Genel Duyurular

İçerik yayınları
Güncellendi: 4 dak 59 sn önce

Yakın Doğu Üniversitesi 207 Yüksek Lisans ve Doktora Programında Bahar Dönemi Kayıtları Başladı

Cum, 31/07/2015 - 17:46

Yakın Doğu Üniversitesi, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) ve Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) onaylı 132 yüksek lisans 75 doktora programları bahar dönemi kayıtları başladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, akademik, kariyer ve kişisel gelişim açısından son derece önemli olan Yüksek Lisans ve Doktora programları Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde yer alan Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Eğitim Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri tarafından 1517 Öğretim üyesi ile yürütülüyor. Son yıllarda yalnızca akademik uzmanlaşma açısından değil aynı zamanda profesyonel kariyer ve kişisel gelişim açısından da önem kazanan ve iş hayatında önemli bir tercih sebebi haline gelen yüksek lisans ve doktora eğitimleri Yakın Doğu Üniversitesi’nin uzman akademik kadrosunun yürütücülüğünde meslek adaylarına ve profesyonellere yeni ufuklar açıyor.

Araştırma ve uygulamanın birbiriyle bağlantılı ve etkileşimli bir şekilde yürütüldüğü Yüksek Lisans ve Doktora programlarında her türlü araştırmanın rahatlıkla yapılabilmesi için Fakülte laboratuvarlarının yanında İleri Düzey Araştırma Laboratuvarları, Yakın Doğu Hastanesi, Diş Hastanesi ve Hayvan Hastanesi’nin tüm imkanları da öğrencilerin hizmetine sunuluyor.

Yrd.Doç.Dr. Yeter Tabur: “Yüksek Kalitede Amaç Odaklı Eğitim Veriliyor”…

Yakın Doğu Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd.Doç.Dr. Yeter Tabur yaptığı açıklamada Yakın Doğu Üniversitesi’nin Yüksek Lisans ve Doktora adaylarına yüksek kalitede amaç odaklı bir eğitim verildiğini ifade etti. Teori ile pratiğin harmanlanarak eğitimin etkileşimli bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Tabur, yüksek lisans ve doktora adaylarının istedikleri konu ve alanda, uzmanlaşma ve araştırma yapma imkanı sağladıklarını belirtti. Yakın Doğu Üniversitesi olarak 2015-2016 öğretim yılında YÖK ve YÖDAK onaylı 207 programda Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi verildiğini belirterek gerek akademik kariyer gerekse profesyonel kariyer açısından bu programların son derece önemli olduğunu vurgulayarak, günümüzün rekabetçi yapısında yüksek lisanslı profesyonellerin iş hayatında diğerlerine göre daha çok tercih edilir hale geldiğini belirtti.

Kamu Personeli’ne % 20 İndirim…

Son dönemde kamu kuruluşlarındaki personelin profesyonel gelişimi konusunda da Üniversite olarak büyük hassasiyet gösterdiklerini söyleyen Yrd.Doç.Dr. Tabur, bu çerçevede Yakın Doğu Üniversitesi’ndeki Yüksek Lisans ve Doktora programlarına kayıt olmak isteyen Kamu personeline de %20 indirim uygulandığının altını çizdi.

Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yer alan 196 Yüksek Lisans ve Doktora programlarına Bahar dönemi için kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler daha detaylı bilgiyi www.neu.edu.tr web sayfasından veya 223 64 64 (dahili 211-225-377) nolu telefondan alabilirler.

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarları Yakın Doğu Üniversitesi’nde Buluşuyor

Per, 30/07/2015 - 12:04

31 Temmuz 2015 Cuma günü Yakın Doğu Üniversitesi ev sahipliğinde, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği tarafından düzenlenecek “Lefkoşa Şehrengizi” kapsamında KKTC Su Temin Projesi Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirilecek. Toplantı kapsamında; yer alacak konuların başında Türkiye’den Kıbrıs’a gelecek su için yürürlükte olan proje gözlemlerinin yer alacağı ve sonrasında basın, bilim insanlarının, ilgili kurumların ve halkın sorularının yanıtlanacağı bildirildi. Bu nedenle, toplantıya herkesin davetli olduğu vurgulandı…

Detaylı Bilgi: Yer: YDÜ Büyük Kütüphane Salon 4 Tarih: 31 Temmuz 2015 Saat: 15:00

YDÜ Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Geleceğin Akademisyenlerini Yetiştiriyor

Sal, 28/07/2015 - 18:51

Yakın Doğu Üniversitesi geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına 2015-2016 eğitim yılı için yeni öğrenciler alacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Hukuk alanında akademisyen yetiştirmeyi amaçlayan “Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına” kabul edilen adaylar yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamladıktan sonra Öğretim Üyesi olarak Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi seçkin akademik kadrosunun bir parçası olarak göreve başlayacaklar.

Programa Kabul Edilen Adaylara Tam Burs ve Maaş Verilecek…

Yapılacak mülakatlar sonucunda Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına kabul edilen Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına kabul edilen adaylar yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tam burslu olarak yapacaklar ve eğitim hayatları süresince de asgari ücret tutarında maaş alacaklar. Programa kabul edilen öğrenciler akademik ve profesyonel kariyerlerine Araştırma Görevlisi olarak başlayıp yüksek lisans ve doktora programlarını başarıyla bitirdikleri takdirde de Öğretim Üyeliği kadrosuna atanacaklar. Bu çerçevede hukuk alanında eğitim alan ve Hukuk alanında akademik kariyer yapmak isteyen gençler eğitim ve kariyer planlarını bir arada hayata geçirme imkanı bulabilecekler.

