Atatürk Eğitim Fakültesi Duyuruları

İçerik yayınları
Güncellendi: 15 dak 38 sn önce

Department of Hearing Impaired Teaching opened

Per, 10/04/2014 - 12:14

According to press info released by Press and Public Relations Directorate of NEU, the Department of Hearing Impaired Teaching has been opened and will start to accept students for 2014-2015 academic term. The department has already been approved and acredited by YODAK.

Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu, Dean of Atatürk Faculty of Education, has stated that the basic aim in opening this department is providing the hearing impaired children with comprehensive training and education through educating teachers who will be subject specialists on hearing impaired children and adults. The graduates of this department will have extensive employment opportunities at state schools at all levels and at universities and in other private institutions concerned with training of impaired people.

Yakın Doğu Üniversitesi İşitme Engelliler Öğretmenliği Bölümü Açıldı

Çrş, 09/04/2014 - 11:43

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi bünyesinde yeni bir bölüm daha açıldı. Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi bünyesinde İşitme Engelliler Öğretmenliği Bölümü açıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu, 2014-2015 öğretim yılından itibaren Yükseköğretim Planlama, Denetleme Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) tarafından onaylanan İşitme Engelliler Öğretmeligi bölümü, bu yıldan itibaren öğrenci kabul etmeye başlayacaktır dedi.

Dr. Hüseyin Uzunboylu, bölümde ders verecek olan başlıca öğretim üyeleri ise; bu alanda Türkiye’nin en popüler hocaları olan Prof. Dr. Latife Bıyıklı ve Prof. Dr. Gönül Akçamete bunların yanında Yard. Doç. Dr. Mukaddes Sakallı, uz. Cahit Nuri, uz. Tara Yektaoğlu, Uz.Meltem Haksız gibi öğretim elemanlarıda görev alacaktır.

Prof.Dr. Uzunboylu, Atatürk Eğitim Fakültesi bünyesi içerisinde yer alan İşitme Engelliler Öğretmenligi bölümünün en temel amaçlarının; işitme kaybı, konuşma ve dil gelişimini sorunları yaşayan okulöncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerini yetiştirecek öğretmenleri yetiştirmek, genç ve dinamik akademik kadrosu ile öğrenci merkezli bir eğitim yaklaşımı çerçevesinde öğrencilerin yaratıcılıklarını, eleştirel düşünme ve yaşam boyu öğrenme becerilerini de en üst seviyeye taşımalarının olduğunu ifade etmiştir. Ayrıca Uzunboylu, bu bölümdeki öğretmen adaylarının bu alanlarda bilgi üreten ve uygulayan, sürekli kendini geliştiren, eğitim ve öğretim ile ilgili sorunlara bilimsel çözümler üreten öğretmenler olarak yetiştirileceklerinin de temel hedefleri olduğunu ifade etti.

Öğretmen adaylarının bu bölümlerden mezun olduktan sonra ilköğretim ve ortaöğretim okullarında, Özel Eğitim kurumlarında ve Üniversitelerde görev yapabileceklerini de belirten Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu, Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi bünyesinde açılan bu bölümün, gerek TC gerekse KKTC’de ki öğretmenlik mesleğine yönelik duyulan gereksinimlerin giderilmesinde de son derece önemli bir adım atıldığının altını çizdi.

NEU Department of English Language Teaching attended LIF 2014 Conference

Pzt, 07/04/2014 - 15:22

Language in Focus (LIF) 2014 Conference was held in Antalya on March 27-29, 2014. The conference provided an international and interdisciplinary forum for academic dialogue on various aspects of Applied Linguistics including General Linguistics and ELT and Sociolinguistics. The event was a great occasion for academics, university lecturers and school teachers engaged in varied areas of Linguistics and ELT.

According to the press info released by the Directorate of Press and Public Relations of NEU, Dr. Çise Çavuşoglu, lecturer at the Department of English Language Teaching, represented the Near East University successfully at the conference which was participated by academics, university lecturers and school teachers from 38 different countries including Poland, Spain, England, Italy, United Arab Emirates, Thailand and Ukraine.

Çise Çavuşoğlu & Oksana Nazarova presented their joint study on “Public speech competence of pre-service EFL teachers: Sources of problems” at the plenary session in Room A on March 28, 2014.

