Duyurular

 
 
 

Film Yapım Bölümü Yetenek Sınavı

Film Yapım Bölümü Yetenek Sınavı

Çok yönlü kariyer olanaklarını sunmayı ilke edinmiş olan Yakın Doğu Üniversitesi, yeni eğitim döneminde Film Yapım Teknikleri Sertifika Programı’na ilgi duyan tüm öğrencileri kayıt olmaya davet ediyor.

Okudukları alandan bağımsız ve alternatif bir kariyer hedefi olan tüm öğrencilerimizi, Film Yapım Teknikleri Sertifika Programı’nda görmekten mutluluk duyarız.

Kod Adı: Venüs; filmi ile adını sinema tarihine yazdıran yönetmen Tamer Garip önderliğinde açılan sertifika programımızda, sinemaya yönelik tüm pratik uygulamalar öğretilecektir.

Program bitiminde ise, katılan tüm öğrenciler, Tamer Garip’in yönetmenliğini yapacağı ikinci filminde çalışma olanağı bulacaktır. Farklı ve zevkli bir gelecek için, sizleri ayrıntılı bilgi almak üzere İletişim Fakültesi’ne bekliyoruz.

Web sitemiz: http://neu.edu.tr/tr/node/6202

Yetenek Sınavı :13 Ekim saat 10.00 İletişim Fakültesi Stüdyoları 
 
 
 

Uzaktan Eğitim Pedagojik Formasyon II. Dönem Kayıtları

Uzaktan Eğitim Pedagojik Formasyon II. Dönem Kayıtları

Uzaktan Eğitim Pedagojik Formasyon II. Dönem Kayıtları  15 – 30 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayınız. 
 
 
 

Yüksek Lisans ve Doktora Başvuruları İçin Son Tarih 19 Eylül

Yakın Doğu Üniversitesi bulunan 123 Yüksek Lisans ve 64 Doktora Programına başvuru yapmak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 19 Eylül 2014

Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde yer alan Eğitim Bilimleri, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ile Sağlık Bilimleri Enstitülerine bağlı olarak yürütülen 123 yüksek lisans ve 64 doktora programına son başvuru tarihi 19 Eylül 2014.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, YÖK ve YÖDAK onaylı 187 yüksek lisans ve doktora programına kayıtlar devam ediyor. Gerek profesyonel kariyer ve kişisel gelişim açısından gerekse iş hayatında önemli bir tercih sebebi haline gelen yüksek lisans ve doktora eğitimleri öğrencilere yeni ufuklar açıyor. Öğrencilerin uzmanlaşmak ve araştırma yapmak istedikleri konularda Yakın Doğu Üniversitesi uzman akademik kadrosunun yürütücülüğünde öğrencilerine akademik olarak belli alanlarında uzmanlaşma ve ihtisas yapma imkanı tanıyor.

Araştırma ve uygulamanın birbiriyle bağlantılı ve etkileşimli bir şekilde yürütüldüğü Yüksek Lisans ve Doktora programlarında her türlü araştırmanın rahatlıkla yapılabilmesi için Fakülte laboratuvarlarının yanında İleri Düzey Araştırma Laboratuvarları, Yakın Doğu Hastanesi, Diş Hastanesi ve Hayvan Hastanes’inin tüm imkanları da öğrencilerin hizmetine sunuluyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur yaptığı açıklamada Yakın Doğu Üniversitesi’nin yüksek lisans ve doktora adaylarına yüksek kalitede amaç odaklı bir eğitim verildiğini ifade etti. Teori ile pratiğin harmanlanarak, eğitimin etkileşimli bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Tabur, yüksek lisans ve doktora adaylarının istedikleri konu ve alanda, uzmanlaşma ve araştırma yapma imkanı sağladıkları belirtti. Yakın Doğu Üniversitesi olarak 2014-2015 öğretim yılında yüksek lisans ve doktora programlarına kayıt yaptıran öğrencilere bu yıl özel burs uygulaması yapılacağını vurgulayarak, Yakın Doğu Üniversitesi olarak öğrencilere daha uygun şartlarda yüksek lisans ve doktora yapma imkanı sağladıklarını söyledi. Tabur yaptığı açıklamada yine bu yıl doktora programlarına kayıt yaptıran öğrenciler arasından asistan doktora öğrencilerinin seçileceğini belirterek, seçilen öğrencilerin Yakın Doğu Üniversitesi’nde asistan doktora öğrencisi olarak çalışabileceğini de dile getirdi. Doktora programından mezun olan öğrencilerin de ihtiyaç dahilinde Yakın Doğu Ailesi’nin akademik kadrosuna katılabileceğinin de altını çizdi. Tabur ayrıca Yakın Doğu Üniversite’si yüksek lisans ve doktora başvurularının 19 Eylül tarihinde sona ereceğini açıklayarak, öğrencilerin daha geniş bilgi için Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne başvurabileceklerini söyledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü , Eğitim Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yer alan 187 Yüksek Lisans ve Doktora programlarına kayıt yaptırmak isteyen ögrenciler daha detaylı bilgiyi www.neu.edu.tr web sayfasından veya 223 64 64 (dahili 211-225-377) nolu telefondan alabilirler. 
 
