Duyurular

 
 
 

Sağlık Eğitim Programları – Yardımcı Sağlık Personeli

Sağlık Eğitim Programları – Yardımcı Sağlık Personeli

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ve Yakın Doğu Enstitüsü işbirliği ile gerçekleştirilecek olan “Yardımcı Sağlık Personeli İçin Temel Laparoskopi Eğitimi” 24 Ekim 2014 Cuma günü gerçekleştirilecektir. 
 
 
 

YDÜ Eczacılık Fakültesi 5. Sınıf Öğrencilerinin Dikkatine

YDÜ Eczacılık Fakültesi 5. Sınıf Öğrencilerinin Dikkatine

YDÜ Eczacılık Fakültesi 2014-2015 Güz Yarı yılında kodlamış olduğunuz NEPHAR 501 Graduation Project (Mezuniyet Projesi) konularının seçimi 15 Ekim 2014 Çarşamba günü 12:00-14:45 saatleri arası D-009 da yapılacaktır.

DEKANLIK 
 
 
 

Diş Hekimliği Fakültesi Doktora Programlarına Başvuran Adayların Dikkatine

Diş Hekimliği Fakültesi Doktora Programlarına Başvuran Adayların Dikkatine

Diş Hekimliği Fakültesi doktora programlarına başvuran adayların giriş sınavı, 30 Eylül 2014, Salı günü saat 14:00′de Diş Hekimliği Fakültesi‘nde yapılacaktır.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığı 
 
 
 

“Benim Tercihim Yakın Doğu Üniversitesi” Diyen Öğrencilere Sıcak Karşılama

“Benim Tercihim Yakın Doğu Üniversitesi” Diyen Öğrencilere Sıcak Karşılama

Yakın Doğu ailesine katılan yeni öğrencilerimize yönelik olarak düzenlenen Oryantasyon Programı 1 Eylül – 15 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleşmeye devam ediyor.

23 Eylül 2014 tarihinde gerçekleşecek olan Seminer programını Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Yard. Doç Dr. Murat Tüzünkan, Yakın Doğu Üniversitesi Genel Sekreteri, Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur ve Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekan Vekili, Öğrt. Gör. Dilan Çiftçi ‘Yakın Doğu’da Hayat’ ile ilgili açılış konuşmalarını yapacak ardından da Doç. Dr. Gökmen Dağlı ve Uzm. Ayhan Çakıcı ‘Üniversite Hayatına İlk Adım ve Kültür Şoku’ konulu konuşmalarını sunacaklar. 
 
 
 

Pedagojik Formasyon Sertifika Programı II. Dönem Duyurusu 
 
 
 

2014-2015 İngilizce Hazırlık Okulu Seviye Tespit ve Muafiyet Sınavı Sonuçları Açıklandı 
 
 
 

Yüksek Lisans ve Doktora Başvuruları İçin Son Tarih 19 Eylül

Yakın Doğu Üniversitesi bulunan 123 Yüksek Lisans ve 64 Doktora Programına başvuru yapmak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 19 Eylül 2014

Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde yer alan Eğitim Bilimleri, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ile Sağlık Bilimleri Enstitülerine bağlı olarak yürütülen 123 yüksek lisans ve 64 doktora programına son başvuru tarihi 19 Eylül 2014.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, YÖK ve YÖDAK onaylı 187 yüksek lisans ve doktora programına kayıtlar devam ediyor. Gerek profesyonel kariyer ve kişisel gelişim açısından gerekse iş hayatında önemli bir tercih sebebi haline gelen yüksek lisans ve doktora eğitimleri öğrencilere yeni ufuklar açıyor. Öğrencilerin uzmanlaşmak ve araştırma yapmak istedikleri konularda Yakın Doğu Üniversitesi uzman akademik kadrosunun yürütücülüğünde öğrencilerine akademik olarak belli alanlarında uzmanlaşma ve ihtisas yapma imkanı tanıyor.

