Duyurular

 
 
 

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Uluslararası Patoloji & Laboratuvar ve Tıp Kongresi için Malezya’da

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi, Malezya’da 26-28 Ağustos 2014 tarihlerinde düzenlenen 48. Uluslararası Patoloji & Laboratuvar (ICPaLM) ve Malezya/Singapur Tıp kongresine katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi , Kıbrıs (Near East University,Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 1966 Yılında kurulan Malezya / Singapur Tıp Akademisi bilimsel bağlamda tüm tıp dallarını bünyesinde barındıran ve her sene uluslararası konferanslar düzenleyerek belirlenen spesifik konularda tıp dünyasında gerçekleşen araştırmalar ve yenilikleri, gerek yayınlar aracılığı ile gerekse uluslararası konferanslarla dünya bilmine katkı sağlamayı hedefleyen Tıp dünyasının en önemli kurumlarından biridir.

Kongreye özel olarak davet edilen Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Mocan Kuzey Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin bu denli köklü ve ses getiren bir kongrede bulunmasından oldukça gururlu olduklarını belirtti. Prof. Dr. Kuzey, Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin gerek akademik kadro ve eğitim sistemi olarak dünyanın sayılı Fakülteleri’nden biri olduklarını belirtti. Dünya standartlarında yaptıkları araştırmaların anlatılması ve bunları özel olarak sunma tekliflerinin zaten başarılarının bir kanıtı olduğunu, uluslararası düzeyde buna benzer prestijli konferanslara katılmaya devam edeceklerini ve bilime katkı sağlayacaklarını vurguladı.

Prof. Dr. Gamze Mocan Kuzey, Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak iyi ve doğru tanı koyabilmek, uygun tedavi uygulayabilmek için çağdaş bilimsel bilgileri ve teknolojileri bilen ve yararlanabilen, çağdaş tıbbın bilgi birikimine hakim, kendini yenileyebilen, tıptaki yenilikleri tanı ve tedavi uygulamasına yansıtabilen iyi hekimler yetiştirmenin ana hedefleri olduğunu belirtirken, hekimimlerin aynı zamanda araştırmacı da olması gerektiğini, hastalıkların nedenleri, sonuçları ve tedavisi konularında yapacakları araştırmalarla evrensel bilgi birikimine katkı yapmaları ve bu konuda oluşturulacak sağlık politikalarına da yön vermelerini arzu ettiklerini dile getirdi.

Uluslararası kongrelere katılmanın Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin vizyonuna hem eğitim anlayışı, hem bilimsel araştırma ve sağlık hizmetinde uluslararası düzeyde aranan ve saygın bir merkez olma özelliğiyle yakından bağdaştığını vurgulayan Prof. Dr. Kuzey bu tür uluslararası organizasyonlarda Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin adının ürettiği bilimsel çalışmalar ile sık sık duyulacağının altını çizdi. 
 
 
 

YDÜ Diş Hekimliği 2. ve 3. Dönem Öğrencilerinin Dikkatine

Dönem 2 Malzeme Listesi

 1. Alt-üst fantom çene (çenelerinize uygun yedek diş takımları)
 2. Angldruva
 3. Elmas Frez (angldruvaya uygun küçük çaplı)
 • Rond (2 adet)
 • Fissur( en az 3 adet)
 • Ters konik(2 adet)
 • Alev uçlu (2 adet)
 • Sond
 • Presel
 • Makas
 • Yengeç(ivory) matriks ve bantları (2 ve 3 delikli)
 • Düz(Tofflemeir) matriks ve bantları(0.5 mm-0.7 mm)
 • Kama (ultrafine)
 • Beyaz gömlek
 • Yaka kartı
 • Klipsli Poşet-beyaz etiket
 • Dönem 3 Malzeme Listesi (Materials list)