Doç.Dr. İrfan S. Günsel: “Geliştirilmiş en kapsamlı ve uzun vadeli eğitim programı”…

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yakın Doğu Üniversitesi Doç.Dr. İrfan S. Günsel, Yakın Doğu Üniversitesi’nin Kuzey Kıbrıs yüksek öğreniminin geleceğine yön verecek öncü atılımlardan biri olarak gördükleri Öğretim Üyesi Yetiştirme programını ilk olarak geçen yıl uygulamaya koyduklarını vurguladı. Doç. Dr. İrfan S. Günsel “Yakın Doğu Üniversitesi ailesi olarak Öğretim Üyesi Yetiştirme Programının yalnızca üniversitenin akademik kurumsal geleceği açısından değil aynı zamanda Kıbrıs Türk toplumunun dünya çapında eğitsel ve profesyonel rekabette diğer toplumlarla yarışabilir hale gelmesi açısından da önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu programdan yetişen gençlerimiz bir taraftan nitelikli akademisyenler olarak kendi toplumlarının hukuk alanındaki geleceklerinin çizilmesine değerli katkılar sağlayacak diğer yandan Kıbrıs Türk toplumunu uluslararası hukuk platformlarında başarıyla temsil ederek bizleri gururlandıracaklardır. Bizler içinde hukuk tutkusu olan tüm gençlerimizin azimle çalışarak bu programda en iyi şekilde yetişeceklerini ve hem toplumumuza hem de dünyaya başarılı akademisyenler olarak hizmet vereceklerine yürekten inanıyoruz” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı’na girmek isteyen mezun durumunda ya da mezuniyet aşamasında olan öğrencilerin değerlendirme ve mülâkatlarına esas olacak detaylı özgeçmişlerini 7 Ağustos 2015 tarihine kadar hukuk@neu.edu.tr e-posta adresine göndermeleri gerekiyor. Yapılan açıklamada başvuru için gerekli belgeler: Lisans diplomasının fotokopisi, Transkript (not dökümü), Nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, 2 adet referans mektubu, özgeçmiş olarak belirtildi.

Yakın Doğu’ya Hoş Geldiniz

Pzt, 27/07/2015 - 17:51

Yakın Doğu Üniversitesi olarak yepyeni bir döneme başlamanın heyecanı içerisindeyiz. Yeni eğitim yılında ailemize katılan tüm Yakın Doğu’lular, hepiniz hoş geldiniz.

Her biriniz Yakın Doğu ailesine ayrı renk katacaksınız. Sizlerle bu büyük eğitim yuvası altında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Her yeni eğitim yılına başlarken, yeni eğitim yılının Yakın Doğu’lulara getireceği mutlulukların, katacağı bilgilerin ve başarıların heyecanını paylaşıyoruz.

2015 tercih döneminde, Kıbrıs’ta en çok tercih edilen üniversite olduk. Bu gururu bizlere yaşattığınız için hepinize teşekkür ederim. Sizlerin en iyi şekilde eğitim almanız, üniversite hayatını en dolu haliyle yaşamanız için kendimizi geliştirerek, durmadan çalışmaktayız. Bu çalışmaların karşılığını almak mutluluk ve umut verici.

Bilmelisiniz ki sizlerin de artık mensubu olduğu Yakın Doğu Üniversitesi, sıradan bir üniversite değil, bir eğitim yuvasıdır. Kazandığınız bilgilerin ve başarıların yanında, sizlerin hayatında önemli yer tutacak birçok değeri de sizlerle paylaşmaktayız. Her zaman araştıran, alanında önde gelen, kendine güveni tam, iletişimi güçlü ve yenilikçi bireyler yetiştirme hedefindeyiz. Bu hedefleri gerçekleştirmeye yönelik birçok imkan ve sosyal alan sizlere hizmet etmektedir.

Yakın Doğu Üniversitesi’nde sizlere sunulan imkanların desteğiyle, kendini sürekli gelişime açık tutan ve geleceğe sağlam adımlarla yürüyen bireyler olacağınıza eminim. Üniversitemizin değerlerini benimseyip, hem başarılı hem de sosyal yönü gelişkin bireyler olmanızı temenni ederim.

Üniversite, hayatınızda son derece önemli bir yer tutmaktadır. Yakın Doğu Üniversitesi’nden mezun olduğunuzda size birçok kapı açılacaktır. Üniversite olarak gerek ulusal, gerek uluslararası platformlarda kazandığımız başarılara yenileri eklenmektedir. Öğrenim hayatınız boyunca ve sonrasında bu gurura sizler de ortak olacaksınız ve bu başarılarda yerinizi alacaksınız. Öğrenme ve gelişim çabası tükenmeyen bireyler yetiştirmekten, geleceğe atılan temellerinize destek olmaktan gurur duyuyoruz.

Mutluluk ve güzel anılarla dolu bir üniversite hayatı yaşamanızı ve tüm hayatınızda başarının sizinle olmasını dilerim.

Doç. Dr. İrfan S. Günsel
Mütevelli Heyeti Başkanı

Değerli öğrencilerimiz, kayıtlarımız başlamıştır.

Kayıtlarınızı ve yurt rezervasyonlarınızı yaptırmak için üniversitemize gelmenize gerek yoktur.
Kayıt ve yurt rezervasyonlarınızı üniversitemizin Türkiye Temsilciliklerinden yaptırabilir; böylelikle üniversitemize geldiğinizde daha önceden yurt odanız ve kaydınız yapıldığı için daha rahat bir şekilde üniversite hayatınıza başlayabilirsiniz.

Türkiye temsilciliklerimizin iletişim bilgilerine http://aday.neu.edu.tr/?page_id=86 adresinden ulaşabilirsiniz.

Eğitim ücretlerini http://aday.neu.edu.tr/?page_id=237 linkinde yer alan anlaşmalı bankalara yatırabilirsiniz.

