Duyurular

 
 
 

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarları Yakın Doğu Üniversitesi’nde Buluşuyor

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarları Yakın Doğu Üniversitesi’nde Buluşuyor

31 Temmuz 2015 Cuma günü Yakın Doğu Üniversitesi ev sahipliğinde, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği tarafından düzenlenecek “Lefkoşa Şehrengizi” kapsamında KKTC Su Temin Projesi Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirilecek. Toplantı kapsamında; yer alacak konuların başında Türkiye’den Kıbrıs’a gelecek su için yürürlükte olan proje gözlemlerinin yer alacağı ve sonrasında basın, bilim insanlarının, ilgili kurumların ve halkın sorularının yanıtlanacağı bildirildi. Bu nedenle, toplantıya herkesin davetli olduğu vurgulandı…

Detaylı Bilgi:
Yer: YDÜ Büyük Kütüphane Salon 4
Tarih: 31 Temmuz 2015
Saat: 15:00 
 
 
 

YDÜ Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Geleceğin Akademisyenlerini Yetiştiriyor

YDÜ Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Geleceğin Akademisyenlerini Yetiştiriyor

Yakın Doğu Üniversitesi geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına 2015-2016 eğitim yılı için yeni öğrenciler alacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Hukuk alanında akademisyen yetiştirmeyi amaçlayan “Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına” kabul edilen adaylar yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamladıktan sonra Öğretim Üyesi olarak Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi seçkin akademik kadrosunun bir parçası olarak göreve başlayacaklar.

YDÜ Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Geleceğin Akademisyenlerini Yetiştiriyor

Programa Kabul Edilen Adaylara Tam Burs ve Maaş Verilecek…

Yapılacak mülakatlar sonucunda Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına kabul edilen Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına kabul edilen adaylar yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tam burslu olarak yapacaklar ve eğitim hayatları süresince de asgari ücret tutarında maaş alacaklar. Programa kabul edilen öğrenciler akademik ve profesyonel kariyerlerine Araştırma Görevlisi olarak başlayıp yüksek lisans ve doktora programlarını başarıyla bitirdikleri takdirde de Öğretim Üyeliği kadrosuna atanacaklar. Bu çerçevede hukuk alanında eğitim alan ve Hukuk alanında akademik kariyer yapmak isteyen gençler eğitim ve kariyer planlarını bir arada hayata geçirme imkanı bulabilecekler.

YDÜ Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Geleceğin Akademisyenlerini Yetiştiriyor

Doç.Dr. İrfan S. Günsel: “Geliştirilmiş en kapsamlı ve uzun vadeli eğitim programı”…

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yakın Doğu Üniversitesi Doç.Dr. İrfan S. Günsel, Yakın Doğu Üniversitesi’nin Kuzey Kıbrıs yüksek öğreniminin geleceğine yön verecek öncü atılımlardan biri olarak gördükleri Öğretim Üyesi Yetiştirme programını ilk olarak geçen yıl uygulamaya koyduklarını vurguladı. Doç. Dr. İrfan S. Günsel “Yakın Doğu Üniversitesi ailesi olarak Öğretim Üyesi Yetiştirme Programının yalnızca üniversitenin akademik kurumsal geleceği açısından değil aynı zamanda Kıbrıs Türk toplumunun dünya çapında eğitsel ve profesyonel rekabette diğer toplumlarla yarışabilir hale gelmesi açısından da önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu programdan yetişen gençlerimiz bir taraftan nitelikli akademisyenler olarak kendi toplumlarının hukuk alanındaki geleceklerinin çizilmesine değerli katkılar sağlayacak diğer yandan Kıbrıs Türk toplumunu uluslararası hukuk platformlarında başarıyla temsil ederek bizleri gururlandıracaklardır. Bizler içinde hukuk tutkusu olan tüm gençlerimizin azimle çalışarak bu programda en iyi şekilde yetişeceklerini ve hem toplumumuza hem de dünyaya başarılı akademisyenler olarak hizmet vereceklerine yürekten inanıyoruz” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı’na girmek isteyen mezun durumunda ya da mezuniyet aşamasında olan öğrencilerin değerlendirme ve mülâkatlarına esas olacak detaylı özgeçmişlerini 7 Ağustos 2015 tarihine kadar hukuk@neu.edu.tr e-posta adresine göndermeleri gerekiyor. Yapılan açıklamada başvuru için gerekli belgeler: Lisans diplomasının fotokopisi, Transkript (not dökümü), Nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, 2 adet referans mektubu, özgeçmiş olarak belirtildi. 
 