During her presentation, Dr. Çavuşoğlu gave explanations about the causes of the problems that teacher candidates encountered while talking before a group. She stated that the problems were not only associated with the excitement felt before or during the speech, but also some other factors like age, competence in foreign language, motivation and xenoglossophobia (foreign language fear) affected the situation.

“Scientific Research and Project Management” panel for Doctoral Students and Academics was held at NEU

Pzt, 07/04/2014 - 14:33

The Societal Research and Development Center affiliated with NEU Center of Excellence in cooperation with Atatürk Faculty of Education held a panel called “Scientific Research and Development Management” aimed at undergraduate and doctoral students and academics. NEU Hospital Hall 101 was the venue of the panel.

According to the press info released by the Directorate of Press and Public Relations of NEU (Near East University Nicosia, Cyprus), the Education and Science Magazine Editor Asst. Prof. Dr. Mehmet Palancı and the Chairman of Anatolian University Societal Research Center and magazine editor, Prof. Dr. Ali Şimşek shared their experiences on scientific research and project management with the participants.

The panel which was chaired by Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu, the Dean of Atatürk Faculty of Education, provided opportunity for participants to receive information concerning publication process and implementation process required for project processing.

During his speech, Prof. Dr. Ali Şimşek delivered information on the process required to be implemented in carrying out national and international projects. Then, Asst. Prof. Dr. Mehmet Palancı gave detailed information on magazine publication process and benchmarks to be considered in scientific articles.

Upon completion of the panel, Center of Excellence Chairperson Prof. Dr. Nedime Serakıncı thanked the speakers for their contributions for the panel and presented plaques to Prof. Dr. Ali Şimşek and Asst. Prof. Dr. Mehmet Palancı.

The chairpersons of Societal Research and Development Center affiliated with Center of Excellence, Assoc. Prof. Dr. Zehra Altınay and Assoc. Prof. Dr. Fahriye Altınay thanked all panelists and everyone who participated in and contributed to the panel.

Türk Dili Dersi Vize Sınavı (Uzaktan Eğitim)

Pzt, 07/04/2014 - 13:25

Değerli Öğrenciler,

Türk Dili dersi sınavına yönelik olarak hangi sınıfta sınava gireceğiniz ile ilgili liste http://uzem.neu.edu.tr uzaktan eğitim sistemimizde  yayınlanmıştır. Sınava gelirken kimlik kartınız, öğrenci kimliğiniz veya öğrenci belgenizi, kurşun kalem ve silgi getirmeyi unutmayınız. Sınav sırasında kitapçık türü, öğrenci numarası, fakülte kodu ve bölüm kodunu yanlış işaretleyen öğrencilerin sınavı geçersiz sayılacaktır. Öğrenci numarası, bölümünü veya fakültesini yanlış kodlayan öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir.

UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ

YDÜ’de Doktora Öğrencileri ve Akademisyenlere Yönelik ‘Bilimsel Araştırma ve Proje Yönetimi’ Paneli Gerçekleştirildi

Pzr, 06/04/2014 - 14:45

Yakın Doğu Üniversitesi Centre of Excellence bağlı Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi ve Atatürk Eğitim Fakültesi işbirliği ile yüksek lisans, doktora öğrencileri ve akademisyenlere yönelik ‘Bilimsel Araştırma ve Proje Yönetimi’ adlı panel Yakın Doğu Hastanesi 101 Nolu Salon’da gerçekleşti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Eğitim ve Bilim Dergi Editorü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Palancı, Anadolu Üniversitesi Toplumsal Araştırma Merkez Başkanı ve dergi editörlüğü yürüten Prof. Dr. Ali Şimşek proje yönetimi ve bilimsel araştırma, yayın süreci ile ilgili tecrübe ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Panel başkanlığını Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu’nun yaptığı panelde, Prof. Dr. Ali Şimşek, ulusal ve uluslararası projelerde uygulanması gereken sürece değinirken, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Palancı, dergi yayın süreci ve bilimsel makalelerde dikkat edilmesi gerekenler üzerinde detaylı bilgi verdi.