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ’NE Kayıt olmak için istenilen belgeler:

  1. Lise diplomasının aslı
  2. 12 adet vesikalık fotoğraf
  3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  4. İkametgâh belgesi
  5. LYS belgesi (Üniversitemize yerleştiğinize dair internet çıktısı)
  6. Sağlık raporu (Hiv testi, Akciğer skopisi, kan testleri)

*Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Hemşirelik bölümünü düşünenler tam teşekkülü kurul raporu (Devlet veya Üniversite hastahanelerinden alınacak)

YDÜ Sahne Sanatları Fakültesi “Tiyatro Bölümü”ne Yetenek Sınavı ile Öğrenci Alıyor

Cmt, 25/07/2015 - 14:57

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) 2015-2016 Akademik Eğitim Yılı’nda, Sahne Sanatları Fakültesi “Tiyatro Bölümü”nün Oyunculuk ve Dramatik Yazarlık Anasanat Dalları’na yetenek sınavı ile öğrenci alacak.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yetenek sınavına girmek isteyen adaylar, yetenek sınavı için ön kayıtlarını 01 Ağustos – 01 Eylül 2015 tarihleri arasında Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşlerine yaptırabilirler.

Sahne Sanatları Fakültesi Genel Koordinatörü ve Oyunculuk Anasanat Dalı Başkanı Çetin Özen; Yetenek sınavlarına girmek isteyen adayların ön kayıt sırasında “2015-2016 Yetenek Sınav Kılavuzu” kitapçığını mutlaka istemelerini ve sınavlarda mağdur olmamaları için adayların bu kılavuz kitabı iyice okumalarını tavsiye ediyor.

Ön kayıt yaptırmak isteyen TC yurttaşı adayların, 2015 YGS sınavından en az 140 puan almaları gerektiğini belirten Özen, KKTC yurttaşı adayların ise, YDÜ’nün yapmış olduğu giriş sınavında başarılı olmaları gerektiğini vurguladı. Oyunculuk Anasanat Dalı’na müracaat edecek adayların 23 yaşını geçmemiş olması koşulu aranırken, Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı’na müracaat edecek adaylarda ise yaş sınırı aranmamaktadır.Her iki Anasanat Dalı’nın sınavları 02-03 Eylül 2015 tarihlerinde YDÜ Sahne Sanatları Fakültesi “Tiyatro Bölümü”nde sabah saat 10.00 da yapılacaktır. Her iki Anasanat Dalı’nın Yetenek Sınavını kazanan tüm adaylar 4 yıl boyunca %50 burslu okuyacaklardır.

YDÜ Sahne Sanatları Fakültesi Özel Yetenek Sınavları

Cum, 24/07/2015 - 14:56
Detaylı Bilgi: Yer: YDÜ Sahne Sanatları Fakültesi Tarih: 27 Temmuz 2015-11 Eylül 2015

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi “Bulaşıcı Sarılıklar Nelerdir” Söyleşisi

Per, 23/07/2015 - 11:37
Detaylı Bilgi: Yer: YDÜ Hastanesi Amfi No 101 Tarih: 24 Temmuz 2015 Saat: 15:00

Yakın Doğu’nun Robotları NEUIslanders 4’üncü Kez Dünya Kupası’nda

Per, 16/07/2015 - 19:40

– Türk Cumhuriyetlerinden katılmaya hak kazanan tek takım NEUISLANDERS KKTC Bayrağını Çin’de Dalgalandıracak

Yakın Doğu Üniversitesi Robotik Futbol Takımı NEUIslanders, FİFA’nın düzenlemekte olduğu Dünya Kupası olan RoboCup’a katılmak üzere Çin Cumhuriyeti’nin Hefei şehrine hareket etti.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa, Kıbrıs (Near East University, Nicosia, Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’ne açıklamalarda bulunan YDÜ İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Merkezi, Robotik futbol takımı NEUIslanders 16-24 Temmuz tarihleri arasında Çin’in Hefei şehrinde düzenlenecek olan FİFA Robotik Dünya Kupası olan RoboCup’ta üst üste 4. defa yer almak üzere yola çıktı.

Takım üyeleri Ahmet ÇAĞMAN, Ersin AYTAC, Nurullah AKKAYA, Gorkem SAY, Fatih EMREM ve Murat ARSLAN’dan oluşan ekip türk milli takımlarının tarihleri boyunca 2 defa katılmaya hak kazanabildikleri Dünya Kupasına 4. defa gitmekten gurur duyduklarını ve bu sene geride bıraktıkları 3 senenin tecrübesi ile Robotların daha modernize edildiğini ayrıca hem mekanik hemde yazılım (Yapay Zeka) açısından da daha da geliştirildiklerini, her sene olduğu gibi bu senede hedeflerini bir adım ileriye taşıyıp ilk 5’e girmeyi hedeflediklerini belirttiler.

NEUISLANDERS Robocup Futbol Takımı Ekip Lideri Ahmet ÇAĞMAN ise yaptığı açıklamada 2012 Meksika, 2013 Hollanda, 2014 Brezilya ve 2015 Çin olmak üzere üst üste 4’ncü kez isimlerini dünya kupası listelerinde NEUIslanders T.R.N.C olarak yazdırmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını vurguladı.

Bu senenin bir diğer özelliği ise Türk Cumhuriyetlerinden katılmaya hak kazanan tek takımın NEUISLANDERS olması.

NEUIslanders takımı grup maçlarında ilk olarak ER-FORCE (Germany), STOx’s (Colombia) ve RoboJackets (USA) ekipleri ile karşılaşacak.

Girne Üniversitesi 5 Yeni Fakülte ile 17 Yeni Bölüm Açıyor

Per, 09/07/2015 - 16:46

Girne Üniversitesi Senatosu Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi Kurulmasına Karar Verdi.

Girne’de yerini alan Girne Üniversitesi mevcut bulunan 4 fakülte, 2 yüksekokul ve 12 bölümüne, yeni 5 fakülte ve 17 bölüm ekliyor.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Girne’nin yeni çekim merkezi olan Girne Üniversitesi Senatosu aldığı karar doğrultusunda 2015-2016 akademik yılına yönelik olarak Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi açılmasına ve bu fakültelere bağlı 17 yeni bölüm kurulmasına karar verdi. Yenilikçi vizyonu ve eğitim anlayışı ile fark yaratmaya başlayan Girne Üniversitesi, açılacak yeni fakülte ve bölümleriyle Girne’de yeni ufuklar açarak büyümeye devam ediyor.