 
 

Yakın Doğu Üniversitesi Oryantasyon Programı 
 
 
 

Yakın Doğu’ya Hoş Geldiniz

Yakın Doğu Üniversitesi olarak yepyeni bir döneme başlamanın heyecanı içerisindeyiz. Yeni eğitim yılında ailemize katılan tüm Yakın Doğu’lular, hepiniz hoş geldiniz.

Her biriniz Yakın Doğu ailesine ayrı renk katacaksınız. Sizlerle bu büyük eğitim yuvası altında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Her yeni eğitim yılına başlarken, yeni eğitim yılının Yakın Doğu’lulara getireceği mutlulukların, katacağı bilgilerin ve başarıların heyecanını paylaşıyoruz.

2015 tercih döneminde, Kıbrıs’ta en çok tercih edilen üniversite olduk. Bu gururu bizlere yaşattığınız için hepinize teşekkür ederim. Sizlerin en iyi şekilde eğitim almanız, üniversite hayatını en dolu haliyle yaşamanız için kendimizi geliştirerek, durmadan çalışmaktayız. Bu çalışmaların karşılığını almak mutluluk ve umut verici.

Bilmelisiniz ki sizlerin de artık mensubu olduğu Yakın Doğu Üniversitesi, sıradan bir üniversite değil, bir eğitim yuvasıdır. Kazandığınız bilgilerin ve başarıların yanında, sizlerin hayatında önemli yer tutacak birçok değeri de sizlerle paylaşmaktayız. Her zaman araştıran, alanında önde gelen, kendine güveni tam, iletişimi güçlü ve yenilikçi bireyler yetiştirme hedefindeyiz. Bu hedefleri gerçekleştirmeye yönelik birçok imkan ve sosyal alan sizlere hizmet etmektedir.

Yakın Doğu Üniversitesi’nde sizlere sunulan imkanların desteğiyle, kendini sürekli gelişime açık tutan ve geleceğe sağlam adımlarla yürüyen bireyler olacağınıza eminim. Üniversitemizin değerlerini benimseyip, hem başarılı hem de sosyal yönü gelişkin bireyler olmanızı temenni ederim.

Üniversite, hayatınızda son derece önemli bir yer tutmaktadır. Yakın Doğu Üniversitesi’nden mezun olduğunuzda size birçok kapı açılacaktır. Üniversite olarak gerek ulusal, gerek uluslararası platformlarda kazandığımız başarılara yenileri eklenmektedir. Öğrenim hayatınız boyunca ve sonrasında bu gurura sizler de ortak olacaksınız ve bu başarılarda yerinizi alacaksınız. Öğrenme ve gelişim çabası tükenmeyen bireyler yetiştirmekten, geleceğe atılan temellerinize destek olmaktan gurur duyuyoruz.

Mutluluk ve güzel anılarla dolu bir üniversite hayatı yaşamanızı ve tüm hayatınızda başarının sizinle olmasını dilerim.

Doç. Dr. İrfan S. Günsel

Mütevelli Heyeti Başkanı

Değerli öğrencilerimiz, kayıtlarımız başlamıştır.

Kayıtlarınızı ve yurt rezervasyonlarınızı yaptırmak için üniversitemize gelmenize gerek yoktur.

Kayıt ve yurt rezervasyonlarınızı üniversitemizin Türkiye Temsilciliklerinden yaptırabilir; böylelikle üniversitemize geldiğinizde daha önceden yurt odanız ve kaydınız yapıldığı için daha rahat bir şekilde üniversite hayatınıza başlayabilirsiniz.

