Doç. Dr. Fezile ÖZDAMLI

Also available in: English

28 Aralık 1982’de Lefkoşa’da doğdu. 1999 yılında Yakın Doğu Üniversitesi, Bilgisayar Enformatik bölümünde yükseköğrenim hayatına başladı. Bir yıllık hazırlık eğitimi ve sonrasında, lisans eğitimini 2004 yılında tamamladı. Lisans eğitimi süresince Kıbrıs gazetesinde çalıştı. 2005 yılında Yakın Doğu Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı’nı kazanarak yüksek lisans eğitimine başlayarak, 2007 yılında mezun oldu. 2007 yılında aynı bölümde doktora programını kazandı. Ocak 2011’de ise doktora eğitimi tamamladı. 2011 Haziran ayında ise Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünde Yard. Doç. Dr. ünvanını kurulan jurilerin değerlendirmeleri sonucunda ilgili kadroya atandı.

2008 yılında Yakın Doğu Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlayarak bilgisayar ve eğitim teknolojileriyle ilgili dersler vermeye başladı. 2011 yılından beri Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Anabilim Dalı’nın Bölüm Başkan Yardımcılığını da yürütmektedir.

Fezile Özdamlı’nın bir (1) uluslararası birde (1) ulusal saygın yayınevleri tarafından yayınlanmış akedemik içerikli kitabı bulunmaktadır. Üç (3) adet Sosyal Bilimler İndeksinde taranan (SSCI) üst düzey makalesi, 12 adet eğitim alan indekslerinde (British Education Index, ERIC, ScienceDirect, Scopus, vb. gibi) taranan makalesi, 8 adet uluslararası konferanslarda sunularak yayınlanmış bildirisi bulunmaktadır. World Journal on Educational Technology dergisinin yardımcı editörlüğünüde yapmaktadır.