 
 

Yakın Doğu Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümüne Kayıtlar Devam Ediyor

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Resim İş Öğretmenliği programı 2014-2015 akademik yılında Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci almaya devam ediyor.

Yakın Doğu Üniversitesi,Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; 26 Eylül Cuma günü saat 10:30’da Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Sarayı 2. kat ‘Yaratıcılığı Geliştirme Atölyesi’nde yapılacak olan özel yetenek sınavında desen çizimi ve Resim İş Öğretmenliği ile ilgili mülakatlar gerçekleştirileceği bildirildi.

Resim-İş Öğretmenliği programı, akademik kadrosu ve farklı sanat atölyeleri olanaklarıyla öğrencilere nitelikli ve çağdaş bir sanat eğitim vermeyi hedefliyor. Dört yıllık program süresince öğrencilere resim eğitimi, sanat felsefesi, estetik ve grafik eğitimi yanısıra alan öğretmenliği (Resim-İş, Grafik Tasarım) ile ilgili temel bilgi ve becerileri kazandırmada etkin bir program sunuyor. Lisans eğitimi içinde yer alan öğretmenlik formasyon programı ile öğretmen olacak öğrencilere ilk ve orta öğretimde öğretmen olma imkanı sağlanmaktadır. Resim-İş Öğretmenliği programı 2012 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi ‘Yaratıcılığı Geliştirme Atölyesi’nde eğitim vermeye başlamıştır ve yaptığı zengin sanatsal etkinleri ile öğrencilerine her gecen gün yeni bilgi ve deneyimleri kazandırmaya devam ediyor. Etkinlikleri arasında her akadamik dönemde en az 4 farklı faaliyet yapan bölüm, sergiler, konferanslar, panel konuşmacıları, workshoplar, davetli sanatcılar ve sosyal sorumluluk projelerine katılmaktadırlar. YÖK ve YÖDAK tarafından akredite edilen programa 2013 yılından itibaren Yüksek Lisans programı da açıldı.

Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim-İş Programı ve Yüksek Lisans olanakları hakkında detaylı bilgi almak isteyen adaylar www.neu.edu.tr web sayfasından veya 0392 2236464 (dahili 112) no’lu telefondan detaylı bilgiye ulaşabilirler. 
 
 
 

YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı 2014-2015 Öğretim Yılı Giriş Yetenek Sınav Duyurusu

YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı 2014-2015 Öğretim Yılı Giriş Yetenek Sınav Duyurusu

1. Eğitim yılını dolduran YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına 2014-2015 Eğitim yılı için öğrenci kabul edecektir.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Tam burs ve yarım burslu müzik eğitimi alma şansına sahip olacak öğrencilerimiz uluslararası nitelikte öğretim görevlisi kadromuzla çağdaş standartlara sahip binamızda en üst düzeyde eğitim görüp YÖK ve YÖDAK tarafından tanınan diplomamızın sahibi olma şansına erişeceklerdir.