Açılacak yeni 5 fakülte ve 17 bölüm haricinde, Girne Üniversitesi bünyesinde yer alan mevcut bölümler Denizcilik Fakültesi’ne bağlı Deniz Ulaştırma Mühendisliği (Güverte) ve Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği, Deniz İşletmeciliği Fakültesi’ne bağlı Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi, Deniz Bilimleri Fakültesi’ne bağlı Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne bağlı Pilotaj, Uçak Mühendisliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Denizcilik Yüksekokulu’na bağlı Deniz Ulaştırma Mühendisliği, Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği, Denizcilik Meslek Yüksekokulu’na bağlı olarak da Deniz Ulaştırma ve İşletme, Gemi Makinaları İşletme ve Deniz ve Liman İşletmeciliği bölümleridir.

5 Yeni Fakülte 17 Yeni Bölüm…

Girne Üniversitesi Senatosu kararına göre açılan yeni fakülteler Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler ve Mühendislik Fakültesi oldu. Bu Fakülteler bünyesinde açılacak olan bölümler ise Eğitim Fakültesine bağlı Türkçe eğitim yapacak olan Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü, Türkçe Öğretmenliği Bölümü, Zihin Engellileri Öğretmenliği Bölümü, Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü; Hukuk Fakültesi bünyesinde Türkçe eğitim yapacak olan Hukuk Bölümü; İktisat ve İdari Bilimler Fakültesine bağlı İngilizce eğitim yapacak olan Bankacılık ve Finans Bölümü, Bilgisayar Enformatik Bölümü, İşletme Yönetimi Bölümü, Uluslararası İlişkiler Bölümü, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü; Mimarlık Fakültesi’ne bağlı Türkçe eğitim yapacak olan Mimarlık Bölümü, İç Mimarlık Bölümü, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü; Mühendislik Fakültesine bağlı İngilizce eğitim yapacak olan Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü, İnşaat Mühendisliği Bölümü ve Makine Mühendisliği Bölümleri yer almaktadır.

Prof.Dr. İlkay Salihoğlu: Girne Şehrinin Yapısını ve Gelişim Vizyonunu Dikkate Aldık…

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. İlkay Salihoğlu, “Bu bölümleri açarken uluslararası yükseköğrenim ölçüt ve standartlarını, Girne şehrinin yapısını ve gelişim vizyonunu, Girne halkının beklentilerini, Girne’yi dünyayla hem bilimsel hem de pratik anlamda bütünleştirme adına hayata geçirilebilecek toplumsal fayda odaklı çalışmaları da dikkate aldık ve tüm bu konuları titizlikle değerlendirdik” dedi. Prof.Dr. İlkay Salihoğlu ayrıca, Girne’ye yakışan bir yükseköğrenim kurumu yarattıklarını ve mikro düzeyden makro düzeye şehrin, bölgenin, ülkenin ve uluslararası öğrencileriyle dünyanın ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikli bir eğitim vermek üzere 5 yeni fakülte çatısı altında 17 yeni bölüm açtıklarını ifade etti.

Yakın Doğu İlkokulu Cambridge Sınavı Sonuçları Açıklandı

Çrş, 08/07/2015 - 10:54

Yakın Doğu İlkokulu Öğrencileri’nin Büyük Başarısı

Yakın Doğu İlkokulu öğrencilerinin British Council ile Cambridge Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği İngilizce sınavında büyük başarı. Sınava katılan 207 öğrencinin 83’ü Starters, 89’u Movers ve 35’i de Flyers sınavlarına katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’ne açıklamalarda bulunan Yakın Doğu İlkokulu Müdürü Hasan Yükselen, sınava katılan 207 öğrencinin 190 tanesi 80 ile 100, 17 öğrenci ise 60 ile 80 arasında not aldığını, sınava katılan tüm öğrencilerin üstün başarı gösterdiğini belirterek, tüm öğrencileri bu başarısından dolayı tebrik etti.

Hasan Yükselen Yakın Doğu İlkokulu olarak İngilizce eğitimine büyük önem verdiklerini ifade ederek, sadece grammer olarak değil öğrencilerin konuşma yeteneklerini artırıcı etkinlikler de yaptıklarını vurguladı.

Yükselen İngilizce’nin günümüzde ne kadar büyük bir önemi olduğuna vurgu yaparak, İngilizce eğitiminden asla ödün vermediklerini belirterek, Yakın Doğu İlkokulu’ndan mezun olan öğrencilerin kendilerini İngilizce olarak en iyi şekilde ifade edebildiklerini söyledi.

