.