  1. Angldruva – Aeratör ve bunlara uygun elmas ve çelik frezler( low speed handpiece, aerator and suitable diamond and steel burs for these)
  2. Yengeçmatriks ve bantları (2 ve 3 delikli) (ivory matrix retainer and bands with 2 and 3 holes)
  3. Halkamatriks ve bantları(0.5 mm-0.7 mm) (Tofflemeir matrix and bands)
  4. Kama (wedge)
  5. Çinko fosfat siman (zinc phosphate cement)
  6. Siman camı (glass for cement)
  7. Siman spatülü (cement spatula)
  8. Sond
  9. Presel(tweezers)
  10. Amalgam tabancası (Portamalgam)
  11. Carver
  12. Burnisher
  13. Amalgam fulvarı (fulvari for amalgam)
  14. Siman fulvarı (fulvari for cement)
  15. Alt-üst fantom çene , yedek fantom dişler ( phantom jaws mandibular and maxillar, and suitable backup phantom teeth)
  16. Eldiven ( glove)
  17. Bone(bonnet)
  18. Maske(mask)
  19. Soğuk Akril (cold acrilic)
  20. Küvet(tub)
  21. Alt-üst beyaz takım (white scrubs)
  22. Klipsli poşet (clip-on bags
  23. Yaka kartı (name tag)
  24. Kapsül amalgam   
   
   
   

  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda 5 Yeni Bölüm Açıldı

  Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda Ağız ve Diş Sağlığı, Eczane Hizmetleri, Çocuk Gelişimi, Diyaliz ve Radyoterapi Teknikerliği Bölümleri Öğrenci Kabulü’ne Başladı.

  Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde 5 yeni bölüm açıldı.

  Yakın Doğu Üniversitesi,Lefkoşa (Near East University,Nicosia) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Sağlık alanında uzman teknikerler yetiştirmek amacı ile kurulan Ağız ve Diş Sağlığı, Eczane Hizmetleri, Çocuk Gelişimi, Diyaliz Teknikerliği ve Radyoterapi Teknikerliği bölümleri öğrenci kabulüne başladı. Tümü YÖK ve YÖDAK tarafından onaylı olan bölümlerin eğitim dili Türkçe eğitim süresi ise 2 yıl. Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda sağlık alanındaki güncel gelişmeler sürekli takip edilerek, yaşam boyu yararlanılacak bilgi ve deneyimler kazandırılmakta ve doktorların sağ kolu olan nitelikli sağlık teknikerleri yetiştirilmektedir. Yeni kurulan beş bölümde de en güncel bilgi birikimiyle yetiştirilecek olan sağlık teknikerleri insan sağlığına hizmet edeceklerdir.

  Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nail Bulakbaşı yaptığı açıklamada, yeni açılan bölümlerle birlikte Sağlık Meslek Yüksekokulu bünyesinde yer alan ön lisans programlarının sayısının 13’e çıktığını belirterek, Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan yetişecek genç teknikerle, hem sağlık sistemimizin gereksinim duyduğu nitelikli yardımcı sağlık personeli ihtiyacının büyük oranda giderilmesi planlamakta hem de gençlere değişik alanlarda eğitim görerek yeni iş imkanları sağlamayı amaçladıklarını ifade etti. Gerek ülke   
   
   
   

  Yakın Doğu İlkokulu Cambridge Sınavı Sonuçları’nın Tam Listesi Açıklandı

  Yakın Doğu İlkokulu öğrencilerinin British Council ile Cambridge Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği İngilizce sınavında büyük başarı. Sınava katılan 251 öğrencinin 106′sı Starters, 93′ü Movers ve 52′si de Flyers sınavlarına katıldı.

  Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’ne açıklamalarda bulunan Yakın Doğu İlkokulu Müdürü Hasan Yükselen, sınava katılan 251 öğrencinin 225 tanesi 80 ile 100, 26 öğrenci ise 60 ile 80 arasında not aldığını, sınava katılan tüm öğrencilerin üstün başarı gösterdiğini belirterek, tüm öğrencileri bu başarısından dolayı tebrik etti.

  Hasan Yükselen Yakın Doğu İlkokulu olarak İngilizce eğitimine büyük önem verdiklerini ifade ederek, sadece grammer olarak değil öğrencilerin konuşma yeteneklerini artırıcı etkinlikler de yaptıklarını vurguladı. Yükselen İngilizce’nin günümüzde ne kadar büyük bir önemi olduğuna vurgu yaparak, İngilizce eğitiminden asla ödün vermediklerini, Yakın Doğu İlkokulu’ndan mezun olan öğrencilerin kendilerini gerek konuşma dilinde gerekse yazım dilinde İngilizce olarak en iyi şekilde ifade edebildiklerini söyledi.