Araştırma ve uygulamanın birbiriyle bağlantılı ve etkileşimli bir şekilde yürütüldüğü Yüksek Lisans ve Doktora programlarında her türlü araştırmanın rahatlıkla yapılabilmesi için Fakülte laboratuvarlarının yanında İleri Düzey Araştırma Laboratuvarları, Yakın Doğu Hastanesi, Diş Hastanesi ve Hayvan Hastanes’inin tüm imkanları da öğrencilerin hizmetine sunuluyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur yaptığı açıklamada Yakın Doğu Üniversitesi’nin yüksek lisans ve doktora adaylarına yüksek kalitede amaç odaklı bir eğitim verildiğini ifade etti. Teori ile pratiğin harmanlanarak, eğitimin etkileşimli bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Tabur, yüksek lisans ve doktora adaylarının istedikleri konu ve alanda, uzmanlaşma ve araştırma yapma imkanı sağladıkları belirtti. Yakın Doğu Üniversitesi olarak 2014-2015 öğretim yılında yüksek lisans ve doktora programlarına kayıt yaptıran öğrencilere bu yıl özel burs uygulaması yapılacağını vurgulayarak, Yakın Doğu Üniversitesi olarak öğrencilere daha uygun şartlarda yüksek lisans ve doktora yapma imkanı sağladıklarını söyledi. Tabur yaptığı açıklamada yine bu yıl doktora programlarına kayıt yaptıran öğrenciler arasından asistan doktora öğrencilerinin seçileceğini belirterek, seçilen öğrencilerin Yakın Doğu Üniversitesi’nde asistan doktora öğrencisi olarak çalışabileceğini de dile getirdi. Doktora programından mezun olan öğrencilerin de ihtiyaç dahilinde Yakın Doğu Ailesi’nin akademik kadrosuna katılabileceğinin de altını çizdi. Tabur ayrıca Yakın Doğu Üniversite’si yüksek lisans ve doktora başvurularının 19 Eylül tarihinde sona ereceğini açıklayarak, öğrencilerin daha geniş bilgi için Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne başvurabileceklerini söyledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü , Eğitim Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yer alan 187 Yüksek Lisans ve Doktora programlarına kayıt yaptırmak isteyen ögrenciler daha detaylı bilgiyi www.neu.edu.tr web sayfasından veya 223 64 64 (dahili 211-225-377) nolu telefondan alabilirler. 
 
 
 

Yakın Doğu Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümüne Kayıtlar Devam Ediyor

Yakın Doğu Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümüne Kayıtlar Devam Ediyor

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Resim İş Öğretmenliği programı 2014-2015 akademik yılında Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci almaya devam ediyor.

Yakın Doğu Üniversitesi,Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; 26 Eylül Cuma günü saat 10:30’da Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Sarayı 2. kat ‘Yaratıcılığı Geliştirme Atölyesi’nde yapılacak olan özel yetenek sınavında desen çizimi ve Resim İş Öğretmenliği ile ilgili mülakatlar gerçekleştirileceği bildirildi.

Resim-İş Öğretmenliği programı, akademik kadrosu ve farklı sanat atölyeleri olanaklarıyla öğrencilere nitelikli ve çağdaş bir sanat eğitim vermeyi hedefliyor. Dört yıllık program süresince öğrencilere resim eğitimi, sanat felsefesi, estetik ve grafik eğitimi yanısıra alan öğretmenliği (Resim-İş, Grafik Tasarım) ile ilgili temel bilgi ve becerileri kazandırmada etkin bir program sunuyor. Lisans eğitimi içinde yer alan öğretmenlik formasyon programı ile öğretmen olacak öğrencilere ilk ve orta öğretimde öğretmen olma imkanı sağlanmaktadır. Resim-İş Öğretmenliği programı 2012 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi ‘Yaratıcılığı Geliştirme Atölyesi’nde eğitim vermeye başlamıştır ve yaptığı zengin sanatsal etkinleri ile öğrencilerine her gecen gün yeni bilgi ve deneyimleri kazandırmaya devam ediyor. Etkinlikleri arasında her akadamik dönemde en az 4 farklı faaliyet yapan bölüm, sergiler, konferanslar, panel konuşmacıları, workshoplar, davetli sanatcılar ve sosyal sorumluluk projelerine katılmaktadırlar. YÖK ve YÖDAK tarafından akredite edilen programa 2013 yılından itibaren Yüksek Lisans programı da açıldı.

Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim-İş Programı ve Yüksek Lisans olanakları hakkında detaylı bilgi almak isteyen adaylar www.neu.edu.tr web sayfasından veya 0392 2236464 (dahili 112) no’lu telefondan detaylı bilgiye ulaşabilirler. 
 
 
 

Peşin Ödeme Süresi Pazartesi Mesai Bitimine Kadar Uzatılmıştır

2014-2015 Akademik yılında Eğitim Harcını peşin veya iki taksit ödemek isteyenlerin son ödeme tarihi 20 Eylül 2014 olarak belirtilmişti. Ancak 20 Eylül’ün hafta sonunu olmasından dolayı bu tarih 22 Eylül 2014 Pazartesi günü mesai bitimine kadar uzatılmıştır. (Hukuk Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi Hariç) 
 
 
 

YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı 2014-2015 Öğretim Yılı Giriş Yetenek Sınav Duyurusu

YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı 2014-2015 Öğretim Yılı Giriş Yetenek Sınav Duyurusu

1. Eğitim yılını dolduran YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına 2014-2015 Eğitim yılı için öğrenci kabul edecektir.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Tam burs ve yarım burslu müzik eğitimi alma şansına sahip olacak öğrencilerimiz uluslararası nitelikte öğretim görevlisi kadromuzla çağdaş standartlara sahip binamızda en üst düzeyde eğitim görüp YÖK ve YÖDAK tarafından tanınan diplomamızın sahibi olma şansına erişeceklerdir.

Giriş Yetenek Sınavı Detayları aşağıdaki gibidir:

Yer: Eğitim Sarayı Giriş Katı, Müzik Öğretmenliği Koro-Orkestra Sınıfı
Tarih: 24 Eylül 2014 Çarşamba
Saat: 10:30

Sınav içeriği:

  • Tartım tekrarı
  • Tek ses, aralık, akor tekrarı
  • Ezgi / Makamsal ezgi tekrarı
  • Öğrencinin hazırladığı şarkı
  • İstiklal Marşı
  • Öğrencinin çalgı performansı
  • Öğtrencinin müzik eğitimiyle ilgili görüşlerinin alınacağı mülakat

Ayrıntılarla ilgili aşağıdaki telefon numarasına başvurulabilir:
0392 2236464 – 110 
 
 
 

I prefer Near East University

Haftanın Manşetleri

Fakülteler

Atatürk Eğitim Fakültesi
Denizcilik Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Fen-Edebiyat Fakültesi
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İletişim Fakültesi
İlahiyat Fakültesi
Mimarlık Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Sahne Sanatları Fakültesi
Tıp Fakültesi
Veteriner Fakültesi

Yüksekokullar

Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu
Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları

Meslek Yüksekokulu
Denizcilik Meslek Yüksekokulu
Adalet Meslek Yüksekokulu
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Enstitüler

Eğitim Bilimleri Enstitüleri
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü

Hazırlık Okulları

İngilizce Hazırlık Okulu

Araştırma Merkezleri

Rauf Raif Denktaş Araştırma Merkezi
Kıbrıs Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KAM)
Turizm Araştırma Merkezi
YDÜ-IBM İleri Araştırmalar Merkezi
İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Araştırma Merkezi
Çevre Bilimleri Enstitüsü ve Herbarium
Bilgi Yönetimi Araştırma Merkezi
Uygulamalı Yapay Zeka Merkezi
Kıbrıs Tarihi Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KTAM)
Strateji ve Enerji Politikaları Araştırma Merkezi
Sanat ve Tasarım Araştırmaları Merkezi
Yakın Doğu Enstitüsü
Genetik ve Kanser Tanı Merkezi
Mimarlık-Tasarım-Planlama Araştırma Merkezi
İrfan Günsel Araştırma Merkezi
Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi
İletişim Araştırmaları Merkezi

Merkezler

Tüp Bebek Merkezi
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma Merkezi
Psikolojik Danışma Merkezi
Uzaktan Eğitim Merkezi
Rûmi Enstitüsü
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Diyaliz Merkezi
Yaşam Boyu Eğitim Merkezi
Kariyer Merkezi
Sigara Bırakma Merkezi