CANDIDATE NAME CLASS Reading & Writing Listening Speaking LEVEL 1. Coşkun Taşt Ateş 3 4 3 5 Starters 2. Deniz Gönül 3 5 4 5 Starters 3. Elçin Özbilen 3 5 3 5 Starters 4. Hüseyin Mermercioğlu 3 5 4 5 Starters 5. Sevgi Ünsal 3 3 4 5 Starters 6. Sinan Esendal 3 5 5 5 Starters 7. Şimal Naz Eylen 3 5 5 5 Starters 8. Yağmur Habeş 3 3 4 5 Starters 9. Cihan Keskinoğlu 3A 5 5 5 Starters 10. Delfin Nusret 3A 5 4 5 Starters 11. Derin Soykurt 3A 5 5 5 Starters 12. Esra Emirler 3A 5 5 5 Starters 13. Gülsu Uzun 3A 5 5 5 Starters 14. Mert Gözütok 3A 5 4 5 Starters 15. Toprak Ülker 3A 5 5 5 Starters 16. Ülgen Serakıncı 3A 5 5 5 Starters 17. Ayhan Angay 3B 3 4 5 Starters 18. Azra Toker 3B 5 4 5 Starters 19. Baran Beyit 3B 5 4 5 Starters 20. Ceren Ertuna 3B 3 3 5 Starters 21. Hasan Efe Avseven 3B 4 4 5 Starters 22. Irmak Erdoğan 3B 5 5 5 Starters 23. Yağmur Küçük 3B 4 2 4 Starters 24. Yansı Öztürk 3B 5 4 5 Starters 25. Ferihan İnce 3C 5 5 5 Starters 26. Mertkan Benzinci 3C 5 5 5 Starters 27. Orbay Kanioğlu 3D 5 3 5 Starters 28. Arslan Ballıkaya 3D 5 4 5 Starters 29. Ceyda Emre 3E 4 4 5 Starters 30. Derin Yalçındere 3E 5 4 5 Starters 31. Nazlı Altunsoy 3E 3 4 5 Starters 32. Batu Bozok 3F 3 4 5 Starters 33. Deran Kiremitcioğlu 3F 5 4 5 Starters 34. Deren Albayrak 3F 4 5 5 Starters 35. Enes Kansız 3F 3 3 5 Starters 36. Sarp İşçi 3F 4 3 4 Starters 37. Şefkat Sucubaşı 3F 4 3 5 Starters 38. Şerife Aylanç 3F 5 4 5 Starters 39. Simay Özan Atamtürk 3F 5 4 5 Starters 40. Arhan Güvenir 3G 5 4 5 Starters 41. Azra Isladırcıoğlu 3G 5 5 5 Starters 42. Barın Ertay 3G 4 3 4 Starters 43. Coşkun Güneralp 3G 5 5 5 Starters 44. Özel Batmazoğlu 3G 4 4 2 Starters 45. Batuhan Bahçeci 3H 4 4 5 Starters 46. Demir Tunalı 3H 4 4 5 Starters 47. Emre Erçelik 3H 5 5 5 Starters 48. Enes İmralı 3H 5 5 5 Starters 49. Eylül Köşeoğluları 3H 4 4 5 Starters 50. Kaya Sarıca 3H 3 3 3 Starters 51. Nazira Alshanableh 3H 5 5 5 Starters 52. Nehir Hinçal 3H 5 5 5 Starters 53. Talya Özgöçmen 3H 5 5 5 Starters 54. Tiran Başkaya 3H 5 4 5 Starters 55. Vedia Evre 3H 4 4 5 Starters 56. Berfin Yıldırımer 3K 4 5 5 Starters 57. Dilsu Billuroğlu 3K 5 3 5 Starters 58. Hasan Mustafa Hidayet 3K 4 3 3 Starters 59. Nehir Çelebi 3K 5 5 5 Starters 60. Özeş Şenkayalar 3K 5 4 5 Starters 61. Parin Nalbant 3K 4 3 4 Starters 62. Sarp Özyürek 3K 4 4 5 Starters 63. Ali Süngü 3L 4 4 4 Starters 64. Arda Berk Atıl 3L 5 4 5 Starters 65. Asrın Saygıner 3L 3 3 5 Starters 66. Hüseyin Çobanoğlu 3L 5 4 5 Starters 67. İlayda Ada 3L 5 4 5 Starters 68. İlayda Naz Aktolgalı 3L 5 3 5 Starters 69. Kutay Yasakcı 3L 5 3 5 Starters 70. Necdet Abbasoğlu 3L 5 4 4 Starters 71. Nisan Alin Sarı 3L 5 4 5 Starters 72. Tahsin Tümer Güzel 3L 5 3 4 Starters 73. Yamaç Ceyhun 3L 4 4 5 Starters 74. Arda Darbaz Atakol 3M 4 4 5 Starters 75. Eda Lal Özkaramanlı 3M 5 4 5 Starters 76. Ekin Ergil 3M 5 4 5 Starters 77. Erol Çakal 3M 5 4 5 Starters 78. Mert Recep 3M 4 3 4 Starters 79. Osman Cemoğlu 3M 5 4 5 Starters 80. Zehra Şerifali 3M 3 3 5 Starters 81. Cansu Aspava 4A 4 5 4 Starters 82. Azra Gökrem 4F 5 5 5 Starters 83. Ata Sergen 5G 5 5 5 Starters CANDIDATE NAME Class Reading & Writing Listening Speaking LEVEL 1. Arif Çağal 4 4 4 4 Movers 2. Demirhan Fahrioğlu 4 5 4 5 Movers 3. Deniz Asal 4 4 5 5 Movers 4. Deren Arkın 4 4 5 5 Movers 5. Deren Rıfkı 4 4 5 5 Movers 6. Erin Bilgin Çağa 4 4 5 5 Movers 7. Halil Çetinyay 4 3 5 5 Movers 8. Metehan Fahrioğlu 4 4 5 5 Movers 9. Orhan Alemdar 4 3 5 5 Movers 10. Sezan Merttürk 4 4 5 5 Movers 11. Yusufcan Özsoylular 4 4 5 5 Movers 12. Ata Cem Öztürk 4A 4 5 5 Movers 13. Azra Aşıksoy 4A 5 5 5 Movers 14. Laren Meliha Çelik 4A 3 5 5 Movers 15. Buğçe Yoğurtcuoğlu 4B 3 4 5 Movers 16. Burçak Bizden 4B 5 5 5 Movers 17. Emre Kılıçoğluları 4B 5 4 5 Movers 18. Erbay Uluöz 4B 3 4 4 