Türkiye temsilciliklerimizin iletişim bilgilerine http://aday.neu.edu.tr/?page_id=86 adresinden ulaşabilirsiniz.

Eğitim ücretlerini http://aday.neu.edu.tr/?page_id=237 linkinde yer alan anlaşmalı bankalara yatırabilirsiniz.

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ’NE Kayıt olmak için istenilen belgeler:

  1. Lise diplomasının aslı
  2. 12 adet vesikalık fotoğraf
  3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  4. İkametgâh belgesi
  5. LYS belgesi (Üniversitemize yerleştiğinize dair internet çıktısı)
  6. Sağlık raporu (Hiv testi, Akciğer skopisi, kan testleri)

*Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Hemşirelik bölümünü düşünenler tam teşekkülü kurul raporu (Devlet veya Üniversite hastahanelerinden alınacak) 
 
 
 

YDÜ Sahne Sanatları Fakültesi “Tiyatro Bölümü”ne Yetenek Sınavı ile Öğrenci Alıyor

YDÜ Sahne Sanatları Fakültesi “Tiyatro Bölümü”ne Yetenek Sınavı ile Öğrenci Alıyor

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) 2015-2016 Akademik Eğitim Yılı’nda, Sahne Sanatları FakültesiTiyatro Bölümü”nün Oyunculuk ve Dramatik Yazarlık Anasanat Dalları’na yetenek sınavı ile öğrenci alacak.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yetenek sınavına girmek isteyen adaylar, yetenek sınavı için ön kayıtlarını 01 Ağustos – 01 Eylül 2015 tarihleri arasında Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşlerine yaptırabilirler.

Sahne Sanatları Fakültesi Genel Koordinatörü ve Oyunculuk Anasanat Dalı Başkanı Çetin Özen; Yetenek sınavlarına girmek isteyen adayların ön kayıt sırasında “2015-2016 Yetenek Sınav Kılavuzu” kitapçığını mutlaka istemelerini ve sınavlarda mağdur olmamaları için adayların bu kılavuz kitabı iyice okumalarını tavsiye ediyor.

Ön kayıt yaptırmak isteyen TC yurttaşı adayların, 2015 YGS sınavından en az 140 puan almaları gerektiğini belirten Özen, KKTC yurttaşı adayların ise, YDÜ’nün yapmış olduğu giriş sınavında başarılı olmaları gerektiğini vurguladı. Oyunculuk Anasanat Dalı’na müracaat edecek adayların 23 yaşını geçmemiş olması koşulu aranırken, Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı’na müracaat edecek adaylarda ise yaş sınırı aranmamaktadır.Her iki Anasanat Dalı’nın sınavları 02-03 Eylül 2015 tarihlerinde YDÜ Sahne Sanatları Fakültesi “Tiyatro Bölümü”nde sabah saat 10.00 da yapılacaktır. Her iki Anasanat Dalı’nın Yetenek Sınavını kazanan tüm adaylar 4 yıl boyunca %50 burslu okuyacaklardır. 
 
 
 

YDÜ Sahne Sanatları Fakültesi Özel Yetenek Sınavları

YDÜ Sahne Sanatları Fakültesi Özel Yetenek Sınavları
Detaylı Bilgi:
Yer: YDÜ Sahne Sanatları Fakültesi
Tarih: 27 Temmuz 2015-11 Eylül 2015 
 
 
 

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi “Bulaşıcı Sarılıklar Nelerdir” Söyleşisi

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi “Bulaşıcı Sarılıklar Nelerdir” Söyleşisi
Detaylı Bilgi:
Yer: YDÜ Hastanesi Amfi No 101
Tarih: 24 Temmuz 2015
Saat: 15:00 
 
 
 