Centre of Excellence başkanı Prof. Dr. Nedime Serakıncı, konuşmacılara katkılarından dolayı teşekkür ederek Prof. Dr. Ali Şimşek ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet Palancı’ya plaketlerini takdim etti.

Centre of Excellence bağlı Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi başkanları Doç. Dr. Zehra Altınay ve Doç. Dr. Fahriye Altınay, tüm panelistlere, katkı koyan ve katılan herkese teşekkür ettiler.

İnternet Haftası Etkinlikleri

Cum, 04/04/2014 - 21:39

Tüm dünyada Nisan ayının belirli tarihlerinde internet haftası kutlanıyor. Bu yıl 7-20 Nisan tarihi olarak belirlenen İnternet haftası dolayısı ile Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümün 7-10 2014 Nisan tarihleri arasında etkinlikler düzenlenecektir. Tüm öğrencilerimizi, internetin bize sağladığı faydalarını ve zararlarını konuşmaya ve internet haftasını kutlamaya çağırıyoruz.

Tarih Konu Konuşmacı Saat Yer 07.04.2014 Açılış Konuşması Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu, Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı &
Yard. Doç. Dr. Fezile Özdamlı, Bölüm Başkanı 10:00 – 10:15 AEF LAB1 07.04.2014 Eğitimde İnternet Doç. Dr.Nadire Çavuş, Bilgisayar Enformatik Bölüm Başkanı 10:30 – 11:15 AEF LAB1 07.04.2014 İnternetin doğru ve etkin kullanımı Yard. Doç. Dr. Hüseyin Bicen, Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü 10:50 – 11:35 AEF LAB1 08.04.2014 İnternet Etiği Uz. Tahir Tavukcu 10:00 – 10:45 AEF LAB1 08.04.2014 Bilgi Güvenliği ve Sanal Zorbalık Uz. Vasfi Tuğun 10:50 – 11:30 AEF LAB1 09.04.2014 Güvenli İnternet Uz. Erinç Erçağ 10:00 – 10:45 AEF LAB1 09.04.2014 İnternet ve Aile Yard. Doç. Dr. Murat Tezer, İlk Öğretim Matematik Bölüm Başkanı 10:50-11:30 AEF LAB1 10.04.2014 Öğrenci Başarı Belgesi Töreni 11:00 – 12:00 AEF LAB1

NEU lighted Nicosia up with blue at the World Autism Awareness Day

Cum, 04/04/2014 - 16:25

The Department of Teaching for Mentally Retarded of Atatürk Faculty of Education of NEU in cooperation with ÖZEV held an exemplary event under the slogan “Let’s come together and paint everywhere blue” in order to draw attention to 2 April World Autism Awareness Day.

In order to raise awareness in the society, starting simultaneously at 7:30,the students of the Department of Teaching for Mentally Retarded of Atatürk Faculty of Education of Near East University distributed brochures about autism at Gönyeli, Hamitköy and Küçükkaymaklı round abounds till 9:00.

Mostly dressed in blue, many people including students, instructors and parents participated in the fun-filled event organized jointly by the students of the Near East University Atatürk Faculty’s Special Education Department and Special Education Foundation (ÖZEV) at 9:30 at Dereboyu. Walking along Mehmet Akif Avenue, they painted the sky blue to raise awareness for autism. In keeping with the global “Light it up Blue” slogan, the crowd celebrated the day by releasing helium-filled blue balloons into the air.

Issuing a statement to mark the significance of the day, TRNC Special Education Foundation Director General Ersin Görsay said that the United Nations General Assembly unanimously declared April 2 as World Autism Awareness Day to raise global awareness and highlight the need to improve the lives of individuals who suffer from autism.

Stating that the estimated prevalence of autism was 0.001 in 1940s, Görsay said: Nowadays the prevalence was estimated as 1/88. The number of reported cases of autism had increased dramatically in recent years. This increase is largely attributable to changes in diagnostic practices, referral patterns, availability of services, age at diagnosis, and public awareness. The exact causes of autism spectrum disorder are unknown, although it is thought that several complex genetic and environmental factors are involved.

Görsay highlighted the importance of special education for treating autism by stating that families and the educational system are the main resources for treatment. “Treatment is typically tailored to the child’s needs. Since 2005, ÖZEV has provided intensive special education programs and behavior therapy to help different developing individuals to acquire self-care and social skills and thus provide them with a secure future. Autism is not a disease. Intensive individualized education is extremely important in its treatment” noted he.