Movers 19. Hasan Doğa Yürekli 4B 3 4 5 Movers 20. Nahide Irgatoğlu 4B 3 5 4 Movers 21. Nehir Reis 4B 3 5 4 Movers 22. Nehir Tüzünkan 4B 4 5 5 Movers 23. Ömer Kanat 4B 3 5 5 Movers 24. Can Karahasan 4C 4 5 5 Movers 25. Ege Soysal 4C 5 5 5 Movers 26. Sedat Çakır 4C 3 5 5 Movers 27. Gülçin Özbilen 4D 4 4 4 Movers 28. Selin Refikoğulları 4D 5 4 5 Movers 29. Aziz Bayraktaroğlu 4E 4 5 5 Movers 30. Densu Tatar 4E 4 5 5 Movers 31. Irmak Ertan 4E 4 5 5 Movers 32. Kayal Şakir 4E 4 5 5 Movers 33. Sevcan Sarıkaya 4E 4 5 5 Movers 34. Su Acar 4E 5 5 5 Movers 35. Akan Dilek Birkaya 4F 5 5 5 Movers 36. Hasan Altay 4F 5 5 5 Movers 37. İlkin Kasap 4F 3 4 5 Movers 38. Kaan Keçecioğlu 4F 5 5 5 Movers 39. Ahmet Avcı 4G 4 4 4 Movers 40. Berke Yetişmiş 4G 3 5 5 Movers 41. Derin Türker 4G 5 5 5 Movers 42. Duru Kaptanoğlu 4G 4 4 5 Movers 43. Ersoy Ata Baki 4G 5 5 5 Movers 44. Mehmet Borucu 4G 4 5 5 Movers 45. Arda Mutluer 4H 4 4 5 Movers 46. Deniz Besim 4H 4 5 5 Movers 47. Erdem Olgu 4H 3 5 5 Movers 48. Gülseren Göksun 4H 3 4 5 Movers 49. Kaner Köksal 4H 5 4 4 Movers 50. Özel Günhanlar 4H 4 5 5 Movers 51. Uygun Tımbıloğlu 4H 4 4 5 Movers 52. Zekiye Eylül Ekren 4H 3 3 5 Movers 53. Ada Girgen 4K 5 5 5 Movers 54. Kazım Olgu 4K 4 4 5 Movers 55. Tarhan Tomgüsehan 4K 3 5 5 Movers 56. Uzay Alkan 4K 4 4 5 Movers 57. Arda Elkıran 4L 5 5 5 Movers 58. Esat Soylukal 4L 5 5 5 Movers 59. Fidel Kurudereli 4L 4 5 5 Movers 60. Fuat Olgu 4L 3 5 5 Movers 61. Şermin Balcı 4L 3 4 5 Movers 62. Alara Koçak 4M 3 3 5 Movers 63. İsmet Özkoç 4M 4 4 4 Movers 64. Mert Çelebi 4M 4 5 4 Movers 65. Nazel Buzlukcuoğlu 4M 3 4 5 Movers 66. Sofia Ignatenko 4M 5 5 5 Movers 67. Berkcan Sadi Togan 5 3 4 5 Movers 68. Saren Kıralp 5 3 4 5 Movers 69. Ahmet Aksunlar 5A 4 5 5 Movers 70. Ahmet Tektan 5A 4 5 5 Movers 71. Can Ziber Choudhry 5A 4 5 5 Movers 72. Cemaliye Demirel 5A 4 4 5 Movers 73. İlayda Pembe Öğünçer 5A 5 5 5 Movers 74. İsmail Can Sağlamer 5B 5 5 5 Movers 75. Manolya Havalı 5B 5 5 5 Movers 76. Mehmet Salih Keskindağ 5B 3 2 4 Movers 77. Mustafa Cemal Ceoğlu 5B 5 5 5 Movers 78. Nermin Davulcu 5B 4 5 5 Movers 79. Poyraz Okur 5B 5 5 5 Movers 80. Şener Barış 5B 4 5 5 Movers 81. Ümit Alkan 5B 5 5 5 Movers 82. Mustafa Lord 5E 5 4 5 Movers 83. Türker Çakır 5E 4 4 5 Movers 84. Zehra Yürükoğulları 5E 5 5 5 Movers 85. Aslı Gökçen Aşgar 5F 5 5 5 Movers 86. Berksan Asşehitoğlu 5F 3 2 3 Movers 87. Deren Kıralp 5F 3 5 5 Movers 88. İçim Yaman 5G 4 4 5 Movers 89. Mahmut Mamalı 5G 5 5 5 Movers CANDIDATE NAME CLASS Reading & Writing Listening Speaking LEVEL 1. Derviş Çobanoğlu 5 5 5 5 Flyers 2. Doğa Zehra Arben 5 3 5 5 Flyers 3. Halil Beyazsaçlı 5A 3 5 4 Flyers 4. Mısra Özoktaş 5A 4 5 4 Flyers 5. Utku Canselen 5B 4 5 5 Flyers 6. Ada Özkul 5C 5 5 5 Flyers 7. Ada Şevket Beratlı 5C 5 5 5 Flyers 8. Batu Kızmazoğlu 5C 4 5 5 Flyers 9. Erke Özdenak 5C 4 5 5 Flyers 10. Ezel Boransoy 5C 3 5 5 Flyers 11. Kayra Kaymaklılı 5C 4 5 5 Flyers 12. Meliz Kenanoğlu 5C 3 5 5 Flyers 13. Bilal Taha Koç 5D 5 5 5 Flyers 14. Şelale Üretici 5D 4 5 4 Flyers 15. Gülin Erbilen 5E 5 5 5 Flyers 16. Hüseyin Ertaç 5E 4 5 5 Flyers 17. Barkın Dede 5F 2 5 5 Flyers 18. Emine Haloğlu 5F 3 5 5 Flyers 19. Meral Şevketoğlu 5F 3 5 5 Flyers 20. Mertkan Kılıçbey Türemen 5F 3 4 4 Flyers 21. Nisan Asşehitoğlu 5F 3 4 5 Flyers 22. Rahme Tuğçe Bafkanlı 5F 3 5 5 Flyers 23. Sarp Öztay 5F 4 5 5 Flyers 24. Ayşem Kıralp 5G 4 5 5 Flyers 25. Halil Bertuğ 5G 4 5 5 Flyers 26. Hüseyin Ata Çağa 5G 3 5 5 Flyers 27. Irmak Özuçar 5G 4 5 5 Flyers 28. Nehir Karcan 5G 3 5 5 Flyers 29. Vedat Berke Özkıran 5G 3 4 4 Flyers 30. Dila Çavuşoğlu 5H 3 5 5 Flyers 31. Dilem Uluerli 5H 3 5 5 Flyers 32. Sevim Mertler 5H 4 5 4 Flyers 33. Alara Soysan 5K 3 5 5 Flyers 34. Beyza Havva Kaygısız 5K 4 5 5 Flyers 35. Efe Can Katar 5K 3 4 5 Flyers

