Duyurular

 
 
 

YDÜ, Adli Bilimler Kongresi’ne Ev Sahipliği Yapıyor

YDÜ 25.yıl etkinlikleri kapsamında Adli Bilimler Kongresi’nin on birincisine ev sahipliği yapıyor.

Adli Tıp Uzmanları Derneği (ATUD) tarafından iki yılda bir düzenlenmekte olan, Adli Bilimler Kongresi’nin on birincisi, 23-26 Nisan 2014 tarihleri arasında, Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ)’nin desteği ve YDÜ Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nın ev sahipliğinde Gazimağusa’da gerçekleştiriliyor..

YDÜ Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Dr. Çetin Lütfi Baydar, Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University) Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’ne yaptığı açıklamada, “Adli bilimlerin ana konularındaki güncellemeleri birlikte gözden geçirirken, konusunda uzman konuklarımızın ve siz değerli bilim insanlarının bildiri ve konferansları ile zenginleşecek olan kongremizde buluşmayı diliyoruz”dedi. 
 
 
 

Resim-İş Öğretmenliği Bölümü, Lefkoşa Asmaaltı Yaylaştırma Projesine Katkı Koyuyor

Resim-İş Öğretmenliği Bölümü, Lefkoşa Asmaaltı Yaylaştırma Projesine Katkı Koyuyor

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University) Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü, Lefkoşa Asmaaltı Yaylaştırma Projesine Katkı Koyuyor.

Yakın Doğu Üniversitesi,Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; etkinlik 24-25 Nisan tarihleri arasında, Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği bölümü öğrencileri tarafından yapılacak.

Lefkoşa Naci Talat Barış ve Dostluk Evin de gerçekleşecek olan etkinlik 2 gün sürecek. Bölüm öğrenciler Kıbrıs kültürüne ait görsel tasarımları binanın çeşitli duvarlarına uygulayacaklar.

Etkinlikte Lefkoşa Surlariçi sokak dokusunun canlandırılması ve kültürel açıdan yeni bir görünüm kazandırılması hedefleniyor. Etkinlik boyunca yapılacak çalışmaların gün içerisinde saat 09:00 itibarı ile başlaycağı belirtildi. 
 
 
 

YDÜ’de İslam Samimiyet ve Ahlak

YDÜ’de İslam Samimiyet ve Ahlak

Kutlu Doğum Haftası, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılında başlatılan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da desteklenerek Türkiye’de resmiyet kazandırılarak her yıl farklı gündem ile Hz. Muhammed’in anlatılmasının amaçlandığı ve Hz. Muhammed’in doğum gününün miladi takvime göre 20 Nisan kabul edilerek kutlandığı ifade edilen bir etkinlik haftasıdır. Etkinlik son yıllarda 14-20 Nisan tarihleri arasında yapılmaktadır. Bu bağlamda Yakın Doğu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğrenci Konseyi tarafından 24 Nisan 2014 Perşembe günü konusu samimiyet olan Kutlu Doğum programı düzenlenecektir.


Yer: YDÜ AKKM
Tarih: 24.04.2014
Saat: 20:00 
 
 
 

YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü, Lefkoşa Asmaaltı Yaylaştırma Projesine Katkı Koyuyor

YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü, Lefkoşa Asmaaltı Yaylaştırma Projesine Katkı Koyuyor

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University) 25. Yıl Etkinlikleri kapsamında Lefkoşa Asmaaltı Yaylaştırma projesine katkı koyuyor. Yakın Doğu Üniversitesi,Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; etkinlik 24-25 Nisan tarihleri arasında, Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği bölümü öğrencileri tarafından yapılacak. Lefkoşa Naci Talat Barış ve Dostluk Evin de gerçekleşecek olan etkinlik 2 gün sürecek.

Bölüm öğrenciler Kıbrıs kültürüne ait görsel tasarımları binanın çeşitli duvarlarına uygulayacaklar. Etkinlikte Lefkoşa Surlariçi sokak dokusunun canlandırılması ve kültürel açıdan yeni bir görünüm kazandırılması hedefleniyor. Etkinlik boyunca yapılacak çalışmaların gün içerisinde saat 09:00 itibarı ile başlaycağı belirtildi.

Afişi büyük boyutta burdan görebilirsiniz. 
 