Yakın Doğu’nun Robotları NEUIslanders 4’üncü Kez Dünya Kupası’nda

Yakın Doğu’nun Robotları NEUIslanders 4’üncü Kez Dünya Kupası’nda

– Türk Cumhuriyetlerinden katılmaya hak kazanan tek takım NEUISLANDERS KKTC Bayrağını Çin’de Dalgalandıracak

Yakın Doğu Üniversitesi Robotik Futbol Takımı NEUIslanders, FİFA’nın düzenlemekte olduğu Dünya Kupası olan RoboCup’a katılmak üzere Çin Cumhuriyeti’nin Hefei şehrine hareket etti.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa, Kıbrıs (Near East University, Nicosia, Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’ne açıklamalarda bulunan YDÜ İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Merkezi, Robotik futbol takımı NEUIslanders 16-24 Temmuz tarihleri arasında Çin’in Hefei şehrinde düzenlenecek olan FİFA Robotik Dünya Kupası olan RoboCup’ta üst üste 4. defa yer almak üzere yola çıktı.

Yakın Doğu’nun Robotları NEUIslanders 4’üncü Kez Dünya Kupası’nda

Takım üyeleri Ahmet ÇAĞMAN, Ersin AYTAC, Nurullah AKKAYA, Gorkem SAY, Fatih EMREM ve Murat ARSLAN’dan oluşan ekip türk milli takımlarının tarihleri boyunca 2 defa katılmaya hak kazanabildikleri Dünya Kupasına 4. defa gitmekten gurur duyduklarını ve bu sene geride bıraktıkları 3 senenin tecrübesi ile Robotların daha modernize edildiğini ayrıca hem mekanik hemde yazılım (Yapay Zeka) açısından da daha da geliştirildiklerini, her sene olduğu gibi bu senede hedeflerini bir adım ileriye taşıyıp ilk 5’e girmeyi hedeflediklerini belirttiler.

NEUISLANDERS Robocup Futbol Takımı Ekip Lideri Ahmet ÇAĞMAN ise yaptığı açıklamada 2012 Meksika, 2013 Hollanda, 2014 Brezilya ve 2015 Çin olmak üzere üst üste 4’ncü kez isimlerini dünya kupası listelerinde NEUIslanders T.R.N.C olarak yazdırmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını vurguladı.

Yakın Doğu’nun Robotları NEUIslanders 4’üncü Kez Dünya Kupası’nda

Bu senenin bir diğer özelliği ise Türk Cumhuriyetlerinden katılmaya hak kazanan tek takımın NEUISLANDERS olması.

NEUIslanders takımı grup maçlarında ilk olarak ER-FORCE (Germany), STOx’s (Colombia) ve RoboJackets (USA) ekipleri ile karşılaşacak. 
 
 
 

2015-2016 YDÜ Akademik Takvimi 
 
 
 

Yakın Doğu İlkokulu Cambridge Sınavı Sonuçları Açıklandı

Yakın Doğu İlkokulu Cambridge Sınavı Sonuçları Açıklandı

Yakın Doğu İlkokulu Öğrencileri’nin Büyük Başarısı

Yakın Doğu İlkokulu öğrencilerinin British Council ile Cambridge Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği İngilizce sınavında büyük başarı. Sınava katılan 207 öğrencinin 83’ü Starters, 89’u Movers ve 35’i de Flyers sınavlarına katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’ne açıklamalarda bulunan Yakın Doğu İlkokulu Müdürü Hasan Yükselen, sınava katılan 207 öğrencinin 190 tanesi 80 ile 100, 17 öğrenci ise 60 ile 80 arasında not aldığını, sınava katılan tüm öğrencilerin üstün başarı gösterdiğini belirterek, tüm öğrencileri bu başarısından dolayı tebrik etti.

Hasan Yükselen Yakın Doğu İlkokulu olarak İngilizce eğitimine büyük önem verdiklerini ifade ederek, sadece grammer olarak değil öğrencilerin konuşma yeteneklerini artırıcı etkinlikler de yaptıklarını vurguladı.