Girne Üniversitesi Girne’de Yerini Aldı

Sal, 07/07/2015 - 19:34
  • 20 Temmuz Kampüse Taşınıyor
  • Girne Üniversitesi Mimarisi Çok Konuşulacak
  • – Günsel Ailesi’nin Eğitimde 35 Yıllık Birikimi Aktarılacak
  • Girne Üniversitesi Kampüsü ve Eğitimi ile Girne’ye Çok Yakışacak

Girne Üniversitesi’nin Girne’de inşası devam eden yeni kampüsü tamamlanmak üzere. Üç fakültenin yer aldığı ana bina ile yurt binaları tamamlanırken, Rektörlük ve Öğrenci İşleri binasının yapımı da tamamlanmak üzere.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 20 Temmuz’dan itibaren yeni kampüse geçişin başlayacağı Girne Üniversitesi’nde halen 700 öğrenci eğitim görmektedir. 2015-2016 eğitim-öğretim yılında yeni alınacak 400 öğrencisi ile birlikte binin üzerindeki öğrenciye eğitim verecek olan Girne Üniversitesi modern mimarisi, eğitim ve araştırma olanakları, sosyal ve sportif imkanları ile öğrencisine en iyi hizmeti verecektir. Girne Üniversitesi 2015-2016 akademik yılı ile birlikte Girne’de yerini olacaktır.

Projelendirme çalışmalarına 2013’ün ilk aylarında tamamen üniversitenin kendi mimar ve mühendisleri tarafından başlanan Girne Üniversitesi kampüsü, Kıbrıs’ta iz bırakmış uygarlıkların kültür öğelerine atıfla tasarlanan ve hayata geçirilen modern mimarisiyle dikkat çekiyor.

Girne’nin en gözde sahillerinden birinde inşa edilen Girne Üniversitesi kampüsünde, üç fakülte binası, akademik ve idari personel binaları ile öğrenci sosyal alan ana binalarının inşaatı tamamlandı. Rektörlük binasının ise Temmuz ayının sonuna kadar hizmete girmesi planlanıyor. 65 dekar arazi üzerinde kurulan ve 21,000m2 kapalı alanı bulunan kampüste, havacılık ve denizcilikle ilgili en kapsamlı eserlerin bulunduğu kütüphane, spor tesisleri, yemekhane, konferans ve sergi salonları, derslikler, laboratuvarlar, simülatör üniteleri, idari ve akademik binalar bulunuyor. 20 Temmuz 2015 tarihinden itibaren öğrencileri ile buluşacak olan kampüste, havacılık ve denizcilik ağırlıklı 4 fakülte ve 2 yüksekokul çatısı altında 4,000 öğrenciye eğitim verilecek. Yurt imkanları ile de dikkat çeken kampüs alanında öğrencilere çeşitli konaklama seçenekleri sunuluyor. Üniversiteye bağlı 4 yıldızlı Park Palace Oteli’nin yanı sıra öğrencilerin her türlü rahatlığı düşünülerek tasarlanmış misafirhane ve lüks yurtlarda öğrencilere farklı konaklama olanakları sunuluyor.

Denizcilik odaklı eğitimin fiziksel altyapısının tüm detaylarıyla düşünüldüğü ve hayata geçirildiği kampüste, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği’nde mekanik termik sistemlerin ve gemi makinelerinin, güç dağılımları, elektrik sistemleri, otomatik kontrolleri ile ilgili beceri kazandıran Hidrolik Pinömatik Laboratuvarı, tüm seyir koşullarını canlandırarak STCW ve IMO kurallarına uygun Arpa –Radar (Auotomatic Radar Plotting Aids) Eğitimi verilen Arpa Radar Simulatörü, Küresel Deniz Tehlike ve Güvenlik Haberlesme Sistemi çerçevesinde STCW ve IMO model kursu önerilerine uygun olarak denizde haberleşmeyi uygulamalı olarak öğreten GMDSS (Global Maritime Distress and Safety System) Simulatörü, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği’nde karşılaşılabilecek mekanik ve elektrik ile ilgili sorunların çözümünü simülasyon ortamında uygulamalı olarak öğreten Makine Simulatörü, tanker operasyonu ile ilgili uluslararası emniyet kurallarını, deniz kirliliği önleme kurallarını, ballas operasyonu, tank temizliği, gas free ve yük hesaplamaları ile ilgili konuları öğretmek için kullanılan Tanker Simülatörü ve Can Filikası Platformu bulunuyor.

Girne Üniversitesi kampüs alanında temel derslerde kullanılabilecek Fizik ve Kimya laboratuvarları, özellikle uçak mühendisliğinin teknik çizim ve CAD/CAM derslerinde kullanılacak bilgisayar laboratuvarı, 3-D printing işlemleri yapılabilecek hızlı prototipleme (rapid prototyping) laboratuvarı, çeşitli CNC makinalarının bulunduğu teknoloji laboratuvarı, Mekanik laboratuvarı, aerodinamik laboratuvarı ve öğrencilerin daha ilk yıllarda tasarımlarını gerçekleştirmek için kullanabileceği imalat atölyeleri, pilotluk eğitiminde kullanılacak EASA onaylı FNPT II uçuş simülatörü ve uçuş eğitim organizasyonunun PPL, CPL eğitimlerinde kullanılacak dört adet eğitim uçağı yer alıyor.