 
 

YDÜ’de Ayşe Arman’dan Söyleyişi

YDÜ’de  Ayşe Arman’dan Söyleyişi


Yer: YDÜ Büyük Kütüphane Salon 4
Tarih: 22.04.2014
Saat: 14:30 
 
 
 

2. Uluslararası Çocuk Ve Spor Kongresi

2. Uluslararası Çocuk Ve Spor Kongresi

Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ve Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi işbirliği ile Beden Eğitimi ve Spor Alanı’nda ikinci kez gerçekleştirilecek olan 2. Çocuk ve Spor Kongresi 24- 26 Nisan 2014 tarihleri arasında Kaya Artemis Hotel’de düzenleniyor. 
 
 
 

YDÜ, “80’ler” Dizi Oyuncularını Ağırlıyor

YDÜ, “80’ler” Dizi Oyuncularını Ağırlıyor

Yakın Doğu Üniversitesi‘nin 25. yıl etkinlikleri kapsamında birbirinden ünlü isimleri öğrencilerle buluşturmayı sürdürüyor.

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University)Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, YDÜ, bu etkinlikler çerçevesinde beğeniyle takip edilen 80′ler adlı dizinin, oyuncularından ; Özlem Türkad (Anne), Hakan Bulut (Butik Ali) ve Onur Dilber’i (Komiser) Büyük Kütüphane Salon 4′te öğrenciler ve sevenleriyle biraraya getirecek.

Söyleşi, YDÜ Büyük Kütüphane salon 4′te 18 Nisan Cuma günü saat 14:30′da gerçekleşecek.

Hakan Bulut Kimdir ?

80′ler dizisinin Butik Ali karakteriyle mahallenin satıcısını canlandıran Hakan Bulut, 9 Ocak 1982 yılında İstanbul’da doğmuştur. Maltepe Güzel Sanatlar Fakültesi, Oyunculuk Bölümü’nü bitirmiştir. ”Bana her şeyi de ama…” repliği ile 80′ler dizisinin fenomeni haline gelmiştir.

Onur Dilber Kimdir?

80′ler dizisinin Başkomiser Rızası Onur Dilber, 1982 yılında Trabzon’da doğmuştur. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun olmuş ve Oyunculuk üzerine Yüksek Lisans yapmıştır. ”İşiniz gücünüz riv riv riv” repliği ile 80ler dizisinin fenomeni haline gelmiştir.

Özlem Türkad Kimdir?

80′ler dizisinde Rukiye karakteri ile bilinen oyuncu, 10 Ağustos 1971 yılında İstanbul’da doğmuştur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuar’ından mezun olmuş, ayrıca İstanbul Şehir Tiyatro’larında görev yapmaktadır. 2007 yılında En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne 2 kez layık görülmüş ve 2008 yılında Türk Kadınlar Birliği tarafından Bedia Müvahit ödülüne layık görülmüştür. 
 
 
 

Kurucu Rektör Dr. Suat İ. Günsel Himayelerinde Pediatrik Alerji ve İmmunoloji Türkiye 9. Ulusal Alerji ve Astım Kongresi

Kurucu Rektör Dr. Suat İ. Günsel Himayelerinde Pediatrik Alerji ve İmmunoloji Türkiye 9. Ulusal Alerji ve Astım Kongresi

Bu yıl Alerji ve Astım Akedemisi Derneği’nin 9.’sunu düzenleyeceği “Ulusal Alerji ve Astım Kongresi” 23-26 Nisan 2014 tarihleri arasında, Yakın Doğu Üniversitesi 25.yıl etkinlikleri kapsamında, Kurucu Rektör Dr.Suat Günsel‘in himayelerinde ve Pediatri Anabilim Dalı başkanı Prof. Dr. Nerin Bahçeciler başkanlığında Girne Acapulco Otel’de gerçekleştirilecek.

Yakın Doğu Üniversitesi, Kıbrıs (Near East University, Cyprus) Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdrülüğü’nden yapılan açıklamaya göre, çocukluk çağı alerjik hastalıklar ve astım ile ilgili konulardaki güncel gelişmeler, bu alanda ülkemizde, Türkiye ve dünyada çalışan saygın öğretim üyeleri tarafından sunulan panel ve konferanslarda tartışılacak ve yeni bilgiler sahada çalışan hekimlere aktarılacak.

Türkiye, Avrupa ülkeleri ve ABD’den 100’ün üzerinde konuşmacı, ve 500 hekimin katılacağı kongrede ele alınacak konular çocuk immünolojisi ve alerji hastalıkları uzmanlarının, çocuk göğüs hastalıkları uzmanlarının, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarının, aile hekimliği uzmanlarının ve pratisyen hekimlerin klinikte sık karşılaştığı klinik sorunlara pratik yaklaşımları kapsayacak şekilde farklı oturumlarda işlenecek.