Yükselen İngilizce’nin günümüzde ne kadar büyük bir önemi olduğuna vurgu yaparak, İngilizce eğitiminden asla ödün vermediklerini belirterek, Yakın Doğu İlkokulu’ndan mezun olan öğrencilerin kendilerini İngilizce olarak en iyi şekilde ifade edebildiklerini söyledi.

CANDIDATE NAME CLASS Reading & Writing Listening Speaking LEVEL
1. Coşkun Taşt Ateş 3 4 3 5 Starters
2. Deniz Gönül 3 5 4 5 Starters
3. Elçin Özbilen 3 5 3 5 Starters
4. Hüseyin Mermercioğlu 3 5 4 5 Starters
5. Sevgi Ünsal 3 3 4 5 Starters
6. Sinan Esendal 3 5 5 5 Starters
7. Şimal Naz Eylen 3 5 5 5 Starters
8. Yağmur Habeş 3 3 4 5 Starters
9. Cihan Keskinoğlu 3A 5 5 5 Starters
10. Delfin Nusret 3A 5 4 5 Starters
11. Derin Soykurt 3A 5 5 5 Starters
12. Esra Emirler 3A 5 5 5 Starters
13. Gülsu Uzun 3A 5 5 5 Starters
14. Mert Gözütok 3A 5 4 5 Starters
15. Toprak Ülker 3A 5 5 5 Starters
16. Ülgen Serakıncı 3A 5 5 5 Starters
17. Ayhan Angay 3B 3 4 5 Starters
18. Azra Toker 3B 5 4 5 Starters
19. Baran Beyit 3B 5 4 5 Starters
20. Ceren Ertuna 3B 3 3 5 Starters
21. Hasan Efe Avseven 3B 4 4 5 Starters
22. Irmak Erdoğan 3B 5 5 5 Starters
23. Yağmur Küçük 3B 4 2 4 Starters
24. Yansı Öztürk 3B 5 4 5 Starters
25. Ferihan İnce 3C 5 5 5 Starters
26. Mertkan Benzinci 3C 5 5 5 Starters
27. Orbay Kanioğlu 3D 5 3 5 Starters
28. Arslan Ballıkaya 3D 5 4 5 Starters
29. Ceyda Emre 3E 4 4 5 Starters
30. Derin Yalçındere 3E 5 4 5 Starters
31. Nazlı Altunsoy 3E 3 4 5 Starters
32. Batu Bozok 3F 3 4 5 Starters
33. Deran Kiremitcioğlu 3F 5 4 5 Starters
34. Deren Albayrak 3F 4 5 5 Starters
35. Enes Kansız 3F 3 3 5 Starters
36. Sarp İşçi 3F 4 3 4 Starters
37. Şefkat Sucubaşı 3F 4 3 5 Starters
38. Şerife Aylanç 3F 5 4 5 Starters
39. Simay Özan Atamtürk 3F 5 4 5 Starters
40. Arhan Güvenir 3G 5 4 5 Starters
41. Azra Isladırcıoğlu 3G 5 5 5 Starters
42. Barın Ertay 3G 4 3 4 Starters
43. Coşkun Güneralp 3G 5 5 5 Starters
44. Özel Batmazoğlu 3G 4 4 2 Starters
45. Batuhan Bahçeci 3H 4 4 5 Starters
46. Demir Tunalı 3H 4 4 5 Starters
47. Emre Erçelik 3H 5 5 5 Starters
48. Enes İmralı 3H 5 5 5 Starters
49. Eylül Köşeoğluları 3H 4 4 5 Starters
50. Kaya Sarıca 3H 3 3 3 Starters
51. Nazira Alshanableh 3H 5 5 5 Starters
52. Nehir Hinçal 3H 5 5 5 Starters
53. Talya Özgöçmen 3H 5 5 5 Starters
54. Tiran Başkaya 3H 5 4 5 Starters
55. Vedia Evre 3H 4 4 5 Starters
56. Berfin Yıldırımer 3K 4 5 5 Starters
57. Dilsu Billuroğlu 3K 5 3 5 Starters
58. Hasan Mustafa Hidayet 3K 4 3 3 Starters
59. Nehir Çelebi 3K 5 5 5 Starters
60. Özeş Şenkayalar 3K 5 4 5 Starters
61. Parin Nalbant 3K 4 3 4 Starters
62. Sarp Özyürek 3K 4 4 5 Starters