Asst. Prof. Dr. Mukaddes Sakallı Demirok, the Chair of Special Education Department of Atatürk Faculty of Education of Near East University, highlighted the importance of team work and said: “We have organized a variety of events in cooperation with ÖZEV to raise awareness. We aim not only to generate understanding but also we urge everyone to take part in promoting support for a more inclusive world. Together we are stronger.”

Most of us dressed in blue and gathered here with our blue balloons to celebrate the World Autism Awareness Day. Blue is the color of Autism. Light it up Blue has become the slogan of autism. Each individual has need for education and has a right to receive it. We can overcome all difficulties and barriers via education. I would like to thank the Near East University, the Near East Bank and other organizations for their contributions in organizing this event” said Demirok.

Ali Nizam, the Director of Primary Education Department of Ministry of Education, Hüseyin Uzunboylu, the Dean of Atatürk Faculty of Education, Soner Öyken the Director of Special Education and Vocational Education Center participated in the event. The Director of Gifted Education Department, the Director of the Department of Geography Teaching, Acting director of Department of Preschool Teaching and students contributed to the event by their participation.

İngilizce Öğretmenliği Bölümü Uluslararası LIF 2014 Konferansında Temsil Edildi

Cum, 04/04/2014 - 13:09

Uygulamalı dilbilim, sosyodil bilim, dil öğretimi ve öğrenimi gibi alanlarda çalışmalar yapan akademisyenler için uluslararası ve disiplinler arası bir platform oluşturmayı amaçlayan Language in Focus 2014 konferansı, 26-29 Mart 2014 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğünde yapılan açıklamaya göre, Aralarında Polonya, İspanya, İngiltere, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri, Tayland ve Ukrayna’nın da bulunduğu 38 farklı ülkeden akademisyenin katıldığı konferansta, üniversitemizi İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğretim görevlilerinden Dr. Çise Çavuşoğlu başarıyla temsil etti.

Dr. Çavuşoğlu, Rusya Federasyonu’ndan Oksana Nazarova’yla birlikte hazırladıkları “Public Speech Competence of Pre-service EFL teachers: Sources of Problems” (İngilizce Öğrtmen Adaylarının Topluluk Karşısında Konuşma Yeterlikleri: Sorunların Kaynakları) başlıklı bildirilerini sunarak, öğretmen adaylarının bir topluluk karşısında konuşma yaparken karşılaştıkları problemlerin sadece konuşma öncesinde ve sırasında hissedilen heyecana bağlı olmadığını, yaş, yabancı dil seviyesi, motivasyon ve yabancı dil korkusu gibi başka faktörlerin de bu durumu etkilediğini anlattılar.

Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Vize Sınavı

Cum, 04/04/2014 - 11:46

Değerli Öğrenciler,

12 Nisan Cumartesi Saat 10:00′da yapılacak olan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi sınavına yönelik olarak hangi sınıfta sınava gireceğiniz ile ilgili liste http://uzem.neu.edu.tr uzaktan eğitim sistemimizde  yayınlanmıştır. Sınava gelirken kimlik kartınız, öğrenci kimliğiniz veya öğrenci belgenizi, kurşun kalem ve silgi getirmeyi unutmayınız. Sınav günü en geç saat 9:30′da sınav merkezinde bulunmanız gerekmektedir. Sınav sırasında kitapçık türü, öğrenci numarası, fakülte kodu ve bölüm kodunu yanlış işaretleyen öğrencilerin sınavı geçersiz sayılacaktır. Öğrenci numarası, bölümünü veya fakültesini yanlış kodlayan öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir.

UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ

Akademisyenlere Yönelik ‘Bilimsel Araştırma ve Proje Yönetimi’ Adlı Panel Düzenleniyor

Cum, 04/04/2014 - 01:31

Atatürk Eğitim Fakültesi ve YDÜ Centre of Excellence bağlı Toplumsal Arastırma ve Geliştirme Merkezi işbirliği ile yüksek lisans, doktora ve akademisyenlere yönelik ‘Bilimsel Araştırma ve Proje Yönetimi’ adlı panel düzenleniyor.