Giriş Yetenek Sınavı Detayları aşağıdaki gibidir:

Yer: Eğitim Sarayı Giriş Katı, Müzik Öğretmenliği Koro-Orkestra Sınıfı
Tarih: 24 Eylül 2014 Çarşamba
Saat: 10:30

Sınav içeriği:

  • Tartım tekrarı
  • Tek ses, aralık, akor tekrarı
  • Ezgi / Makamsal ezgi tekrarı
  • Öğrencinin hazırladığı şarkı
  • İstiklal Marşı
  • Öğrencinin çalgı performansı
  • Öğtrencinin müzik eğitimiyle ilgili görüşlerinin alınacağı mülakat

Ayrıntılarla ilgili aşağıdaki telefon numarasına başvurulabilir:
0392 2236464 – 110 
 
 
 

Oryantasyon Günleri Başlıyor

Oryantasyon Günleri Başlıyor

Yakın Doğu Üniversitesi ailesinin sevgili yeni üyeleri, Yakın Doğu Üniversitesi’ne hoşgeldiniz. YDÜ ailesine katılan yeni öğrencilerimize yönelik olarak düzenlenen Oryantasyon Günleri 1 Eylül – 23 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Oryantasyon ve Karşılama Günleri çerçevesinde sizler için hazırlanan program aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Burada olduğunuz süre içerisinde gerek üniversitemiz gerekse Lefkoşa ve KKTC hakkında öğrenmek istediğiniz veya ihtiyaç duyduğunuz her türlü bilgiye, Öğrenci Dekanlığı’ndan ve bağlı birimlerden ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Dekanlığı

Oryantasyon Günleri Başlıyor


Oryantasyon Günleri Başlıyor


Oryantasyon Günleri Başlıyor 
 
 
 

Yüksek Lisans ve Doktora Başvuruları İçin Son Tarih 12 Eylül

Yakın Doğu Üniversitesi bulunan 123 Yüksek Lisans ve 64 Doktora Programına başvuru yapmak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 12 Eylül 2014.

Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde yer alan Eğitim Bilimleri, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ile Sağlık Bilimleri Enstitülerine bağlı olarak yürütülen 123 yüksek lisans ve 64 doktora programına son başvuru tarihi 12 Eylül 2014. YÖK ve YÖDAK onaylı 187 yüksek lisans ve doktora programına kayıtlar devam ediyor. Gerek profesyonel kariyer ve kişisel gelişim açısından gerekse iş hayatında önemli bir tercih sebebi haline gelen yüksek lisans ve doktora eğitimleri öğrencilere yeni ufuklar açıyor. Öğrencilerin uzmanlaşmak ve araştırma yapmak istedikleri konularda Yakın Doğu Üniversitesi uzman akademik kadrosunun yürütücülüğünde öğrencilerine akademik olarak belli alanlarında uzmanlaşma ve ihtisas yapma imkanı tanıyor.

Araştırma ve uygulamanın birbiriyle bağlantılı ve etkileşimli bir şekilde yürütüldüğü Yüksek Lisans ve Doktora programlarında her türlü araştırmanın rahatlıkla yapılabilmesi için Fakülte laboratuvarlarının yanında İleri Düzey Araştırma Laboratuvarları, Yakın Doğu Hastanesi, Diş Hastanesi ve Hayvan Hastanes’inin tüm imkanları da öğrencilerin hizmetine sunuluyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur yaptığı açıklamada Yakın Doğu Üniversitesi’nin yüksek lisans ve doktora adaylarına yüksek kalitede amaç odaklı bir eğitim verildiğini ifade etti. Teori ile pratiğin harmanlarak, eğitimin etkileşimli bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Tabur, yüksek lisans ve doktora adaylarının istedikleri konu ve alanda, uzmanlaşma ve araştırma yapma imkanı sağladıkları belirtti. Yakın Doğu Üniversitesi olarak 2014-2015 öğretim yılında yüksek lisans ve doktora programlarına kayıt yaptıran öğrencilere bu yıl özel burs uygulaması yapılacağını vurgulayarak, Yakın Doğu Üniversitesi olarak öğrencilere daha uygun şartlarda yüksek lisans ve doktora yapma imkanı sağladıklarını söyledi. Tabur yaptığı açıklamada yine bu yıl doktora programlarına kayıt yaptıran öğrenciler arasından asistan doktora öğrencilerinin seçileceğini belirterek, seçilen öğrencilerin Yakın Doğu Üniversitesi’nde asistan doktora öğrencisi olarak çalışabileceğini de dile getirdi. Doktora programından mezun olan öğrencilerin de ihtiyaç dahilinde Yakın Doğu Ailesi’nin akademik kadrosuna katılabileceğinin de altını çizdi. Tabur ayrıca Yakın Doğu Üniversite’si yüksek lisans ve doktora başvurularının 12 Eylül tarihinde sona ereceğini açıklayarak, öğrencilerin daha geniş bilgi için Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne başvurabileceklerini söyledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü , Eğitim Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yer alan 187 Yüksek Lisans ve Doktora programlarına kayıt yaptırmak isteyen ögrenciler daha detaylı bilgiyi www.neu.edu.tr web sayfasından veya 223 64 64 (dahili 211-225-377) nolu telefondan alabilirler. 
 