  Yakın Doğu İlkokulu Cambridge Sınavı Sonuçları   
   
   
   

  Yakın Doğu Okul Öncesi Kayıtları İçin Son Tarih 5 Eylül

  Yakın Doğu Okul Öncesi 3-5 Yaş Çocuklara Eğitim Vermeye Devam Ediyor

  Yakın Doğu Okul Öncesi yeni dönem kayıtları devam ediyor. 1996 yılında hizmet vermeye başlayan ve 3-5 yaş arası çocuklara hizmet veren Yakın Doğu Okul Öncesi 2014-2015 eğitim-öğretim yılı kayıtları 5 Eylül 2014 tarihinde sona erecektir.

  Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’ne açıklamalarda bulunan Yakın Doğu Okul Öncesi Müdürü Beklem Rıza, Yakın Doğu Okul Öncesi olarak geleneksel ezberci eğitime son vererek, yaparak, yaşarayarak öğrenmeyi teşvik etmenin en önemli hedefleri olduğunu belirtti.

  Öğrencilerine bilgiye nasıl ulaşacağını öğreterek, işbirliği ve dayanışma içinde hareket eden, özgür düşünebilen, displinli, paylaşımcı öğrenciler yetiştirmek için çalıştıklarını vurgulayan Rıza, Yakın Doğu Okul Öncesi olarak öğrencilerine sorumluluk duygusu ile sevgi ve saygı aşıladıklarını söyledi. Yakın Doğu Okul Öncesi’nde 3, 4 ve 5 yaş grubu öğrencilerine eğitim-öğretim verdiklerini söyleyen Rıza, Yakın Doğu Okul Öncesi’nde her yaş grubuna uygun olarak tasarlanan sınıfların yanında, bilgisayar salonları, sinema, resim ve müzik odaları, oyun salonları, uyku odaları, tüm çocukların aynı anda yemek yiyebildiği büyük bir yemekhane, ısıtmalı kapalı yüzme havuzu ve spor salonları bulunduğunu ifade etti.  Beklem Rıza ayrıca Yakın Doğu Okul Öncesi bünyesinde tamamen tartanla kaplanmış, çeşitli oyuncakların bulunduğu, çocukların hem zevkle hem de güven içerisinde oyun oynamalarına olanak sağlayan bir küçük parkın da bulunduğunu belirtti.

  Yakın Doğu Okul Öncesi Kayıtları İçin Son Tarih 5 Eylül

  Yakın Doğu Okul Öncesi’nde görevli tüm öğretmenlerin her öğrenci ile bire bir ilgilendiğini, Yakın Doğu Okul Öncesi’nde görevli tüm öğretmenlerin Okul Öncesi Öğretmenliğinden mezun olduklarını, bilgi ve tecrübelerinin en üst seviyede olduğunu ifade eden Beklem Rıza, her yıl düzenlenen hizmet içi eğitimlerle öğretmenlerin kendilerini sürekli olarak geliştirdiklerini söyledi.

  Beklem Rıza, Yakın Doğu Öncesi olarak amaçlarının, okul öncesi eğitimi süresince çocukları ilköğretime hazırlamak, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğretmek olduğunu vurguladı. Ayrıca, Yakın Doğu Okul Öncesi olarak, çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun varolan yeteneklerini görünür kılmak için çalıştıklarını söyleyen Rıza Yakın Doğu Okul Öncesi olarak aktivitlere ve sportif çalışmalara büyük önem verdiklerini ifade etti. Yakın Doğu Okul Öncesi olarak çocukları sevgi ile kucakladıklarını, çocukların bireysel farklılıklarını da göz önünde bulundurarak, çocukların zihinsel gelişim, sosyal, duygusal ve dil gelişimlerini destekleyici bir eğitim sunduklarını vurguladı. Bunun içinde Okul Öncesi’nde görevli Çocuk Gelişim Uzmanlarının görev yaptığını, Okul Öncesi eğitimde önemli olan öğrenci-öğretmen-veli üçgeninin sağlam temeller üzerinde oturtulması gerektiğini söyleyen Rıza, çocukların gelişimlerini düzenli olarak ailelere bildirdiklerini söyleyen  Rıza, İngilizce’nin günümüzde evrensel bir dil olarak kullanıldığını, Yakın Doğu Okul Öncesi olarak da çocuklara İngilizce yeteneği kazandırabilmek için de her gün İngilizce dersi yapıldığını belirtti.

  Yakın Doğu Okul Öncesi hakkında detaylı bilgi www.neu.edu.tr web sayfası ile 223 64 64 (dahili 147-232) no’lu telefondan alınabilir.   
   