3 Nisan (Bugün) saat 16:00’da Yakın Doğu Hastanesi 101 Nolu Salon’da gerçekleşecek panelde, Eğitim ve Bilim Dergi Editorü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Palancı, Anadolu Üniversitesi Toplumsal Araştırma Merkez Başkanı ve dergi editörlüğü yürüten Prof. Dr. Ali Şimsek bilimsel araştırma, yayın süreci ve proje yönetimine yönelik tecrübe ve deneyimlerini paylaşacaklar.

YDÜ, Otizm’in Mavi Işığını Lefkoşa’ya Yaydı

Per, 03/04/2014 - 12:47

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Zihinsel Engelliler Öğretmenligi ve KKTC Özel Eğitim Vakfı (ÖZEV) işbirliği ile “2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’ne” dikkat çekmek için “Gelin Birlik Olalım Heryeri Maviye Boyayalım” sloganlı örnek bir etkinlik düzenledi.

Etkinlik sabah saat 7.30-9.00 satleri arasında Gönyeli, Hamitköy ve Küçükkaymaklı çemberlerinde eş zamanlı olarak Atatürk Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Zihinsel Engelliler Ögretmenligi Ögrencilerinin toplumda farkındalık yaratmak adına otizm ile ilgili broşür dağıtması ile başladı. Ardından Dereboyu Caddesinde saat 9:30 da KKTC Özel Eğitin Vakfı ögrencilerinin de etkinliğe katılması ile çesitli etkinlikler düzenlendi.

Etkinlikte, farklı gelişen bireyler ögrenci ve eğitmenlerle birlikte çesitli boyama etkinlikleri, ardından da Mehmet Akif Caddesi üzerinde kısa bir yürüyüş yaparak havaya mavi balon bırakıldı.

KKTC Özel Eğitim Vakfı Kurucu Başkanı ve Genel Müdürü Ersin Görsay konuşmasında 2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” (2nd April World Autism Awareness Day) olarak ilan edildiğini,Görsay, bugün, en dikkat çekici noktanın 1940’larda otizmin görülme sıklığının 10 binde bir iken bugün 88’de bir oranında görüldüğünü vurguladı. Görsay ayrıca, orandaki düşüş nedeninin tüm dünyada araştırılmakta olduğunu ancak henüz nedeninin net olarak bilinmediğini söyledi.

Özel eğitimin otizmin tek tedavi yöntemi olduğunu, ÖZEV’in 2005’ten itibaren farklı gelişen bireylere güvenli bir gelecek sunabilmek için eğitim verdiğini kaydeden Görsay, “Otizm bir hastalık değildir, tedavi edilmesinde yoğun bireyselleştirilmiş eğitim son derece önemlidir” dedi.

YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölüm Başkanı Yard.Doç.Dr. Mukaddes Sakallı Demirok, farkındalık yaratmak için ÖZEV’le işbirliği yaptıklarını ve ekip çalismasinin önemini de vurguladığını, “Birlikten kuvvet doğduğunu ve bu etkinliğin de toplumda farkındalık yarattığına dikkat çekti.”

Otizmin renginin mavi olduğunu o nedenle herkesin mavi giydiğini ve balonların mavi seçildiğini kaydeden Demirok, “Toplumumuzda her bireyin eğitim ihtiyacı ve hakkı olduğu buradayız ve eğitimle aşilmayacak hiç bir engelin bulunmadığını vurgulayarak, bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde maddi manevi yanımızda olan Yakın Doğu Üniversitesi ve Yakın Doğu Bank ve ayrıca diğer kuruluşlara teşekkür ediyorum şeklinde konuştu.

İlköğretim Dairesi Müdürü Ali Nizam ise, “Çocuklarimizin en iyi bir şekilde eğitim alabilmeleri ve bir yaşam sürebilmeleri için yapılması gereken neyse onu yapmaya çalisacagiz” dedi. Nizam, katkı koyan herkese teşekkür etti.