63. Ali Süngü 3L 4 4 4 Starters
64. Arda Berk Atıl 3L 5 4 5 Starters
65. Asrın Saygıner 3L 3 3 5 Starters
66. Hüseyin Çobanoğlu 3L 5 4 5 Starters
67. İlayda Ada 3L 5 4 5 Starters
68. İlayda Naz Aktolgalı 3L 5 3 5 Starters
69. Kutay Yasakcı 3L 5 3 5 Starters
70. Necdet Abbasoğlu 3L 5 4 4 Starters
71. Nisan Alin Sarı 3L 5 4 5 Starters
72. Tahsin Tümer Güzel 3L 5 3 4 Starters
73. Yamaç Ceyhun 3L 4 4 5 Starters
74. Arda Darbaz Atakol 3M 4 4 5 Starters
75. Eda Lal Özkaramanlı 3M 5 4 5 Starters
76. Ekin Ergil 3M 5 4 5 Starters
77. Erol Çakal 3M 5 4 5 Starters
78. Mert Recep 3M 4 3 4 Starters
79. Osman Cemoğlu 3M 5 4 5 Starters
80. Zehra Şerifali 3M 3 3 5 Starters
81. Cansu Aspava 4A 4 5 4 Starters
82. Azra Gökrem 4F 5 5 5 Starters
83. Ata Sergen 5G 5 5 5 Starters
CANDIDATE NAME Class Reading & Writing Listening Speaking LEVEL
1. Arif Çağal 4 4 4 4 Movers
2. Demirhan Fahrioğlu 4 5 4 5 Movers
3. Deniz Asal 4 4 5 5 Movers
4. Deren Arkın 4 4 5 5 Movers
5. Deren Rıfkı 4 4 5 5 Movers
6. Erin Bilgin Çağa 4 4 5 5 Movers
7. Halil Çetinyay 4 3 5 5 Movers
8. Metehan Fahrioğlu 4 4 5 5 Movers
9. Orhan Alemdar 4 3 5 5 Movers
10. Sezan Merttürk 4 4 5 5 Movers
11. Yusufcan Özsoylular 4 4 5 5 Movers
12. Ata Cem Öztürk 4A 4 5 5 Movers
13. Azra Aşıksoy 4A 5 5 5 Movers
14. Laren Meliha Çelik 4A 3 5 5 Movers
15. Buğçe Yoğurtcuoğlu 4B 3 4 5 Movers
16. Burçak Bizden 4B 5 5 5 Movers
17. Emre Kılıçoğluları 4B 5 4 5 Movers
18. Erbay Uluöz 4B 3 4 4 Movers
19. Hasan Doğa Yürekli 4B 3 4 5 Movers
20. Nahide Irgatoğlu 4B 3 5 4 Movers
21. Nehir Reis 4B 3 5 4 Movers
22. Nehir Tüzünkan 4B 4 5 5 Movers
23. Ömer Kanat 4B 3 5 5 Movers
24. Can Karahasan 4C 4 5 5 Movers
25. Ege Soysal 4C 5 5 5 Movers
26. Sedat Çakır 4C 3 5 5 Movers
27. Gülçin Özbilen 4D 4 4 4 Movers
28. Selin Refikoğulları 4D 5 4 5 Movers
29. Aziz Bayraktaroğlu 4E 4 5 5 Movers
30. Densu Tatar 4E 4 5 5 Movers
31. Irmak Ertan 4E 4 5 5 Movers
32. Kayal Şakir 4E 4 5 5 Movers
33. Sevcan Sarıkaya 4E 4 5 5 Movers
34. Su Acar 4E 5 5 5 Movers
35. Akan Dilek Birkaya 4F 5 5 5 Movers
36. Hasan Altay 4F 5 5 5 Movers
37. İlkin Kasap 4F 3 4 5 Movers
38. Kaan Keçecioğlu 4F 5 5 5 Movers
39. Ahmet Avcı 4G 4 4 4 Movers
40. Berke Yetişmiş 4G 3 5 5 Movers
41. Derin Türker 4G 5 5 5 Movers
42. Duru Kaptanoğlu 4G 4 4 5 Movers
43. Ersoy Ata Baki 4G 5 5 5 Movers
44. Mehmet Borucu 4G 4 5 5 Movers
45. Arda Mutluer 4H 4 4 5 Movers
46. Deniz Besim 4H 4 5 5 Movers
47. Erdem Olgu 4H 3 5 5 Movers
48. Gülseren Göksun 4H 3 4 5 Movers
49. Kaner Köksal 4H 5 4 4 Movers
50. Özel Günhanlar 4H 4 5 5 Movers
51. Uygun Tımbıloğlu 4H 4 4 5 Movers
52. Zekiye Eylül Ekren 4H 3 3 5 Movers