Girne Üniversitesi Kampüsü kendisini sahile bağlayan rıhtımı ve rıhtımda demirli MY TEAL Araştırma Gemisi ile Girne’nin denizcilik kültürünün simge mekanlarından biri olarak yükselirken, havacılık eğitimi için bünyesine kattığı eğitim uçakları ve simülasyon merkezleri ile Girne’ye ve Kıbrıs’a havacılık alanında geliştireceği vizyonda önemli bir fiziki altyapı sağlıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof.Dr. İlkay Salihoğlu “Kıbrıs’ta yüksek öğrenimin fiziki altyapısının gelişmesi bağlamında çok önemli bir eseri Girne’ye kazandırmanın kıvancını yaşıyoruz. Günsel Ailesi’nin eğitimdeki 35 yıllık birikimin aktarılacağı Girne Üniversitesi, hem kendi vizyonuna hem de Girne’nin doğasına ve şehir dokusuna uyumlu mimarisiyle adamızdaki yüksek öğrenimin fiziksel altyapısında önemli bir ilki daha gerçekleştirmektedir. Girne Üniversitesi kampüsü akademik ve idari binalarının yanı sıra öğrencilerin sosyal alanları, peyzaj ve rekreatif düzenlemeleri, simülasyon üniteleri ve rıhtımı ile de denizcilik ve havacılık kültürünün Girne’deki simgesi olacak, Girne Üniversitesi kampüsü ve eğitimi ile Girne’ye çok yakışacak”. dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Center of Excellence’dan Duyurulur

Sal, 07/07/2015 - 19:13

Sayın Yakın Doğu Üniversitesi Öğretim Üye ve Elemanları,

Yakın Doğu Üniversitesi Centre of Excellence tarafından düzenlenen Academic Visibility Workshop I çalıştayında tartışılan konular doğrultusunda hazırlanacak olan makale, proceeding ve ders dokümanlarının web team’e iletilmesinde doğabilecek problemleri azaltmak adına iki email adresi aktifleştirilmiştir. Ders notlarının (pdf., doc., docx., ppt. vb.) dersler@neu.edu.tr adresine, makalelerin ise makale@neu.edu.tr adresine gönderilmesi için gereği önemle ve ivedilikle rica olunur.

Saygılarımla,

Prof.Dr. Nedime SERAKINCI
Centre of Excellence Başkanı

YDÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi 2014-2015 Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni

Pzt, 06/07/2015 - 14:52
Detaylı Bilgi: Yer: YDÜ, Büyük Kütüphane Salon-4 Tarih: 7 Temmuz 2015 Saat: 14:00

YDÜ Mimarlık Fakültesi 2014-2015 Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni

Pzt, 06/07/2015 - 11:03
Detaylı Bilgi: Yer: YDÜ, AKKM Tarih: 7 Temmuz 2015 Saat: 16:00

Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi İlk Mezunlarını Veriyor

Pzr, 05/07/2015 - 22:03

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 2 Kasım 2009 tarihinde gerçekleştirilen resmi açılış töreni ile Yakın Doğu Üniversitesi’nin 15. fakültesi olarak akademik hayatına başlayan Veteriner Fakültesi 6 Temmuz Pazartesi günü saat 14:00’da Büyük Kütüphane salon 4’de gerçekleştirilecek yemin ve diploma töreni ile ilk mezunlarını veriyor.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti’nde özel üniversiteler bünyesinde tek olan, dünyada ise sayılı özel fakültelerden biri olan Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi akademik hayatına 11 öğrenci ile başlamıştır. Şu anda ise 153 öğrencisi ile eğitimine devam eden Veteriner Fakültesi aynı zamanda bünyesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk ve tek tam donanımlı hayvan hastanesini bulunduruyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk ve tek hayvan hastanesi sayesinde öğrencilerine tam donanımlı ve uygulamalı eğitim veren Veteriner Fakültesi aynı zamanda da ülke hayvancılığına ve de insan sağlığına büyük katkılar sağlamakta

Açıldığı günden itibaren hayvan hastanesi bünyesinde, birçok hastalık teşhisi koyulmuş ve de bu hastalıkların tedavileri yapılmıştır. Hayvan sağlığının yanı sıra hayvanlardan insanlara geçen hastalıkların teşhisinde, tedavisinde ve kontrolünde de büyük sorumluluklar alarak insan sağlığına büyük katkılar yapan Veteriner Fakültesi, ayrıca toplum ve insan sağlığının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerini de başarıyla yürütmekte. Geçtiğimiz yıl 2.si düzenlenen “pet fest 2″ ile çocukların büyük beğenisini kazanan Yakın Doğu Hastanesi toplum tarafından da büyük takdir kazandı.

I prefer Near East University

Haftanın Manşetleri

Fakülteler

Atatürk Eğitim Fakültesi
Denizcilik Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Fen-Edebiyat Fakültesi
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İletişim Fakültesi
İlahiyat Fakültesi
Mimarlık Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Sahne Sanatları Fakültesi
Tıp Fakültesi
Veteriner Fakültesi

Yüksekokullar

Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu
Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları

Meslek Yüksekokulu
Denizcilik Meslek Yüksekokulu
Adalet Meslek Yüksekokulu
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Enstitüler

Eğitim Bilimleri Enstitüleri
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü

Hazırlık Okulları

İngilizce Hazırlık Okulu

Araştırma Merkezleri

Rauf Raif Denktaş Araştırma Merkezi
Kıbrıs Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KAM)
Turizm Araştırma Merkezi
YDÜ-IBM İleri Araştırmalar Merkezi
İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Araştırma Merkezi
Çevre Bilimleri Enstitüsü ve Herbarium
Bilgi Yönetimi Araştırma Merkezi
Uygulamalı Yapay Zeka Merkezi
Kıbrıs Tarihi Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KTAM)
Strateji ve Enerji Politikaları Araştırma Merkezi
Sanat ve Tasarım Araştırmaları Merkezi
Yakın Doğu Enstitüsü
Genetik ve Kanser Tanı Merkezi
Mimarlık-Tasarım-Planlama Araştırma Merkezi
İrfan Günsel Araştırma Merkezi
Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi
İletişim Araştırmaları Merkezi

Merkezler

Tüp Bebek Merkezi
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma Merkezi
Psikolojik Danışma Merkezi
Uzaktan Eğitim Merkezi
Rûmi Enstitüsü
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Diyaliz Merkezi
Yaşam Boyu Eğitim Merkezi
Kariyer Merkezi
Sigara Bırakma Merkezi