 
 

Öğrencilerimize Önemli Duyuru

2014-2015 Akademik yılında Eğitim Harcını peşin veya iki taksit ödemek isteyenlerin son ödeme tarihi 20 Eylül 2014’dür. (Hukuk Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi Hariç) 
 
 
 

Yakın Doğu Üniversitesi, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kayıtları Devam Ediyor

Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na bağlı Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon Bölümleri’ne kayıtlar devam ediyor. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Özel Yetenek Sınavı ise 22 Eylül 2014 tarihinde Yakın Doğu Koleji Spor Salonu’nda saat 10.00’da gerçekleşitilecek. 1997 yılında kurulan Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öncü eğitim sistemi ve yetiştirdiği başarılı mezunlarla spor dünyasında da ön plana çıkıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’ne açıklamalarda bulunan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Şahin Ahmedov yaptığı; “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun temel amacının beden eğitimi ve spor bilimlerine yüksek kalitede eğitim, güncel bilimsel teknikler kullanarak çağdaş ve dönüşümcü öğretmen, sporcu, antrenör ve yöneticilerin yetiştirilmesi” olduğunu söyledi. Prof. Dr. Ahmedov bu hedefi gerçekleştirebilmek için de; “Eğitim-öğretim programlarımızın amacının öğrencilere sadece mesleklerinde gerekli temel bilgileri en iyi şekilde verebilmenin değil, bunun yanı sıra öğrencilerin araştırıcı, problemlere kısa sürede doğru çözümler bulabilme, bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip edebilen kişiler olarak yetişmelerini sağlamak” olduğunu ifade etti. Ayrıca, Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekoklu olarak gerek ulusal, gerekse uluslararası düzeyde kaliteli işgücünü yönlendirebilme özelliğine sahip, atılımcı, yerel spor kültürünün yerleştirilmesine öncülük eden ve sorunları bilimsel prensiplerle çözebilen profesyoneller yetiştirmek için öncü çalışmalar yapıldığını belirten Prof. Dr. Ahmedov, çağdaş, donanımlı ve bununla birlikte ülkemiz sporunu ve spor politikalarını geliştirip ileriye götürebilecek bireyler yetiştirmenin kendileri için olmazsa olmaz olduğunun altını çizdi.

Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun gerek akademik kadrosu gerekse sahip olduğu altyapısı ve tesisleri ile öncü bir kurum olmanın yanısıra, öğrencilerin hem teorik, hem de pratik günümüzün en güncel ve bilimsel eğitim metodolojileri ile yetiştirilmeleri hedeflenmiştir. Prof.Dr. Ahmedov, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Özel Yetenek Sınavı’nın 22 Eylül 2014 tarihinde saat 10.00’da Yakın Doğu Koleji Spor Salonunda gerçekleştiriliceğini belirterek, sınavda dikkate alınacak hususların boy, kilo, karın mekik, dikey sıçrama, sürat, dayanıklılık, pençe kuvveti gibi unsurların olacağını ifade etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu hakkında detaylı bilgi www.neu.edu.tr web sayfası ile 223 64 64 (dahili 341) telefondan alınabilir. 
 
 
 

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Uluslararası Patoloji & Laboratuvar ve Tıp Kongresi için Malezya’da

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi, Malezya’da 26-28 Ağustos 2014 tarihlerinde düzenlenen 48. Uluslararası Patoloji & Laboratuvar (ICPaLM) ve Malezya/Singapur Tıp kongresine katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi , Kıbrıs (Near East University,Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 1966 Yılında kurulan Malezya / Singapur Tıp Akademisi bilimsel bağlamda tüm tıp dallarını bünyesinde barındıran ve her sene uluslararası konferanslar düzenleyerek belirlenen spesifik konularda tıp dünyasında gerçekleşen araştırmalar ve yenilikleri, gerek yayınlar aracılığı ile gerekse uluslararası konferanslarla dünya bilmine katkı sağlamayı hedefleyen Tıp dünyasının en önemli kurumlarından biridir.