Bilimsel içeriği ve KKTC’yi tanıtmayı amaçlayan sosyal programı ile adanın en büyük kongre organizasyonlarından biri olacak. 
 
 
 

Yakın Doğu Enstitüsü (YDE) Tarafından Düzenlenen “Stratejik İletişim” Sertifika Programı Devam Ediyor

Yakın Doğu Enstitüsü (YDE) Tarafından Düzenlenen “Stratejik İletişim” Sertifika Programı Devam Ediyor

Programın bu haftaki konuğu Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı eski Müsteşarı ve emekli Büyükelçi Onur Öymen olacak. Türkiye’nin NATO Daimi Temsiliği görevinde de bulunmuş olan Onur Öymen “Uluslararası İlişkilerde Etkin İletişim Yönetimi” başlıklı oturumda katılımcılarla buluşarak konuyla ilgili görüş ve düşüncelerini paylaşacak.

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Telekomünikasyon Dairesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Polis Genel Müdürlüğü, Sivil Havacılık Dairesi, Kamu-Sen, gibi kurum ve kuruluşların yansıra, özel sektör çalışanları ile öğrencilerin katılmakta olduğu sertifika programı 19 Nisan Cumartesi, Saat 10.00′da YDÜ Büyük Kütüphanesi Salon 4′de gerçekleşecek. 
 
 
 

YDÜ Uluslararası Bir Kongreye Daha Ev Sahipliği Yapıyor

YDÜ Uluslararası Bir Kongreye Daha Ev Sahipliği Yapıyor

Veteriner Dermatoloji’de Bahar Günleri Toplantısı,Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi ev sahipliğinde, Yakın Doğu Turizm İşletmeleri’nin (Dorana Turizm) organizasyonu ile 24-27 Nisan 2014’de Kaya Artemis Otel’de gerçekleştiriliyor.

Yakın Doğu Üniversitesi,Kıbrıs (Near East University, Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Almanya, Macaristan ve Türkiye’den alanlarında uzman konuşmacıların katılacağı kongrede tanıda sitoloji, doğru ve yanlışları ile tedavide kortikosteroid kullanımı, dermatolojide antibakteriyel kullanımının olmazsa olmazları, beslenmenin atopinin tedavisindeki etkinliği, psikojenik dermatozlar ve egzotik hayvanlardaki dermatolojik problemler gibi konuların güncel bir bakış açısı ile irdeleneceği vurgulandı. 
 
 
 

I prefer Near East University

Haftanın Manşetleri

Fakülteler

Atatürk Eğitim Fakültesi
Denizcilik Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Fen-Edebiyat Fakültesi
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İletişim Fakültesi
İlahiyat Fakültesi
Mimarlık Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Sahne Sanatları Fakültesi
Tıp Fakültesi
Veteriner Fakültesi

Yüksekokullar

Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu
Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları

Meslek Yüksekokulu
Denizcilik Meslek Yüksekokulu
Adalet Meslek Yüksekokulu
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Enstitüler

Eğitim Bilimleri Enstitüleri
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü

Hazırlık Okulları

İngilizce Hazırlık Okulu

Araştırma Merkezleri

Rauf Raif Denktaş Araştırma Merkezi
Kıbrıs Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KAM)
Turizm Araştırma Merkezi
YDÜ-IBM İleri Araştırmalar Merkezi
İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Araştırma Merkezi
Akıllı Sistemler Araştırma Merkezi
Çevre Bilimleri Enstitüsü ve Herbarium
Bilgi Yönetimi Araştırma Merkezi
Uygulamalı Yapay Zeka Merkezi
Kıbrıs Tarihi Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KTAM)
Strateji ve Enerji Politikaları Araştırma Merkezi
Sanat ve Tasarım Araştırmaları Merkezi
Yakın Doğu Enstitüsü
Genetik ve Kanser Tanı Merkezi
Mimarlık-Tasarım-Planlama Araştırma Merkezi
İrfan Günsel Araştırma Merkezi
Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi
İletişim Araştırmaları Merkezi

Merkezler

Tüp Bebek Merkezi
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma Merkezi
Psikolojik Danışma Merkezi
Uzaktan Eğitim Merkezi
Rûmi Enstitüsü
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Diyaliz Merkezi
Yaşam Boyu Eğitim Merkezi
Kariyer Merkezi
Sigara Bırakma Merkezi