53. Ada Girgen 4K 5 5 5 Movers
54. Kazım Olgu 4K 4 4 5 Movers
55. Tarhan Tomgüsehan 4K 3 5 5 Movers
56. Uzay Alkan 4K 4 4 5 Movers
57. Arda Elkıran 4L 5 5 5 Movers
58. Esat Soylukal 4L 5 5 5 Movers
59. Fidel Kurudereli 4L 4 5 5 Movers
60. Fuat Olgu 4L 3 5 5 Movers
61. Şermin Balcı 4L 3 4 5 Movers
62. Alara Koçak 4M 3 3 5 Movers
63. İsmet Özkoç 4M 4 4 4 Movers
64. Mert Çelebi 4M 4 5 4 Movers
65. Nazel Buzlukcuoğlu 4M 3 4 5 Movers
66. Sofia Ignatenko 4M 5 5 5 Movers
67. Berkcan Sadi Togan 5 3 4 5 Movers
68. Saren Kıralp 5 3 4 5 Movers
69. Ahmet Aksunlar 5A 4 5 5 Movers
70. Ahmet Tektan 5A 4 5 5 Movers
71. Can Ziber Choudhry 5A 4 5 5 Movers
72. Cemaliye Demirel 5A 4 4 5 Movers
73. İlayda Pembe Öğünçer 5A 5 5 5 Movers
74. İsmail Can Sağlamer 5B 5 5 5 Movers
75. Manolya Havalı 5B 5 5 5 Movers
76. Mehmet Salih Keskindağ 5B 3 2 4 Movers
77. Mustafa Cemal Ceoğlu 5B 5 5 5 Movers
78. Nermin Davulcu 5B 4 5 5 Movers
79. Poyraz Okur 5B 5 5 5 Movers
80. Şener Barış 5B 4 5 5 Movers
81. Ümit Alkan 5B 5 5 5 Movers
82. Mustafa Lord 5E 5 4 5 Movers
83. Türker Çakır 5E 4 4 5 Movers
84. Zehra Yürükoğulları 5E 5 5 5 Movers
85. Aslı Gökçen Aşgar 5F 5 5 5 Movers
86. Berksan Asşehitoğlu 5F 3 2 3 Movers
87. Deren Kıralp 5F 3 5 5 Movers
88. İçim Yaman 5G 4 4 5 Movers
89. Mahmut Mamalı 5G 5 5 5 Movers
CANDIDATE NAME CLASS Reading & Writing Listening Speaking LEVEL
1. Derviş Çobanoğlu 5 5 5 5 Flyers
2. Doğa Zehra Arben 5 3 5 5 Flyers
3. Halil Beyazsaçlı 5A 3 5 4 Flyers
4. Mısra Özoktaş 5A 4 5 4 Flyers
5. Utku Canselen 5B 4 5 5 Flyers
6. Ada Özkul 5C 5 5 5 Flyers
7. Ada Şevket Beratlı 5C 5 5 5 Flyers
8. Batu Kızmazoğlu 5C 4 5 5 Flyers
9. Erke Özdenak 5C 4 5 5 Flyers
10. Ezel Boransoy 5C 3 5 5 Flyers
11. Kayra Kaymaklılı 5C 4 5 5 Flyers
12. Meliz Kenanoğlu 5C 3 5 5 Flyers
13. Bilal Taha Koç 5D 5 5 5 Flyers
14. Şelale Üretici 5D 4 5 4 Flyers
15. Gülin Erbilen 5E 5 5 5 Flyers
16. Hüseyin Ertaç 5E 4 5 5 Flyers
17. Barkın Dede 5F 2 5 5 Flyers
18. Emine Haloğlu 5F 3 5 5 Flyers
19. Meral Şevketoğlu 5F 3 5 5 Flyers
20. Mertkan Kılıçbey Türemen 5F 3 4 4 Flyers
21. Nisan Asşehitoğlu 5F 3 4 5 Flyers
22. Rahme Tuğçe Bafkanlı 5F 3 5 5 Flyers
23. Sarp Öztay 5F 4 5 5 Flyers
24. Ayşem Kıralp 5G 4 5 5 Flyers
25. Halil Bertuğ 5G 4 5 5 Flyers
26. Hüseyin Ata Çağa 5G 3 5 5 Flyers
27. Irmak Özuçar 5G 4 5 5 Flyers
28. Nehir Karcan 5G 3 5 5 Flyers
29. Vedat Berke Özkıran 5G 3 4 4 Flyers
30. Dila Çavuşoğlu 5H 3 5 5 Flyers
31. Dilem Uluerli 5H 3 5 5 Flyers
32. Sevim Mertler 5H 4 5 4 Flyers
33. Alara Soysan 5K 3 5 5 Flyers
34. Beyza Havva Kaygısız 5K 4 5 5 Flyers
35. Efe Can Katar 5K 3 4 5 Flyers 
 