   
   

  YDÜ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin “Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Eğitim Programı 6 Eylül”’de Başlıyor

  Yakın Doğu Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nden yeni eğitim dönemine hızlı ve iddialı bir başlangıç…

  Yakın Doğu Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin dijital çağın pazarlama yaklaşım ve uygulamalarını alanının uzmanlarıyla irdeleyeceği dijital pazarlama eğitim programı 6 – 12 Eylül tarihlerinde Yakın Doğu Üniversitesi Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

  Yakın Doğu Üniversitesi, Kıbrıs (Near East University, Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Enstitüsü bünyesinde çalışmalarını sürdüren YDÜ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, YDÜ Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi ve Türkiye’den Bilişim Atölyeleri kuruluşunun işbirliğiyle gerçekleştirilecek eğitim programına Dijital Strateji Danışmanı ve Yazar Ali R. Babaoğlan, Sosyal Medya ve Dijital İletişim Danışmanı ve Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ercüment Büyükşener, Turkcell Global Bilgi İletişim ve Sosyal Medya Müdürü Ekin Ulukök, Dijital Pazarlama Profesyoneli Burak Bakay, Uluslararası Bilgi Güvenliği Sistemleri Derneği (ISSA) Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Tosun; Daha Başka Dijital Ajans Kurucu Ortağı ve Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya kitabının yazarı Salih Seçkin Sevinç; Bilişim Strateji Danışmanı, İnternet ve Pazarlama Başarı Öyküleri Kitabı Yazarı Levent Karadağ,Euro Message Satış ve Pazarlama Direktörü Merve Başcumalı, Webedia Türkiye Ülke Müdürü, Google Analytics Kitabının Yazarı  M. Yalçın Parmaksız, Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Yönetim Kurulu ve Kamu Bilişim Hukuk Çalışma Grubu Üyesi Av. Ceyda Akaydın, Setwords.com Kurucusu ve Dijital Pazarlama Danışmanı Kazım Sevim, konuşmacı olarak katılacaklar.

  Dijital Pazarlama Eğitim Programı çerçevesinde Dijital Dünya, Yeni Medya ve  Sosyal Medya ilişkisi, Bugün ve Gelecekte Dijital Cihaz Ekosistemi Dijital Platformlar ve Sosyal Medyanın Etkileri; Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Stratejileri Oluşturulması; Sosyal Medya Pazarlaması, Viral Pazarlama ve WOMM; Facebook, Twitter, Youtube, Instagram ve Linkedin’i etkin kullanma ipuçları; dijital dünyada marka yönetimi; E-Ticaret ve E-Ticaret Sistem Yönetimi, Sosyal Medyada marka iletişimi, başarılı e-ticaretin kuralları; dijital iletişimin temel dinamikleri, Sosyal Medya Pazarlama, Kampanya ve Reklam Çalışmaları; Siber Güvenlik,Sosyal medyada Güvenlik; Dijital Dünyanın Pazarlama İletişimine ve Müşteri İlişkilerine Etkileri; Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Araçları ve Kullanım Alanları; Dijital Dünyanın Kariyere Etkileri; Mobil Pazarlama ve Mobil Uygulama Pazarlaması;  Blog Programları ve Blogların Ticari Potansiyeli; Sosyal medya reklamlarının doğru kullanımı; Sosyal medya kanallarında kişisel pazarlama yöntemleri; Linkedin’in kurumsal pazarlama etkin kullanım yolları; Web sitesine ziyaretçi kazandırma ve ziyaretçiyi sitede tutma stratejileri; E-Posta pazarlama Terimleri ve Kuralları; Müşteri Veri Tabanı Oluşturulması; Sosyal Medyayı İzleme ve Ölçümleme Araçları (Google Analytic ve Facebook Insight); Sosyal Medyada kriz yönetimi; Dijital Pazarlamanın Hukuksal Boyutları • Mahremiyet, veri korunumu, dürüstlük ve yazılı olmayan kurallar; Sosyal medya” mecralarında telif hakları ve reklamcılık ; Facebook ve Twitter gibi sosyal ağların yasal boyutları ve farklılıkları; İş yerinde e-posta ve sosyal medya kullanımından doğabilecek suçlar; Kurumların sosyal medya kullanım ilkelerinde Hukuki Sınırlamalar; İşyerinde sosyal medya kullanımı yetkilendirme süreçleri ve yükümlülükleri; Sosyal Medya Reklamlar (Facebook, Twitter, Youtube vs)  ve Yönetimi; Sosyal Medyada Viral Reklamlar;  Çevrimiçi reklamcılıkta doğru hedefleme ve Dijital Dünyanın Kariyere Etkileri gibi dijital pazarlama ve sosyal medyanın etkin kullanımı hakkında birçok konu başlığı ele alınacak.