Kongreye özel olarak davet edilen Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Mocan Kuzey Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin bu denli köklü ve ses getiren bir kongrede bulunmasından oldukça gururlu olduklarını belirtti. Prof. Dr. Kuzey, Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin gerek akademik kadro ve eğitim sistemi olarak dünyanın sayılı Fakülteleri’nden biri olduklarını belirtti. Dünya standartlarında yaptıkları araştırmaların anlatılması ve bunları özel olarak sunma tekliflerinin zaten başarılarının bir kanıtı olduğunu, uluslararası düzeyde buna benzer prestijli konferanslara katılmaya devam edeceklerini ve bilime katkı sağlayacaklarını vurguladı.

Prof. Dr. Gamze Mocan Kuzey, Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak iyi ve doğru tanı koyabilmek, uygun tedavi uygulayabilmek için çağdaş bilimsel bilgileri ve teknolojileri bilen ve yararlanabilen, çağdaş tıbbın bilgi birikimine hakim, kendini yenileyebilen, tıptaki yenilikleri tanı ve tedavi uygulamasına yansıtabilen iyi hekimler yetiştirmenin ana hedefleri olduğunu belirtirken, hekimimlerin aynı zamanda araştırmacı da olması gerektiğini, hastalıkların nedenleri, sonuçları ve tedavisi konularında yapacakları araştırmalarla evrensel bilgi birikimine katkı yapmaları ve bu konuda oluşturulacak sağlık politikalarına da yön vermelerini arzu ettiklerini dile getirdi.

Uluslararası kongrelere katılmanın Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin vizyonuna hem eğitim anlayışı, hem bilimsel araştırma ve sağlık hizmetinde uluslararası düzeyde aranan ve saygın bir merkez olma özelliğiyle yakından bağdaştığını vurgulayan Prof. Dr. Kuzey bu tür uluslararası organizasyonlarda Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin adının ürettiği bilimsel çalışmalar ile sık sık duyulacağının altını çizdi. 
 
 
 

I prefer Near East University

Haftanın Manşetleri

Fakülteler

Atatürk Eğitim Fakültesi
Denizcilik Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Fen-Edebiyat Fakültesi
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İletişim Fakültesi
İlahiyat Fakültesi
Mimarlık Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Sahne Sanatları Fakültesi
Tıp Fakültesi
Veteriner Fakültesi

Yüksekokullar

Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu
Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları

Meslek Yüksekokulu
Denizcilik Meslek Yüksekokulu
Adalet Meslek Yüksekokulu
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Enstitüler

Eğitim Bilimleri Enstitüleri
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü

Hazırlık Okulları

İngilizce Hazırlık Okulu

Araştırma Merkezleri

Rauf Raif Denktaş Araştırma Merkezi
Kıbrıs Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KAM)
Turizm Araştırma Merkezi
YDÜ-IBM İleri Araştırmalar Merkezi
İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Araştırma Merkezi
Çevre Bilimleri Enstitüsü ve Herbarium
Bilgi Yönetimi Araştırma Merkezi
Uygulamalı Yapay Zeka Merkezi
Kıbrıs Tarihi Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KTAM)
Strateji ve Enerji Politikaları Araştırma Merkezi
Sanat ve Tasarım Araştırmaları Merkezi
Yakın Doğu Enstitüsü
Genetik ve Kanser Tanı Merkezi
Mimarlık-Tasarım-Planlama Araştırma Merkezi
İrfan Günsel Araştırma Merkezi
Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi
İletişim Araştırmaları Merkezi

Merkezler

Tüp Bebek Merkezi
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma Merkezi
Psikolojik Danışma Merkezi
Uzaktan Eğitim Merkezi
Rûmi Enstitüsü
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Diyaliz Merkezi
Yaşam Boyu Eğitim Merkezi
Kariyer Merkezi
Sigara Bırakma Merkezi