Etkinliğe Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Dairesi müdürü Ali Nizam, Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Hüseyin Uzunboylu, Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Eğitim Merkezi müdürü Soner Öyken de katıldı. Etkinliğe ayrıca Yakın Doğu Üniversitesi Üstün Zekalılar Ögretmenligi Bölüm Başkanı ve ögrencileri, Coğrafya Ögretmenligi Bölüm Başkanı ve ögrencileri, Okul Öncesi Ögretmenligi Bölüm başkan vekili ve ögrencileri de katılarak destek verdi.

Akademisyenlere Yönelik ‘Bilimsel Araştırma ve Proje Yönetimi’ adlı panel düzenleniyor.

Per, 03/04/2014 - 12:27


Atatürk Eğitim Fakültesi ve YDU Centre of Excellence bagli Toplumsal Arastirma ve Gelistirme Merkezi işbirliği ile yüksek lisans, doktora ve akademisyenlere yönelik ‘Bilimsel Araştırma ve Proje Yönetimi’ adlı panel düzenleniyor.

3 Nisan (Bugün) saat 16:00’da Yakın Doğu Hastanesi 101 Nolu Salon’da gerçekleşecek panelde, Eğitim ve Bilim Dergi Editorü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Palancı, Anadolu Üniversitesi Toplumsal Araştırma Merkez Başkanı ve dergi editörlüğü yürüten Prof. Dr. Ali Şimsek bilimsel araştırma, yayın süreci ve proje yönetimine yönelik tecrübe ve deneyimlerini paylaşacaklar.

ORTOPEDİK ENGELLİLER DERNEĞİ YARARINA KERMES

Sal, 01/04/2014 - 15:33

İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında,2 Nisan Çarşamba günü  09:00 – 13:00 saatleri  arasında,İngilizce Öğretmenliği Bölümü binasının park yerinde, Ortopedik Engelliler  Derneği yararına bir kermes düzenleyecektir. Tüm Yakın Doğu ailesi bu  aktiviteye davetlidir.

NEU held seminar to support community development activities

Pzt, 31/03/2014 - 14:30

Near East University held a seminar in cooperation with Bekirpasha High School at Congress Palace in İskele region, within the scope of supporting community development activities.

The seminar held by Assoc. Prof. Gökmen Dağlı, Assist. Prof. Dr. Yeliz Akıntuğ, Dr. Hasan Eriş and Dr. Oytun Sözüdoğru and students, teachers and parents are informed on communication within families, choosing occupation and career development, exam anxiety, motivation and productive study.

I prefer Near East University

Haftanın Manşetleri

Fakülteler

Atatürk Eğitim Fakültesi
Denizcilik Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Fen-Edebiyat Fakültesi
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İletişim Fakültesi
İlahiyat Fakültesi
Mimarlık Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Sahne Sanatları Fakültesi
Tıp Fakültesi
Veteriner Fakültesi

Yüksekokullar

Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu
Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları

Meslek Yüksekokulu
Denizcilik Meslek Yüksekokulu
Adalet Meslek Yüksekokulu
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Enstitüler

Eğitim Bilimleri Enstitüleri
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü

Hazırlık Okulları

İngilizce Hazırlık Okulu

Araştırma Merkezleri

Rauf Raif Denktaş Araştırma Merkezi
Kıbrıs Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KAM)
Turizm Araştırma Merkezi
YDÜ-IBM İleri Araştırmalar Merkezi
İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Araştırma Merkezi
Akıllı Sistemler Araştırma Merkezi
Çevre Bilimleri Enstitüsü ve Herbarium
Bilgi Yönetimi Araştırma Merkezi
Uygulamalı Yapay Zeka Merkezi
Kıbrıs Tarihi Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KTAM)
Strateji ve Enerji Politikaları Araştırma Merkezi
Sanat ve Tasarım Araştırmaları Merkezi
Yakın Doğu Enstitüsü
Genetik ve Kanser Tanı Merkezi
Mimarlık-Tasarım-Planlama Araştırma Merkezi
İrfan Günsel Araştırma Merkezi
Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi
İletişim Araştırmaları Merkezi

Merkezler

Tüp Bebek Merkezi
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma Merkezi
Psikolojik Danışma Merkezi
Uzaktan Eğitim Merkezi
Rûmi Enstitüsü
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Diyaliz Merkezi
Yaşam Boyu Eğitim Merkezi
Kariyer Merkezi
Sigara Bırakma Merkezi