  Engelli vatandaşların dijital dünyayla ilişkilerine ve engelsiz bir toplum yaratılmasında sosyal medya kullanımının önemine de ayrı bir hassasiyet gösteren eğitim programı çerçevesinde Yakın Doğu Enstitüsü ve YDÜ Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi  eşgüdümüyle “Engelsiz Toplum, Sosyal Medya Çalıştayı” na da katılım gerçekleştirilecek.

  Eğitim programına günübirlik katılımlara “katılım belgesi” üç günden fazla katılımlara “eğitim sertifikası” verilecek. Dijital Medya ve Sosyal Medya Eğitim Programı hakkında daha detaylı bilgi www.neu.edu.tr web sayfasından, nei@neu.edu.tr E-posta adresinden, Yakın Doğu Enstitüsü facebook sayfasından, 223 64 64 (dahili 532) ve  0533 829 97 36 telefonlardan alınabilir.   
   
   
   

  Öğretmen Restaurant’ın Yeni Yeri Hakkında Bilgi

  Öğretmen Restaurant Bugün (20.8.2014) itibari ile 1. Yurt’un yanındaki Meet Point’te hizmet vermeye başlamıştır.   
   
   
   

  Kıbrıs’ta Buluşalım

  Kıbrıs’ta Buluşalım
  Yer: YDÜ Atatürk Kongre Merkezi
  Tarih: 13.08.2014
  Saat: 20:30   
   
   
   

  Mühendislik Fakültesi Akademik Personel Münhal Duyurusu

  Mühendislik Fakültesi Akademik Personel Münhal Duyurusu   
   
   
   

  Münhal: Pazarlama Müdürü Alımı

  Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesine tam zamanlı Pazarlama Müdürü alınacaktır. Başvuruların Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi İnsan Kaynakları birimine şahsen yapılması gerekmektedir.   
   
   
   

  I prefer Near East University

  Haftanın Manşetleri

  Fakülteler

  Atatürk Eğitim Fakültesi
  Denizcilik Fakültesi
  Diş Hekimliği Fakültesi
  Eczacılık Fakültesi
  Fen-Edebiyat Fakültesi
  Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
  Hukuk Fakültesi
  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  İletişim Fakültesi
  İlahiyat Fakültesi
  Mimarlık Fakültesi
  Mühendislik Fakültesi
  Sağlık Bilimleri Fakültesi
  Sahne Sanatları Fakültesi
  Tıp Fakültesi
  Veteriner Fakültesi

  Yüksekokullar

  Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu
  Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu

  Meslek Yüksekokulları

  Meslek Yüksekokulu
  Denizcilik Meslek Yüksekokulu
  Adalet Meslek Yüksekokulu
  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

  Enstitüler

  Eğitim Bilimleri Enstitüleri
  Fen Bilimleri Enstitüsü
  Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  Sosyal Bilimler Enstitüsü

  Hazırlık Okulları

  İngilizce Hazırlık Okulu

  Araştırma Merkezleri

  Rauf Raif Denktaş Araştırma Merkezi
  Kıbrıs Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KAM)
  Turizm Araştırma Merkezi
  YDÜ-IBM İleri Araştırmalar Merkezi
  İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Araştırma Merkezi
  Çevre Bilimleri Enstitüsü ve Herbarium
  Bilgi Yönetimi Araştırma Merkezi
  Uygulamalı Yapay Zeka Merkezi
  Kıbrıs Tarihi Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KTAM)
  Strateji ve Enerji Politikaları Araştırma Merkezi
  Sanat ve Tasarım Araştırmaları Merkezi
  Yakın Doğu Enstitüsü
  Genetik ve Kanser Tanı Merkezi
  Mimarlık-Tasarım-Planlama Araştırma Merkezi
  İrfan Günsel Araştırma Merkezi
  Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi
  İletişim Araştırmaları Merkezi

  Merkezler

  Tüp Bebek Merkezi
  Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma Merkezi
  Psikolojik Danışma Merkezi
  Uzaktan Eğitim Merkezi
  Rûmi Enstitüsü
  Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Diyaliz Merkezi
  Yaşam Boyu Eğitim Merkezi
  Kariyer Merkezi
  Sigara Bırakma Merkezi