 
 

I prefer Near East University

Haftanın Manşetleri

Fakülteler

Atatürk Eğitim Fakültesi
Denizcilik Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Fen-Edebiyat Fakültesi
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İletişim Fakültesi
İlahiyat Fakültesi
Mimarlık Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Sahne Sanatları Fakültesi
Tıp Fakültesi
Veteriner Fakültesi

Yüksekokullar

Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu
Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları

Meslek Yüksekokulu
Denizcilik Meslek Yüksekokulu
Adalet Meslek Yüksekokulu
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Enstitüler

Eğitim Bilimleri Enstitüleri
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü

Hazırlık Okulları

İngilizce Hazırlık Okulu

Araştırma Merkezleri

Rauf Raif Denktaş Araştırma Merkezi
Kıbrıs Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KAM)
Turizm Araştırma Merkezi
YDÜ-IBM İleri Araştırmalar Merkezi
İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Araştırma Merkezi
Çevre Bilimleri Enstitüsü ve Herbarium
Bilgi Yönetimi Araştırma Merkezi
Uygulamalı Yapay Zeka Merkezi
Kıbrıs Tarihi Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KTAM)
Strateji ve Enerji Politikaları Araştırma Merkezi
Sanat ve Tasarım Araştırmaları Merkezi
Yakın Doğu Enstitüsü
Genetik ve Kanser Tanı Merkezi
Mimarlık-Tasarım-Planlama Araştırma Merkezi
İrfan Günsel Araştırma Merkezi
Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi
İletişim Araştırmaları Merkezi

Merkezler

Tüp Bebek Merkezi
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma Merkezi
Psikolojik Danışma Merkezi
Uzaktan Eğitim Merkezi
Rûmi Enstitüsü
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Diyaliz Merkezi
Yaşam Boyu Eğitim Merkezi
Kariyer Merkezi
Sigara Bırakma Merkezi